طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

کارت پستال

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

عصر حاضر به عصر ارتباطات و رسانه مشهور است. انسان ها درصدد برقراری ارتباطات گسترده با یکدیگر می باشند. تمامی فعالیت ها ، تخصصی و گسترده شده اند و افراد بدون برقراری ارتباطات موثر، از انجام کار ها و وظایف خویش باز می مانند. به همین دلیل از دیر باز تا کنون از نامه و نامه رسانی به علت اطلاع رسانی ، بیان عقاید و احساسات استفاده می شده است . استفاده از کارت پستال ها نیز در ایران ، از قرن سیزدهم ، همزمان با دوره قاجاریه و رونق هنر عکاسی و نقاشی رواج یافت. از آن زمان تا کنون برای ارسال پیام های کوتاه به دوستان و آشنایان از کارت پستال استفاده می شده است.

کارت پستال

ویژگی های یک کارت پستال

کارت پستال با نام دیگر کارت پستی ، یک تکه ی مقوایی در جنس ها و ابعاد مختلف است که در یک طرف آن تصویر (دلخواه) و در طرف دیگر آن متن مرتبط با موضوع تصویر مورد نظر درج می شود. یکی از مزایای این کارت در عدم نیاز به ارسال پستی و تمبر است . این کارت را معمولا به شکل حضوری به افراد تقدیم می کنند. جنس مقوای کارت پستال از نوع مقوا های کارتی، گلاسه، فانتزی ، همراه با سلفون های روی آن و یا نوشته ها طلاکوب شده یا حاشیه تصاویر طلاکوب می باشد. پرفروش ترین نوع کارت پستال از نوع گلاسه و فانتزی ( به علت براق بودن برگه و نمود بیشتر تصاویر در آن ) می باشد.

 

کارت پستال سازمانی

سازمان ها و شرکت ها ، می توانند همانند شخصیت های حقیقی کارت پستال های مخصوصی را جهت مناسبت ها،  جشن ها و مناسبت ها، اعیاد و وقایع خاص و مرتبط با فعالیت شرکت طراحی و به همکاران یا مشتریان خود هدیه دهند. این هدایا موجب ایجاد تصور دهنی مثبت در مخاطبان خواهد شد. از نظر زمانی، شرکت ها می توانند کارت پستال ها را به شکل سالیانه و یا مناسبتی سفارش دهند. هرچه تیراژ یا تعداد سفارشات بیشتر باشد ، قیمت تمام شده  هر کارت به علت تقسیم هزینه طراحی و جلوگیری از دور ریزی کاغذ های پرت و اضافی ، کاهش خواهد یافت .

کارت پستال

کارت پستال خوب چگونه است؟

پاسخ قطعی برای این سوال کمی مشکل است . اما به طور خلاصه می توان گفت:

کارت پستال هایی که با استفاده از اصول گرافیکی پیشرفته و نوین ، عکاسی و تصویر سازی حرفه ای ، دستگاه های چاپ مجهز ، طراحی ، چاپ و در اختیار سفارش دهندگان قرار می گیرند، نیاز ها و رضایت خاطر مشتریان را برآورده خواهند ساخت.

کارت پستال