طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

چگونه مشاوران تبلیغاتی به معرفی شرکت در بازار جدید کمک می کنند

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

چگونه مشاوران تبلیغاتی به معرفی شرکت در بازار جدید کمک می کنند؟

زمانی که یک شرکت در بازار کنونی که در آن فعالیت دارد  به موفقیت و فروش بالا دست یافته باشد، در بازارهای جدید نیز این توانایی را خواهد داشت. این بازارهای جدید می تواند در راستای فعالیت شرکت باشد (تولید و خدمات جدید به شرکت اضافه شود) و یا می تواند در مناطق جدید باشد.

امروزه با گسترش شبکه اینترنت و دنیای مجازی تا حدودی این بازار جدید در مناطق دیگر به کمک کسب و کارهای کوچک آمده است. اما موفقیت در بازارهای جدید نیازمند استراتژی و برنامه ریزی های مشخص دارد و فعالیت های بیش از راه اندازی وب سایت و شبکه مجازی نیاز دارد. در اینجا مشاوران تبلیغاتی مانند شرکت تبلیغاتی طرح هرم به کمک می آیند و برنامه موفقیت در تبلیغات برای فروش بیشتر در بازارهای جدید را برای شرکت ها طراحی می کنند.

 

مشاوران تبلیغاتی

 

پیشنهادی که یک مشاور تبلیغاتی به شرکت می دهد این است که در بازارهای جدید کارمندان خود را مانند کالا و خدمات معرفی نماید.

در ادامه به بررسی استراتژی های مشاور تبلیغاتی برای معرفی شرکت در بازار جدید می پردازیم:

  1. اولین وظیفه یک مشاور تبلیغاتی پیدا کردن این بازار جدید است. مسلماً فرصت های کسب و کار یک شرکت در مناطق مختلف یکسان نیست. برخی مناطق بازارهای بالقوه برای کسب و کار شما هستند و اولین مرحله از کار مشاور تبلیغاتی شناسایی بازارهای بالقوه جدید است، جایی که نیاز آن بازار به کالا و خدمات شما وجود داشته باشد. زمانی که یک مشاور تبلیغاتی بتواند بازارهای جدید که ظرفیت بالا را دارند شناسایی کند حتماً می تواند در جهت موفقیت در این بازار نیز اقداماتی را انجام دهد.
  2. دوم مرحله از وظایف مشاور تبلیغاتی در بازارهای جدید طراحی پلن تبلیغاتی و نحوه فعالیت در آن بازار است. مشاوران تبلیغاتی پیشنهاد می دهند چگونه و از چه طریقی محصولات و خدمات شرکت در آن بازار، معرفی شوند. ایجاد کمپین تبلیغاتی و بمباران تبلیغاتی همه جانبه بازار جدید از استراتژی های کاربردی تبلیغاتی است، بیلورد های شهری، تبلیغات تلویزیونی، تبلیغ روی بدنه اتوبوس ها و قطارهای مترو، نصب پوستر در ایستگاه های مترو، طراحی و چاپ بروشور، طراحی و چاپ کاتالوگ، کارت ویزیت، ارائه تخفیف های گروهی، فعالیت قوی در شبکه های اجتماعی، خلق کارکتر تبلیغاتی و... همه از روش هایی هستند که در یک کمپین تبلیغاتی موفق به کار برده می شوند و می توانند نقش موثری در معرفی برند و جلب اعتماد مصرف کننده داشته باشند.

 

مشاوران تبلیغاتی

 

  1. پس از طراحی روش های تبلیغاتی قدم بعدی یک مشاور تبلیغاتی آموزش افراد شرکت در بازار جدید است. یک مشاور تبلیغاتی نیازهای بازار جدید را بررسی می کند و بر اساس آن‌ها افراد شرکت را برای فعالیت در آن بازار آموزش می دهد. افراد شرکت که در بازار جدید قرار است فعالیت داشته باشند باید راجع به فعالیت شرکت، کالا و خدمات آن اطلاعات کافی داشته باشند. نحوه فعالیت این افراد و نحوه ارتباط آن‌ها با مشتری در بازار جدید بستگی به پلن، نحوه تبلیغات و استراتژی های مشاوران تبلیغاتی دارد.
  2. یکی از راه کارهای معرفی شرکت در بازار جدید حضور پر رنگ در آن بازار است. برای داشتن حضور پر رنگ در یک بازار جدید مشاوران تبلیغاتی استراتژی های مختلفی را دارند. زمانی که یک بازار جدید در مناطق جدید بررسی می شود، مشاوران تبلیغاتی پیشنهاد می دهند که در نمایشگاه ها، سمینارها و گردهمایی های آن منطقه حضور فعال داشته باشند. پیدا کردن این نمایشگاه ها تاریخ برگزاری‌شان و تبلیغات شرکت پیش از برگزاری نمایشگاه همگی به پلن و استراتژی‌هایی نیازمند است که توسط یک مشاور تبلیغاتی برنامه ریزی می شود.

پیشنهاد دیگری که مشاوران تبلیغاتی برای حضور پررنگ شرکت در مناطق جدید دارند، استفاده از روزنامه ها مجلات و انتشارات محلی آن منطقه است. برای این کار نیز مشاور تبلیغاتی باید به بررسی این انتشارات ها بپردازند مخاطبین آن‌ها را بررسی کنند و در نهایت یک روزنامه یا مجله محلی را انتخاب کرده و به اجرای استراتژی های تبلیغاتی در آن انتشارات بپردازند.

به طور کلی استراتژی هر شرکتی در بازار جدید افتتاح شعب و تبلیغات در این بازار است اما داشتن چشم انداز های کسب و کار و داشتن استراتژی های تبلیغاتی در این بازار نیازمند به یک مشاور حرفه ای و با تجربه است.

مطالب مرتبط

نقش مشاور تبلیغاتی در طراحی کاتالوگ و بروشور

همه چیز در باره چاپ دیجیتال

مشاوره تبلیغاتی و اجرای آن