طراحی و برنامه مشاوره تبلیغاتی

همه چیز درباره بیلبورد

  • نویسنده:
  •     
  • :تاریخ

همه چیز درباره بیلبورد

مقدمه

بیلبورد تابلوی بزرگی است که امکان به نمایش گذاشتن محصولات و یا خدمات را دارا می باشد. بیلبورد ها را در سطح شهر به نمایش می گذارند تا توسط تعداد زیادی از مردم دیده شود. بزرگترین نقطه تمایز بیلبوردها داشتن ایده نو می باشد. بیلبوردهایی که ایده ای نو دارند توجه افراد بیشتری را به خود جلب می نمایند و در نتیجه به فروش بیشتری دست می یابند. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

همه چیز درباره بیلبورد

( طراحی و چاپ بیلبورد شرکت پگاه - عراق)

طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد با طراحی سایر تابلو ها تفاوت دارد. در طراحی باید بیلبورد باید یک یا چندین کلمه به صورت بزرگ و حاوی پیامی طنز آمیز، کنایه دار و یا مفهومی  را در نظر گرفت. این کلمات باید به گونه ای باشند که تاثیر زیادی در مخاطب ایجاد کرده و نظر وی را به خود جلب نمایند. مهم است که این کلمات تعداد بالایی نداشته باشند.

در بیلبورد همچنین باید یک تصویر با کیفیت و زیبا وجود داشته باشد. عامل جلب توجه کننده می تواند همین تصویر باشد و یا تصویر در کنار کلمات؛ اما آنچه مهم است تاثیر گدذاری بسیار بالا روی مخاطب در یک نگاه کوتاه می باشد. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

قطعات بیلبورد

بیلبورد شامل قطعات زیر می باشد:

1-فوندانسیون: شامل بتون و میلگرد است.

2-پایه: پایه هایی محکم از جنس آهن یا بتون که بخشی از آن در زیر زمین داخل فواندانسیون قرار می گیرد.

3- صفحه نمایش بیلبورد: صفحه ای که تبلیغ روی آن قرار می گیرد.

4- روشنایی: برای روشنایی از لامپ های LED استفاده می گردد که کم مصرف بوده و در عین حال نوری به بیلبورد می بخشند که خواندن نوشته های آن را ممکن می سازد.

5- آگهی: آگهی از جنس بنر، فلکسی یا استیکر که قسمت اصلی بیلبورد بوده و تبلیغ یا پیامی را در معرض نمایش می گذارند.

موارد دیگری نیز در بیلبورد وجود دارند که به علت عدم اهمیت از توضیح آن ها خودداری می نماییم.

فرابیلبورد و حجم

منظور از فرابیلبورد سمتی از بیلبورد می باشد که خارج از محدوده بیلبورد است. این قسمت معمولا به شکل تصویری خلاقانه است تا توجه افراد را به خود جلب نماید. فرابیلبورد ها اخیرا به بیلبورد اضافه گشته اند.

معایب بیلبورد

معایب بیلبورد به شرح زیر می باشند:

  • نصب بیلبورد به صورت اجاره ای و محدود است.
  • نصب بیلبورد هزینه زیادی را می طلبد.
  • در صورت عدم استفاده از یک تبلیغ مناسب، ممکن است روی مخاطبین تاثیر منفی بگذارید.
  • برای نصب بیلبورد نیاز به اخذ مجوز های مربوط دارید. که می تواند پروسه وقت گیری باشد.

 

همه چیز درباره بیلبورد

( طراحی و چاپ بیلبورد شرکت مارلینو)

نتیجه گیری

برای گرفتن نتیجه بهتر از بیلبورد و بالا رفتن فروش و درآمد خود باید به نکاتی توجه نمایید. برای مثال می توانید تبلیغ خود را پس از مدتی در یک بزرگراه مجددا تکرار کنید. همچنین استفاده از رنگ های مناسب در جلب توجه تاثیر به سزایی دارد. سعی کنید زز رنگ های متضاد و خیره کننده استفاده کنید تا تاثیر بیشتری روی مخاطب ایجاد نمایید.

فونت بیلبورد نیز باید خوانا و اندازه فونت درشت باشد تا از چند متری قابل خواندن بوده و در نتیجه افراد از فاصله دور نیز قادر به خواندن متن روی بیلبورد باشند. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.