طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

عکاسی صنعتی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

عکاسی صنعتی

 عکاسی صنعتی تکنیکی جدید در زمینه عکاسی می باشد, عکاسی صنعتی شاخه ای از عکاسی می باشد که برای نمایش بسیار دقیق محصولات استفاده می شود.

عکاسی صنعتی

خصوصیات این نوع عکاسی

در این نوع عکاسی ، عکاسان تلاش می کنند که با استفاده از نور پردازی های حرفه ای و ابزارهای مناسب تا جایی که امکان دارد عکسی  به دست آورند  که تمام خصوصیات ظاهری موردی که از آن عکس می گیرند به نمایش دربیاید.

عکاسی صنعتی

تلاش عکاسان در این شاخه در چیست؟

تلاش عکاسان بر این است که بتوانند تمام ویژگی های یک  محصول  را در عکسی که میگیرند نمایش  دهند .

در این مدل عکاسی  تنها هدف نمایش کامل و واضح محصول  از کلیه ی زوایا می باشد.

عکاسی صنعتی

برای انجام این کار عکاسان در تلاشند تا برای  افزایش جذابیت های بصری ، دکور ساده تشکیل دهند  تا عکس های آن ها جنبه ی کاربردی بیشتری داشته باشد.

البته بعضی از افراد به علت نداشتن تجربه کافی  اینطور فکر میکنند  که با اغراق در دکور می توانند جذابیت عکس هایشان  را بیشتر کنند. اما این عمل ، روش نادرستی است  و موجب می شود که دکور بر محصول مورد عکاسی غلبه کند. پس انتخاب دکور بسیار مهم است و انتخاب سادگی یا جذابیت آن یکی از مباحث علمی است.

عکاسی صنعتی

مقایسه ی این نوع عکاسی با مدل های دیگر

عکاسی از هر نوع فعالیت شرکت ها در گروه عکاسی صنعتی قرار دارد. پس عکاسی صنعتی وسیع است.به این دلیل که دربرگیرنده ی تمام کارهایی است که به تولیدکنندگان یاری می دهد تا محصولات خود را تصویری تبلیغ کنند. عکاس صنعتی باید این توانایی  را داشته باشد که از جلوه های عکاسی  تازه ای بهره ببرد و همیشه عکس هایش نوآوری داشته باشد.

هدف عکاسی صنعتی  ارتباط برقرار کردن است. چون  موثرترین عکس ها ، آن دسته هستند که هم سادگی دارند و هم می توانند ارتباط برقرار کنند و توجه دیگران به آن ها جلب می شود . هرگونه  استفاده کردن  از فنون غیرمتعارف و تمهیدات عکاسی وجلوه های ویژه در عکس ها باعث ضعف کار می شود و جذابیت عکس را کاهش می دهند.

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی در محیط هایی با نور زیاد

در برخی از مواقع نور های یسیار شدید روی اجسام می اافتد که به علت بالا رفتن  بیش از حد کنتراست عکاسی صنعتی در محیط های با نور زیاد  ، کیفیت تصاویر را به شدت کم می کند. در این جا روش هایی برای عکاسی صنعتی در محیط های نورانی ذکر شده است  تا این مشکلات را حل کند  عکس های زیبایی  ثبت کنید.

روش های حل این مشکل

-  استفاده از هود در این مدل عکاسی در محیط های پر نور

شاید عکس هایی را دیده باشید که به دلیل نور زیاد دایره های کوچکی روی آن ها افتاده باشد .هود ابزاری است که به شکل فنجان می باشد و در عکاسی صنعتی بر روی لنز قرار میگیرد و نور های مزاحم را حذف می کند و مانع ایجاد این لکه ها می شود.به این  لکه های ریز نقاط خورشیدی می گویند. که  در محیط های داخلی مکان های صنعتی که نور شدید دارند روی عکس ها می افتند.پس در عکاسی صنعتی در محیط هایی با نور زیاد از هود استفاده کنید همچنین دوربین هارا در زاویه ی مناسب قرار دهید.

عکاسی صنعتی