سازه های نمایشگاهی

طراحی و چاپ بک لایت

  • نویسنده: یوسفی
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ بک لایت

مقدمه

بک لایت ها تابلوهایی بسیار زیبا برای مصارف تبلیغاتی می باشند که نوری در پشت آن ها موجب می گردد توجه عده زیادی به آن ها جلب شود. طراحی و چاپ بک لایت برای مصارف بسیار زیادی از جمله فرودگاه ها، نمایشگاه ها، مغازه ها، داروخانه ها و... انجام می گیرد. بک لایت از جنس شفاف می باشد که منبع نور با تابیدن به آن موجب روشنایی و به چشم آمدن هر چه بیشتر بک لایت می گردد.

 

طراحی و چاپ بک لایت

 

ویژگی های بک لایت یا لایت باکس

نوع چاپ بک لایت با توحه به متریال، ضخامت و کیفیت می تواند متفاوت بوده و هر فرد با توجه به بودجه خود و کیفیتی که انتظار دارد اقدام به طراحی و چاپ بک لایت مورد نیاز خود می نماید. همچنین بک لایت ها باید در مقابل آب، رطوبت و نور از خود مقاومت نشان داده و استحکام کافی داشته باشند.

با توجه به نور خوبی که بک لایت دارد برای استفاده در طول روز نیز مناسب می باشد و زیبایی آن تنها محدود به شب نمی شود. از این رو می توانید بدون نگرانی بک لایت را در هر محیطی به کار ببرید. چاپ های جوهر افشان، لیزری و اسکرین رایج ترین انواعی چاپی می باشند که در بک لایت مورد استفاده قرار می گیرند.

هزینه چاپ بک لایت نیز چندان بالا نبوده و همین باعث می شود آن را به وفور در جاهای مختلفی اعم از رستوران ها، ایستگاه های اتوبوس، مراکز خرید، فرودگاه ها و... ببینید.

 

در این راستا بخوانید :  تابلو لایت باکس چیست؟

 

انواع بک لایت

بک لایت را می توان به دسته بندی های زیر تقسیم نمود:

  • بک لایت دیواری
  • بک لایت ایستاده و آویز
  • بک لایت گردان
  • بک لایت کریستالی
  • بک لایت ال ای دی
  • بک لایت باکس آویز دو طرفه

انواع چاپ بک لایت

برای چاپ بک لایت می توان از چاپ کاغذی استفاده کرد. چاپ کاغذی نیازمند لمینت و ورق پلکسی گلاس می باشد. لازم به ذکر است که چاپ بک لایت به صورت کاغذی دوام چندانی ندارد.

نوع دیگر چاپ بک لایت فیلم وینیلی است. وینیل پلیمری است و دارای انعطاف بالایی می باشد. به همین دلیل دوام آن نیز خوب است و در برابر شرایط محیطی مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. این ماده دارای چسب می باشد و به راحتی می توان از آن استفاده نمود.

 

طراحی و چاپ بک لایت

( طراحی و چاپ لایت باکس نمایشگاهی شرکت درمولب)

فیلم های پلی استری نیز از دیگر انواع چاپ برای بک لایت می باشند که در بین دو لایه پلکسی گلاس قرار گرفته و حفاظت چاپ از این طریق افزایش می یابد. لازم به ذکر است که دوام پلی استری نسبت به وینیلی کمتر است.

چاپ کاغذ بین انواع چاپ دارای کمترین کیفیت است. بدیهی است که چاپ بک لایت با کاغذ هزینه پایین تری دارد و بسیاری به همین دلیل از کاغذ در طراحی و چاپ بک لایت استفاده می نمایند.

همچنین برای انتخاب نوع فناوری چاپ نیز باید به هدف توجه نمود. برای مثال اگر قصد دارید در طراحی و چاپ بک لایت تصاویر زیادی به کار ببرید، چاپ اسکرین مناسب تر است. این چاپ همچنین دوام چاپ را تضمین می نماید.