طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی و چاپ تابلو فلکسی

  • نویسنده: یوسفی
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ تابلو فلکسی

مقدمه

در بین روش های مختلفی که برای تبلیغات وجود دارند، هنوز هم نصب یک تابلوی فلکسی طرفداران زیادی دارد. امروزه می توانید از تبلیغ در اینترنت، چاپ بروشور و هزاران روش تبلیغاتی دیگر برای نشان دادن کسب و کار و فعالیت های خود به مردم استفاده نمایید. اما طراحی و چاپ تابلو فلکسی به دلیل اینکه در معرض دید هزاران نفر قرار می گیرد اهمیت ویژه ای دارد.

در ادامه قرار است نکاتی درمورد طراحی و چاپ تابلو فلکسی را بررسی کنیم. این مطلب را از دست ندهید.

 

طراحی و چاپ تابلو فلکسی

 

طراحی و چاپ تابلو فلکسی

تابلوهای فلکسی شامل یک متن و نوری در پس زمینه می باشند. این تابلو ها به دلیل نور جلب توجه زیادی می کنند و متن درونشان در همه زمان های روز قابل خواندن است. در برخی از تابلوهای فلکسی از حروف برجسته استفاده می کنند که این نوع از تابلو ها، تابلو فلکسی برجسته نامیده می شوند.

از تابلوهای فلکسی برای سر درب مغازه ها و جاهای پرتردد دیگر استفاده می شود. این تابلو ها با کیفیت زیادی که دارند در مقابل آب و باران و نور خورشید از خود مقاومت نشان داده و به زودی فرسوده نخواهند شد. از دیگر مزایای تابلو های فلکسی می توان به قابل تعویض بودن طرح آن اشاره نمود. به این معنا که پس از گذشت چند سال در صورت نیاز می توانید طرح قدیمی را با طرحی جدید تعویض کرده و از این طریق به تبلیغ خود تنوع ببخشید.

تابلو فلکسی را می توانید به صورت مکعبی، سپری، ریلی و اسکلت فلزی خریداری و استفاده نمایید. همچنین روکش های مورد استفاده در تابلو فلکسی به دو صورت سپری لیپسی و پرچی می باشند.

تفاوت بنر و تابلو فلکسی

مهم ترین تفاوت بنر و تابلو فلکسی این است که درون تابلوی فلکسی نور وجود دارد و این موضوع باعث بیشتر به چشم آمدن تبلیغات داخل تابلوی فلکسی خواهد شد. البته طراحی و چاپ تابلوی فلکسی برای برخی مکان ها ممکن نیست. برای مثال برای قرار دادن تبلیغ در آزاد راه ها بهتر است از بنر استفاده گردد. نور مورد نیاز بنر را می توان از طریق قرار دادن پروژکتور در بالای بنر تامین کرد.

همچنین فلکسی تیره تر از بنر چاپ خواهد شد، علت آن نیز وجود نور در پشت فلکسی است. زیرا اگر به همان روشنی بنر چاپ گردد در هنگام قرارگیری جلوی نور، بی رنگ خواهد شد و متون آن به راحتی قابل خواندن نمی باشند.

 

طراحی و چاپ تابلو فلکسی

 

ساخت و نصب تابلو فلکسی

ساخت و نصب تابلوی فلکسی در چهار مرجله انجام می شود که عبارتند از:

  • طراحی تابلو فلکسی توسط گرافیست
  • چاپ طرح بر روی متریال فلکسی توسط دستگاه های Out Door
  • ساخت قاب پروفیلی که قرار است فلکسی روی آن نصب گردد
  • نصب مهتابی روی ورقه های گالوانیزه که به صورت کشویی درون قاب پروفیلی قرار می گیرد. برای کاهش مصرف برق می توان از پروژکتور ال ای دی استفاده نمود.

مهم است که گرافیست در کار خود ماهر بوده و طرحی خلاقانه و زیبا را ارائه دهد. همچنین متریال مورد استفاده برای ساخت تابلو فلکسی نیز دارای اهمیت می باشند. به این ترتیب طراحی و چاپ تابلو فلکسی به بهترین نحو صورت خواهد گرفت.

 مقالات مرتبط:

طراحی و چاپ بنر

# طراحی و چاپ بک لایت

# همه چیز درباره بیلبورد