طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

عکاسی محصولات

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

همه ی ما عکس های محصولات گوناگون را دیده ایم ؛ از عکس های بسیار جالب  گرفته تا عکس های ساده و معمولی . چیزی که آماتورها به آن توجه نمیکنند غالبا جزئیات است. که این موضوع  یک مهارت مانند هر مهارت دیگر است، و نیازمند دقت و پیشرفت می باشد. برخی از عکاسان  در ترکیب بندی، ایجاد مجموعه های زیبا ،نورپردازی و غیره بسیار ماهرند. اما، مهارت تمیزکاری را ندارند که باعث می شود بلافاصله به عنوان یک فرد بی تجربه شناخته شوند. این کار ممکن است خسته کننده به نظر شما بیاید، اما اهمیت بسیار بالایی را داراست.درادامه برخی از نظریه ها در این مورد را شرح داده ایم و تمیز کردن یک مورد  در عکاسی شرح داده شده است.

عکاسی محصولات

 

عکاسی محصولات به صورت مناسب قبل از عکاسی شروع می شود

ممکن است بخواهید از  یک محصول «جدید»  که به شما داده اند عکس بگیرید، اما ممکن است که آن محصول نقص هایی داشته باشد. نباید تصور کنید چون که محصول شما "جدید" است، نیاز به تمیز کاری ندارد. دوربین ها امروزه بسیاردقیق هستند که هر عیب کوچکی را با جزئیات دقیق در خود ثبت می کنند.

عکاسی محصولات

 

هر محصولی، چه جواهرات، چه کفش ، چه عطر، یا ...، باید قبل از حتی تماس با میز عکاسی، به صورت دقیق تمیز شود. بله، شما قادر هستید هر چیزی را قبل از پردازش  اصلاح کنید، اما دلیلی هم ندارد که وقت خود را به صورت بیهوده هدر دهید . تا جایی که امکان دارد، قبل از شروع عکاسی، محصول مورد نظر خودرا  کاملا  تمیز کنید تا در مرحله ویرایش عکس زمان کمتری از دست بدهید.

توجه خیلی زیاد به جزئیات محصولات مورد عکاسی داشته باشیم

غالبا در زمان تمیز کاری با فتوشاپ، لایه های زیادی  را ایجاد می کنیم و در حین پیش روی  آنها را در گروه ها اضافه می کنیم. به این علت که از کند شدن شدید فتوشاپ جلوگیری کنیم  که زمانی تعداد زیادی لایه وجود دارد  ممکن است اتفاق بیفتد. و ما  به ندرت حس می کنیم که لازم است برگردیم و مرحله تمیز کردن را بار دیگر  ویرایش کنیم.

مراحل تمیزکاری معمولا به صورت زیر است

- از بین بردن  تمامی گرد و غبارها و علائم با استفاده از Brush Tool، Healing Brush، Clone Stamp یا هر ابزار دیگر که بتوان استفاده کرد.

- نورپردازی کافی و اطمینان از اینکه جزئیات هیچ قسمتی به دلیل  نداشتن نور ناکافی یا زیاد از دست نروند، به وسیله ی تنظیم کنتراست و با بهره گیری از ماسک های دقیق.

- از بین بردن برآمدگی ها و تورفتگی ها، و صاف کردن لبه های مواد به وسیله ی  Liquify.

- اغراق آمیز کردن رنگ ها برای شناسایی قسمت های دارای مشکل و رفع آن  مشکل با استفاده از یک لایه Hue and Saturation

عکاسی محصولات