سازه های نمایشگاهی

کاربرد بروشور استند نمایشگاهی چیست

 • نویسنده: ریحانه یحیی
 •     
 • :تاریخ

فضاهای نمایشگاهی و غرفه های نمایشگاه، محیط های شلوغ با ابعاد کوچک هستند که نظم در آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. این فضاهای کوچک با ابزارهای تبلیغاتی چون کاتالوگ، بروشور، کارت های ویزیت و ... پر می شوند. کارکنان شرکت در غرفه و بازدیدکنندگان باید بتوانند بدون به هم ریختی و سردرگمی به راحت‌ترین شکل به این ابزار تبلیغاتی دسترسی داشته باشند. برای بهبود این روند استندهای بروشور و کاتالوگ برای نمایشگاه ها و شرکت ها طراحی و ساخته می شود تا هم نظم دهنده این ابزار تبلیغاتی باشند و هم باعث زیبایی فضای غرفه گردند. استندهای کاتالوگ و بروشور تنها مخصوص نمایشگاه نیستند این ابزار در هر جایی که کالا و خدماتی وجود دارند قابل استفاده اند. زیرا هر شرکتی به دنبال معرفی محصولات و خدمات خود است و از طرفی به دنبال راهی است تا رزومه خود را به مخاطب ارائه دهد، این استندها بدون کوچک‌ترین سردرگمی و حتی بدون نیاز به اینکه فردی آن‌ها را بین بازدیدکنندگان توزیع کند، در دسترس مخاطبین هستند.

 

کاربرد بروشور استند نمایشگاهی چیست

 

کاتالوگ و بروشور استند یک ابزار تبلیغاتی است که به صورت طبقاتی ساخته می شود که کاتالوگ ها و بروشورهای شرکت را به صورت هدفمند دسته بندی کرده و به صورت موضوع بندی شده به مخاطب نشان دهد.

کاربرد کاتالوگ و بروشور استند در نمایشگاه ها

همان طور که قبلاً گفته شد محیط نمایشگاه شلوغ است و تعداد افراد محدودی داخل غرفه یک شرکت کار می کنند ابزار های تبلیغاتی به کمک این افراد می آیند تا امر پاسخگویی و بازاریابی را سهولت ببخشند. وظیفه و رسالت اصلی یک کاتالوگ و بروشور استند این است که با مخاطب ارتباط برقرار کند و به راحتی به او اطلاع رسانی کند.

هزینه ای که صرف کاتالوگ ها و بروشورهای تبلیغاتی در شرکت ها و نمایشگاه ها می شود هنگفت است و بودجه زیادی از تبلیغات را به خود اختصاص می دهد. اما تا زمانی که این بروشورها و کاتالوگ ها در دسترس مخاطب قرار نگیرد بلااستفاده است و هزینه شرکت به هدر رفته است. برای دسترسی آسان این ابزار تبلیغاتی در نمایشگاه این استندها استفاده می شوند تا به بهترین و آسان‌ترین شکل در دسترس مخاطب باشند.

 

کاربرد بروشور استند نمایشگاهی چیست

 

مزیت های استفاده از کاتالوگ و بروشور استندها زیاد است که از مهم‌ترین آن‌ها می توان به :

 1. جذب مخاطب و انتقال اطلاعات به او
 2. ایجاد نظم در غرفه
 3. افزایش ظرفیت محل نگهداری کاتالوگ و بروشور
 4. طبقه بندی کاتالوگ ها و بروشورهای شرکت بر اساس محصولات و خدمات
 5. ایجاد فضایی خلوت برای بررسی کاتالوگ و بروشور بدون نیاز به یک نیروی کار
 6. ایجاد فضایی برای بیشترین دسته بندی موضوعی
 7. قابلیت نصب و جا به جایی آسان
 8. قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن
 9. کاتالوگ و بروشور استند باعث صرفه جویی در فضای کوچک نمایشگاهی می شوند. این استندها حجمشان کم است اما کاتالوگ ها و بروشورهای زیادی را در خود جای می دهند.

 

کاربرد بروشور استند نمایشگاهی چیست

 

انواع کاتالوگ بروشور استندهای نمایشگاهی

کاتالوگ و بروشور استندها دارای تنوع زیادی از لحاظ جنس و ابعاد هستند، شرکت تبلیغاتی طرح هرم می تواند تمام نیاز شما به انواع سازه های نمایشگاهی را تامین نماید، بروشور استند ها نیز انواع مختلفی دارند مانند: 

 1.  کاتالوگ و بروشور استند آکاردئونی
 2. کاتالوگ و بروشور استند آهنی چرخ‌دار
 3. کاتالوگ و بروشور استند تریبون دار
 4. کاتالوگ و بروشور استند مشبک
 5. کاتالوگ و بروشور استند تاجدار
 6. کاتالوگ و بروشور استند آهنی کمانی
 7. کاتالوگ و بروشور استند رومیزی

 

کاربرد بروشور استند نمایشگاهی چیست

 

این کاتالوگ و بروشور استندها از جنس های گوناگونی چون فلز، پلکس و ... ساخته می شود که هر کدام از این جنس ها نیز تنوع دیگری ایجاد می کنند. از طرفی دیگر کاتالوگ و بروشور استندها را بر اساس سایز بروشور و کاتالوگ سفارش می دهد و ابعاد استاندارد این استندها معمولاً A4 و A5 می باشد.