طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

طراحی بیلبورد شهری

  • نویسنده: یوسفی
  •     
  • :تاریخ

طراحی بیلبورد شهری

مقدمه

همانطور که می دانید مهم ترین بخش یک بیلبورد شهری دارا بودن یک طراحی مناسب است. این طراحی است که به شما کمک می کند تا توجه مخاطبان را به محصول خود جلب نمایید. بنابراین طراحی باید به بهترین نحو و با بهره گیری از کمک افراد متخصص انجام گیرد.

با ما در این مطلب همراه باشید تا نکاتی درمورد طراحی بیلبورد را عنوان کنیم.

 

طراحی بیلبورد شهری شرکت نصب نیرو

( طراحی بیلبورد شهری شرکت نصب نیرو )

طراحی بیلبورد ساده و بدون متن اضافی

از مهم ترین نکاتی که برای طراحی بیلبورد باید به آن توجه کنید ساده بودن بیلبورد است. هر بیلبورد باید شامل چند کلمه با سایز بزرگ به عنوان شعار تبلیغاتی یا پیامی باشد که قرار است به مخاطب ارائه کنید. سایر متون باید ریزتر باشند و توضیحات تکمیلی را ارائه کنند. این توضیحات می توانند شامل نام شرکت و اطلاعات تماس باشند.

اما در نهایت چیزی که اهمیت دارد سادگی نمای کلی بیلبورد است. زیرا یک بیلبورد ساده سریعا پیام مورد نظر را منتقل می کند.

 

طراحی بیلبورد شهری

 

انتخاب عکس مناسب

پس از نوشته ها این عکس است که روی بیلبورد خودش را نشان می دهد. عکس خوب، عکسی است که از کیفیت مناسب برخوردار بوده و تا حد ممکن ساده و تکی باشد.

بیلبورد با ایده های نو و خلاقانه 

ارائه ایده ها ی نو همراه با شجاعت می تواند نقش مهمی در ماندگاری محصولات شما ایفا کند. امروزه بیلبورد های بسیار زیادی در سطح شهر وجود دارند اما تنها آن هایی مخاطبان را به خود جلب می نمایند که شعاری بسیار متفاوت یا تصویری خاص را برای خود برگزیده باشند. و به طور کلی ایده ای نو در بیلبوردشان به کار برده باشند.

پس از این موضوع صرف نظر نکنید و با توجه به اهمیت آن، سعی در استفاده از ایده ای نو داشته باشید.

طراحی بیلبورد سریالی

بیلبورد سریالی یکی از مواردی است که ذهن مخاطبان را درگیر خود می سازد. با طراحی چنین بیلبوردهایی در واقع می توانید یک داستان را به نمایش بگذارید. داستانی که هدف آن بیان یک شعار یا پیام خاص است. بیلبورد سریالی با دارا بودن سناریو و زمان بندی دقیق نشانگر فعالیت و تفکری دسته جمعی می باشد.

نکته مهمی که در طراحی بیلبورد های سریالی باید به آن توجه داشته باشید، ثابت بودن محل این بیلبوردها است. همچنین طرح های جدید باید به طور همزمان در همه نقاط آپدیت گردند.

 

طراحی بیلبورد شهری شرکت سینولکس

( طراحی بیلبورد شهری شرکت سینولکس)

بیلبورد را در معرض تست قرار دهید

سعی کنید پیش از نصب بیلبورد در سطح شهر آن را به چند نفر نشان دهید و از آن ها بخواهید نظر خود را درباره تصویر، شعار و به طور کلی گیرایی بیلبورد بیان کنند. از آن ها بپرسید پیامی که از بیلبورد دریافت کرده چه بوده است و اگر بیلبورد حاوی شعار خاصی است، بخواهید نظر خود را در مورد شعار بیان کرده و عنوان کنند شعار از نظر آن ها دقیقا چه معنایی دارد.

همچنین می توانید طرح بیلبورد را در ابعاد کوچک چاپ کرده و روی دیوار بچسبانید. سپس آن را از زاویه های مختلف مورد بررسی قرار دهید. پس از آن می توانید بررسی کنید طرح بیلورد موجب ایجاد تمایل برای خرید محصول خواهد شد یا خیر.