ساک دستی

کاربرد ساک های دستی تبلیغاتی در نمایشگاه

 • نویسنده: ریحانه یحیی
 •     
 • :تاریخ

ساک های تبلیغاتی یکی از پر استفاده ترین هدایای تبلیغاتی در نمایشگاه ها هستند. این موضوع را زمانی بیشتر درک می کنید که در یک محوطه نمایشگاه راه بروید، تقریباً تمام افرادی که در نمایشگاه راه می روند حداقل یک یا دو ساک دستی تبلیغاتی به دست دارند. این موضوع اهمیت تبلیغاتی ساک های دستی را دو چندان می کند. این ساک های دستی در نمایشگاه مانند یک بیلبورد هستند و توسط بازدیدکنندگان در تمام نقاط نمایشگاه حرکت می‌کنند. این ساک های دستی وظیفه شان تبلیغات و بازاریابی است و زمانی که دست افراد زیادی باشند لوگو و برند شما در همه جا دیده می شود. این فراوانی دیده شدن تأثیر مثبت بر ذهن مخاطبانی را دارد که هنوز از غرفه شما دیدن نکرده اند. حال زمانی که این فرد به غرفه شما می رسد کلی کاتالوگ، بروشور و وسیله به همراه دارد شما با دادن یک ساک تبلیغاتی اولین برخورد خود را به صورت مثبت در ذهن او ثبت می کنید. شما با دادن ساک تبلیغاتی به دنبال بازاریابی و تبلیغات هستید اما عملاً به بازدیدکننده کمک کرده اید تا راحت تر وسایل خود را حمل کند و این نکته مثبتی در ذهن مخاطب است. ساک های دستی جزء ارزان ترین ابزار تبلیغاتی هستند که بازخورد بالایی داشته و باعث پیشی گرفتن شما از رقبایتان می شود.

 

ساک دستی کاغذی

 

ساک دستی های تبلیغاتی جزء ان دسته از هدایای تبلیغاتی هستند که نباید تنها به بازدیدکنندگان خاص داده شوند. بازاریابان غرفه بهتر است به اکثر بازدیدکنندگان خود ساک های دستی تبلیغاتی را هدیه دهند. قبل نمایشگاه به آن‌ها یادآور شوید که حتی اگر فردی را می بینند که وسایل زیادی به همراه دارد با دادن ساک دستی به او کمک کنند تا وسایلش را راحت تر حمل کند. این حرکت بسیار هوشمندانه است زیرا شما عملاً تبلیغات دیگر شرکت ها را داخل پک لوگوی خود قرار داده اید.

ویژگی ساک های دستی نمایشگاه

برای اینکه یک ساک دستی بتواند تبلیغات که مد نظر کارفرما است را به درستی انجام دهد و برای بازدیدکننده نمایشگاه کارایی لازم را داشته باشد، توصیه می شود که ویژگی های زیر زمان طراحی و چاپ رعایت گردد:

 1. ابعاد مناسب با بروشور های و کاتالوگ های نمایشگاهی
 2. مقاومت متناسب با وسایل نمایشگاهی
 3. داشتن رنگ و طرح خلاقه و خاص
 4. درج لوگو و نام برند بر روی ساک دستی به اندازه ای که از دور دیده شود
 5. درج اطلاعات تماس بر روی ساک
 6. و ...

انواع ساک های دستی که در نمایشگاه ها استفاده می شوند

ساک های دستی تبلیغاتی را از جنس های مختلفی تهیه می کنند که انتخاب نوع جنس به بودجه شرکت، نوع نمایشگاه و وزن کاتالوگ و بروشور های نمایشگاه باز می گردد. انواع ساک های دستی که در نمایشگاه استفاده می شوند به قرار زیر است:

 

ساک دستی کاغذی:

 • یکی از پر استفاده ترین و متداول ترین ساک هایی هستند که در نمایشگاه ها استفاده می گردند. در اکثر نمایشگاه های که برگزار می گردند بیشترین کالایی که بین افراد مبادله می شود کاغذ هستند که وزن کمی دارند. ساک دستی کاغذی به علت عدم محدودیتی که در چاپ دارند و قیمت پایین ترشان در نمایشگاه ها متداول اند. البته دوستداران محیط زیست نیز به پاکت های کاغذی توجه بیشتر دارند، زیرا کاغذ ها قابل بازیافت بوده و در طبیعت تجزیه می شوند.

 

 

کاربرد ساک های دستی تبلیغاتی در نمایشگاه

 

ساک دستی پارچه ای:

 • ساک دستی پارچه ای نیز مانند ساک دستی های کاغذی در نمایشگاه ها متداول هستند. این ساک دستی های پارچه ای نسبت به ساک های دستی کاغذی مقاومت بالایی داشته و طول عمر بالایی را نیز دارند.

 

کاربرد ساک های دستی تبلیغاتی در نمایشگاه

 

ساک دستی برزنتی:

 • این ساک های دستی از لحاظ جنس و مقاومت از دیگر ساک های دستی مقاوم تر هستند و در تا مدت‌ها توسط بازدیدکنندگان نمایشگاه استفاده می شوند. ساک های دستی برزنتی برای نمایشگاه هایی مناسب هستند که در آن از وسایل تبلیغاتی سنگین، خرید های کالایی، نمایشگاه هایی با زمان طولانی و ... مناسب هستند، اما هزینه تولید این ساک ها ارزان قیمت نبوده و بستگی به بودجه شرکت دارد.

 

کاربرد ساک های دستی تبلیغاتی در نمایشگاه

 

ساک دستی سوزنی:

 • این ساک های دستی از ارزان ترین ساک های تبلیغاتی هستند که جنسی بین پارچه و پلاستیک دارند و معمولاً در تیراژ های بالا سفارش داده می شوند. از لحاظ مقاومت و ماندگاری ساک دستی سوزنی از شرایط مطلوبی برخوردار است ولی برای جابجایی اجسام سبک مناسب تر هستند، رنگ پذیری خوب و چاپ با کیفیت از دیگر مزایای استفاده از ساک دستی سوزنی است.

 

ساک سوزنی