طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی و چاپ تابلو لایت باکس

  • نویسنده: یوسفی
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ تابلو لایت باکس

مقدمه

تابلو لایت باکس در واقع به تابلویی اطلاق می گردد که منبعی نوری در خود دارد. این منبع نور موجب می گردد تابلو به میزان بیشتری جلب توجه کرده و در نتیجه تبلیغات درون آن موفق تر عمل کند.   لایت باکس ها معمولا در یک قاب آلومینیومی، چوبی یا پلکسی گلس قرار می گیرند. این تابلوها را می توان با استفاده از متریال مختلف ساخت و عرضه نمود.

 

طراحی و چاپ تابلو لایت باکس

 

استفاده های لایت باکس

لایت باکس را در جاهای مختلفی می توان به کار برد. برای مثال برخی مغازه ها از لایت باکس برای نمایش محصولات جدید خود استفاده می کنند. در چنین جاهایی بیشتر از لایت باکس فریم لس استفاده می گردد. همچنین احتمالا در داروخانه ها لایت باکس هایی را دیده اید. در فست فود ها و رستوران ها نیز می توان از لایت باکس بهره گرفت.

اما مهم ترین نکته ای که در اینجا وجود دارد، استفاده از تصاویر واقعی و تصاویر خود برند برای لایت باکس است. زیرا تصاویر اینترنتی اعتماد مشتری را سلب نموده و نمی توانند اعتباری که به دنبالش هستید را برای شما به ارمغان بیاورند.

انواع لایت باکس تبلیغاتی

لایت باکس کریستالی

در این نوع لایت باکس از دو ورق پلکسی شفاف استفاده می گردد. در لایه میانی این دو ورق نیز چاپ بک لایت را قرار می دهند. این لایه را به راحتی می توان تعویض کرد. لازم به ذکر است که لایت باکس کریستالی براق ترین و ظریف ترین نوع لایت باکس است.

این محصول با ضخامت کمی که دارد قابل استفاده در همه محیط ها می باشد. از لایت باکس کرستالی برای روشن کردن فضا و در عین حال زینت بخشیدن به محیط استفاده می کنند.

 

طراحی و چاپ تابلو لایت باکس

 

لایت باکس اسنپ فریم

از این نوع لایت باکس در متروها، پاساژها، سقف ها و پنجره های مجازی و.... استفاده می گردد. قاب اسنپ فریم ار جنس آلومینیوم بوده و قابلیت باز و بسته شدن دارد. کاغذ درون این قاب نیز قابل تعویض است.

لایت باکس فریم لس

در واقع این لایت باکس فریم دارد و فریم آن نیز از جنس آلومینیوم است اما این فریم به قدری نازک است که از روبرو دیده نمی شود. به همین دلیل است که با نام فریم لس خوانده می شود.

چاپ روی پارچه نیز از جنس UV با جوهر آلمانی می باشد. لایت باکس فریم لس مزایایی از قبیل وضوح و ماندگاری بیشتر را نسبت به بنر و فلکسی دارد. همچنین این نوع از لایت باکس نسبت به لایت باکس کریستالی هزینه بیشتری دارد.

  • برای آشنایی بیشتر با لایت باکس مطالب زیر را مطالعه بفرمایید:

# تابلو لایت باکس چیست؟

# طراحی لایت باکس های تبلیغاتی

لازم به ذکر است که جلوه لایت باکس فریم لس در دکور و ویترین فروشگاه ها بسیار زیادتر بوده و می تواند زیبایی خاصی را به محیط ببخشد. روشنایی این قاب ها از طریق نوار های SMD تامین می شود. این نوار ها کل سطح کار را خواهند پوشاند. این وار ها نسبت به لامپ های مهتابی که در تابلوهای فلکسی وجود دارند کم مصرف تر بوده و همچنین ماندگاری بیشتری دارند. به علاوه پخش نور و یکنواختی نور با استفاده از این نوار ها بیشتر خواهد شد.