طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

برای حضور موفق و چشمگیر در نمایشگاه میبایست طراحی غرفه خوبی را در نظر بگیرید. غرفه نمایشگاهی نشان دهنده برند شرکت به صورت بصری میباشد, زیرا میتواند موارد زیادی را در مورد فعالیت شرکت به بازدیدکنندگان منتقل نماید. از طریق یه طراحی سه بعدی مناسب برای غرفه خود میتوانید راهی مطمئن برای جذب بازدید کننده و در نهایت افزایش سود در کسب و کار خود بیابید.
از طریق یک طراحی سه بعدی موفق میتوان تاثیری ماندگار و منحصر به فرد از سازمان خود در خاطر افراد به یادگار بگذارید.

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی

اصول طراحی غرفه نمایشگاهی بر چه اساسی است؟

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی نیاز به تخصص حرفه ای دارد. در اجرای این امر میبایست ایده های خلاقانه به کار گرفت تا وجه تمایز بارزی با غرفه های نمایشگاهی دیگر داشت. داشتن ایده خلاقانه فرآیند پیچیده ای دارد, ازینرو باید مطالعات زیادی در زمینه ایده یابی در طراحی غرفه سه بعدی را در نظر گرفت.
غرفه نمایشگاهی باید به گونه ای طراحی شود که تا دقایقی طولانی بازدید کننده را در محل نگه دارد.
غرفه باید محلی برای دریافت نیازها, افکار و احساسات مخاطب باشد, که در نهایت منجر به خرید میشود.
چشم انسان با وارد شد به هر فضایی دنبال چیزهای جدید میگردد , به همین خاطر باید اشیاء را در مکانی مناسب قرار داد, بسیار مهم است که درنظر داشته باشید اول چه چیزی دیده میشود, تمرکز نوری در کجاست, چه وسایلی در سایه هستند, محیط خلوت یا شلوغ اظراف اشیاء نیز بسیار مهم هستند.

یک طراح سه بعدی کارغرفه نمایشگاهی باید در نظر بگیرد که کارفرما چه هدفی دارد و در اجرای طرح سه بعدی غرفه تمرکز بیشتری داشته باشد, که این امر منجر به اجرای ایده های خلاقانه بصورت واقعی میگردد. یک طراح باید در نظر داشته باشد که چه خواسته هایی در اجرای غرفه نمایشگاهی درست و چه خواسته هایی نادرستند, برای رسیدن به این مرحله باید تحقیقات زیادی انجام داد و با خدمات, محصولات, فرآیند کار و نظرات کارفرمای سازمان آشنا شد.

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهیدر طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی تمامی اصول و بنیان اجرایی در دست طراح است, در واقع طراح سه بعدی کار مشاور اصلی کارفرماست, باید کارفرما را به صورتی صادقانه مشاوره داد, در اینصورت کارفرما در نتیجه همفکری با طراح میتواند حس اطمینان نسبت به کار طراح داشته باشد.

طراح غرفه نمایشگاهی باید در هنگام اجرای غرفه در محل حضور داشته باشد و دقت لازم را برای هماهنگی با طرح خود در نظر بگیرد, همچنین میتواند پس از اجرای غرفه نمایشگاهی از بازدیدکنندگان داخل غرفه و مخاطبین  در رابطه با نوع طراحی غرفه و ایده های به کار رفته در غرفه نظر سنجی کند, این امر باعث اجرای خلاقیت های بهتر برای طرح های آتی میشود.

طراحی سه بعدی غرفه نمایشگاهی