طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

چگونه یک مشاور تبلیغاتی به معرفی شرکت در دنیای دیجیتال کمک می کند

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

چگونه یک مشاور تبلیغاتی به معرفی شرکت در دنیای دیجیتال کمک می کند؟

چه یک شرکت تازه تأسیس باشد و چه مدت زمانی از فعالیت آن گذشته باشد، مهم‌ترین و اولین گام در تبلیغات، حضور فعال و پررنگ شرکت در بازار رقابت است. زمانی که شرکت در بازار رقابتی حضور پررنگ دارد می تواند مشتریان زیادی را به سمت خود جلب نماید. برای فعالیت در بازار رقابتی شرکت ها ابتدا باید خود را به همکاران و مخاطبان خود معرفی کنند. مشاوران تبلیغاتی همچون شرکت تبلیغاتی طرح هرم با روش‌های مطلوب و تأثیرگذار تبلیغاتی به معرفی هرچه بهتر شرکت کمک می کنند. طراحی و چاپ کاتالوگ، چاپ بروشور، تبلیغات محیطی، استفاده از هدایای تبلیغاتی مانند چاپ سررسید و... همه در معرفی برند مفید و موثرند ولی نباید از دنیای دیجیتال و قابلیت های آن نیز غافل شد.

 

چگونه یک مشاور تبلیغاتی به معرفی شرکت در دنیای دیجیتال کمک می کند

 

مشاوران تبلیغاتی حرفه ای برای معرفی یک شرکت اقدامات مشترکی را انجام می دهند: آماده سازی یک طرح و پلن برای تبلیغات شرکت، مشخص کردن مسیر انجام طرح، تعیین هزینه های لازم برای طرح

مسیرهای رسیدن به اهداف و طرح های شرکت بسته به خلاقیت و نظر مشاور تبلیغاتی دارد که به بررسی مراحل معرفی شرکت در دنیای دیجیتال می پردازیم:

استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای معرفی شرکت:

اولین اقدام برای معرفی شرکت در دنیای دیجیتال راه اندازی یک وب سایت است. در دنیای دیجیتال امروز داشتن یک سایت با محتوای مفید نیاز هر کسب و کاری است، بر همین اساس مشاوران تبلیغاتی در گام نخست از پلن تبلیغاتی، پیشنهاد طراحی سایت را عنوان می کنند. طراحی سایت نیازمند نیروی کار حرفه ای دارد که گاهی مشاوران این کار را بر عهده شرکت های طراحی سایت قرار می دهند. گاهی مشاور تبلیغاتی برای صرفه جویی در هزینه ها در شروع کار از قالب های آماده استفاده می کنند که با گذشت زمان و بهبود وضعیت شرکت یک سایت اصلی طراحی کرده و قالب آماده را با سایت اصلی ارتباط می دهند.

 

 

طراحی وبسایت شرکت مازند فیل

( طراحی وبسایت شرکت مازند فیل )

دومین مرحله از معرفی شرکت در دنیای دیجیتال استفاده از شبکه های اجتماعی است. مشاوران تبلیغاتی از تأثیر شبکه های اجتماعی در معرفی کسب و کارها اطلاع داشته و از این ابزار قدرتمند در جهت معرفی شرکت ها حتماً استفاده می کنند. تعداد کاربران شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام، واتس اپ، فیس بوک و... در دنیای امروز بسیار زیاد هستند و این آمار بالا به مشاوران تبلیغاتی این پیام را می دهند که تعداد بی شمار مشتری بالقوه وجود دارند که با تبلیغات و محتوا سازی در این شبکه ها می توانند آن‌ها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنند.

یکی دیگر از راه های معرفی شرکت از طریق دیجیتال استفاده از ایمیل‌های تبلیغاتی است. مشاوران تبلیغاتی برای استفاده از تبلیغات ایمیلی ابتدا یک ایمیل با نام تجاری شرکت ایجاد می کنند و با استفاده از آن راجع به شرکت و کالا و خدمات آن اطلاع رسانی می کنند.

موارد ذکر شده تنها بخشی از روش های معرفی شرکت از طریق دنیای دیجیتال می باشد. گاهی مشاوران تبلیغاتی در ابتدای کار خود در دنیای دیجیتال فعالیت نمی کنند و تنها از آن محیط به عنوان بستری برای تبلیغات استفاده می کنند. برای مثال یک شرکت در شبکه های اجتماعی شروع به تولید محتوا نمی کند بلکه تنها در صفحات پر بازدید تبلیغات می کند و یا در سایت های مرجع و شبکه اطلاعات به معرفی کسب و کار خود پرداخته و به گذاشتن آگهی اکتفا می کنند.

 

طراحی وبسایت شرکت ایتوک صنعت راد

( طراحی وبسایت شرکت ایتوک صنعت راد )

دنیای دیجیتال دنیای بزرگی است و نوع فعالیت در آن حد مرز ندارد. مشاوران تبلیغات برای فعالیت در این دنیا تمامی خلاقیت و استراتژی های خود را به کار می گیرند تا مخاطب خود را پیدا کنند. مشاوران تبلیغاتی برای معرفی یک شرکت تنها از یک روش دیجیتال استفاده نمی کنند بلکه هم زمان در چند زمینه فعالیت می کنند تا تعداد مخاطبانی را که با برند شرکت آشنا می شوند را افزایش دهند.

 یک مشاوره تبلیغات حرفه ای برای اینکه نظر مخاطبان را به کار خود جلب کند از تکنیک های تخفیف، جایزه، مسابقات و فستیوال استفاده می کند. گاهی مشاوران زیرک پرسش و پاسخ هایی در زمینه فعالیت شرکت مطرح می کنند و مخاطب را وادار می کنند تا در رابطه با زمینه فعالیت شرکت به تحقیق و مطالعه بپردازد.