طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

ساخت قفسه اختصاصی غرفه

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

به جایی که در آن ارائه کنندگان و بازدیدکنندگان قادر به برقراری ارتباط منظم ، سازمان یافته و هدفدارند نمایشگاه می گویند . در نمایشگاه قسمت و یا تمامی از یک ایده ، محصول و یا خدمات به مشتریان احتمالی نمایش و شناسانده می شود . موضوعات و گستره فعالیت نمایشگاه ها گوناگون و متنوع می باشد . مثل نمایشگاه  بازار ، محله ای ، منطقه ای ، بین المللی ، تخصصی کشاورزی و صنایع غذایی ، فناوری اطلاعات ، بورس و اوراق مالی و ... می باشد . همچنین نحوه عرضه و نمایش محصولات ، در هر یک با دیگری متفاوت است . آن چه در تمام این نمایشگاه ها به چشم می خورد و نیاز اساسی سازمان هاست ؛ قفسه اختصاصی غرفه می باشد .

ساخت قفسه اختصاصی غرفه

قفسه غرفه :

قفسه غرفه ، جایگاهی برای قراردادن محصولات ، کاتولوگ ها و بوروشور ها ، همراه با سردر و بنر های اختصاصی شرکت می باشد. درست همانند یک خانه ی سیار . قفسه اختصاصی غرفه به علت در قرار گرفتن در معرض دید مشتریان و داشتن ارزش تبلیغاتی ، نیازمند طراحی (دکوراسیون) قوی می باشد . طراحی دکوراسیون، پارتیشن بندی ، طراحی رنگ ها و نوشته ، قراردادن هر شی در جای مخصوص و مناسب ، نور پردازی حرفه ای ، موقعیت یابی جای غرفه (غرفه در کدام قسمت نمایشگاه انتخاب شود؟ داخل نمایشگاه ؟ فضای بیرونی؟ ) برای تاثیر گذاری بیشتر مخاطبان ، همه و همه نیازمند دانش خاص می باشد . لازم به ذکر است که  تعیین نوع مواد مصرفی بنا به خواست مشتری قابل تغییر است .

ساخت قفسه اختصاصی غرفه

قفسه اختصاصی غرفه :

ساخت قفسه اختصاصی غرفه ، نوعی بازارپردازی و بازار گردانی است . برای ساخت غرفه ها با توجه به گسترده بودن صنعت و فعالیت شرکت ها، علاوه بر تیم طراحی دکوراسیون داخلی و گرافیست ، نیازمند تعامل بیشتر با متخصصان بازاریابی همان شرکت خواهد بود . چرا که اطلاعاتی همچون تمایز رقابتی و استراتژی سازمانی ، در اختیار کارکنان بازاریابی و بازرگانی است . هر چقدر غرفه ساخته شده از سایر غرفه های نمایشگاه متمایزتر باشد ، تبلیغات شما تاثیرگذار تر و دارای بازده بیشتری خواهد بود .

 

قسمت های تشکیل دهنده قفسه اختصاصی غرفه چیست ؟

قسمت های به ظاهر مشترک ولی قابل سفارشی سازی شامل : استند تبلیغاتی ، بنر تبلیغاتی و اینفوگرافیک ، میز تبلیغاتی ، میز محصول ، میز تبلیغاتی ، ماکت تبلیغاتی ، عکس تبلیغاتی ، استند بوروشور ها و کاتالوگ ها ، استند سی دی ، جایگاه تلوزیون و تجهیزات الکترونیک ، استند جوایز ، قرارگیری دیگر تجهیزات نمایشگاهی و ... است .