طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

پرچم تبلیغاتی

  • نویسنده:
  •     
  • :تاریخ

پرچم تبلیغاتی

مقدمه

پرچم تبلیغاتی ابزاری برای تبلیغات است. این پرچم ها را همچنین به عنوان هدیه تبلیغاتی نیز عرضه می کنند. انواع پرچم تبلیغاتی عبارتند از: پرچم تشریفات، پرچم اهتزاز، پرچم رومیزی و پرچم مذهبی.

در طراحی پرچم تبلیغاتی لازم است به مواردی همچون: نوشتار، تصویر، رنگ، ترکیب بندی، کادر و... توجه نمود. در طراحی پرچم های تبلیغاتی نیز مانند سایر عناصر تبلیغاتی گرافیک و طراحی جلب توجه کننده، تاثیر بسیار زیادی را در جذب افراد ایفا می کند.

 

پرچم تشریفات ایران - پرچم شرکت اس جی اس SGS

( طراحی و تولید پرچم ایران - طراحی و تولید پرچم شرکت اس جی اس )

چاپ پرچم از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه بوده و انتخابی خوب به شمار می آید. شرکت های زیادی از این روش برای تبلیغات خود استفاده می نمایند. از این پرچم های تبلیغاتی در نمایشگاه ها، سمینار ها، میادین ورزشی، موسسات تجاری، فروشگاه ها و... استفاده می گردد. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

چاپ دیجیتال روی پرچم تبلیغاتی

چاپ دیجیتال روی پرچم های تبلیغاتی به صروت فوری انجام می گیرد. همچنین این نوع از چاپ کیفیت بسیار بالایی را به ارمغان می آورد. چاپ دیجیتال را می توان برای پرچم های بزرگ یا کوچک مورد استفاده قرار داد.

چاپ دیجیتال روشی بسیار آسان و پرطرفدار برای چاپ روی پرچم های تبلیغاتی بزرگ و کوچک می باشد. همچنین چاپ دیجیتال به صورت سریع ار چاپ را انجام می دهد که مزیت مهمی به شمار می رود.

 

پرچم شرکت کاترین

( پرچم شرکت کاترین)

اما چاپ دیجیتال معایبی نیز دارد، مثلا برای تیراژ بالا استفاده از چاپ دیجیتال به صرفه نیست. زیرا در این نوع چاپ از متریال گران قیمت استفاده می شود.

نکات مهم در طراحی پرچم تبلیغاتی

از جمله مهم ترین نکات در طراحی پرچم تبلیغاتی استفاده از تصویری با کیفیت و  با اندازه مناسب می باشد. این تصویر را باید به گونه ای طراحی شود که اندازه آن نه کوچک باشد و نه بزرگ. زیرا تصویر کوچک پیام را به درستی انتقال نخواهد داد و تصویر خیلی بزرگ نیز از مقیاس پرچم بزرگتر خواهد شد. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

متن روی پرچم نیز باید اندازه ای مناسب داشته باشد و خوانایی بالایی داشته باشد. مهم است که خواندن متن روی پرچم توسط مخاطبان به سرعت انجام گیرد. نوشته روی پرچم باید به گونه ای باشد که از فاصله دور قابل خواندن بوده و مبهم نباشد.

رنگ نیز عامل تعیین کننده ای در طراحی پرچم تلیغاتی به حساب می آید. در انتخاب رنگ ها باید به مسائل زیبایی شناسی توجه شود و رنگ هایی انتخاب گردند که زننده نبوده و در عین حال توجه افراد را به خود جلب نمایند. همچنین جنس موادی که پرچم را تشکیل می دهند باید مرغوب و با دوام باشد تا  بتوان مدت های زیادی از آن استفاده نمود.

نکته بعدی آن است که به علت استفاده روزمره از پرچم لازم است که رنگ ها و طرح پرچم با محیط تناسب داشته باشند.

 

پرچم شرکت صنعتی آیکن

( پرچم شرکت صنعتی آیکن)

لوگو روی پرچم تبلیغاتی

لوگو نقش مهمی را روی پرچم تبلیغاتی ایفا می کند. بسیاری از شرکت هایی که پرچم تبلیغاتی برای آن ها طراحی می شود از قبل لوگویی دارند که باید روی پرچم قرار گیرد. اما در صورت عدم داشتن لوگو نیز، بهتر است لوگویی در خور فعالیت شرکت طراحی شده و در پرچم تبلیغاتی از آن استفاده گردد. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.