ساک دستی

مراحل تولید ساک دستی کاغذی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

مراحل تولید ساک دستی کاغذی

فارغ از نوع ساک های دستی اولین مرحله از تولید یک ساک دستی کاغذی تعیین هدف است. منظور از هدف، کالایی است که قرار است داخل ساک دستی قرار گیرد و توسط ساک دستی جا به جا گردد. وزن کالا، سایز و نوع کالا در مرحله تولید ساک دستی تأثیر گذار است. پس از مشخص شدن نوع کالا، سایز ساک دستی و ظاهر آن تعیین می گردد. ساک دستی  هایی که قرار است برای یک هدیه تبلیغاتی استفاده شوند، باید ظاهری متفاوت با ساکی که قرار است کاتالوگ شرکت را حمل کند داشته باشد. ساک دستی کاغذی که کاتالوگ را جا به جا می کند در نگاه اول باید برند شرکت را در ذهن مخاطب ثبت کند و ظاهری شبیه به دیگر ست های اداری شرکت داشته باشد. پس هدف و کالایی که قرار است داخل ساک دستی قرار گیرد به اندازه خود ساک دستی اهمیت دارد.  

 

مراحل تولید ساک دستی کاغذی

طراحی ساک دستی آموفارمد آریا

پس از بررسی این کالا و مشخص شدن ابعاد پاکت دستی یک ماکت از ساک دستی حاضر می کنند تا مقاومت و ابعاد ماکت ساک دستی مورد آزمایش قرار گیرد. این مرحله معمولاً برای سازندگان هزینه ای را به همراه دارد که از آن صرفه نظر می کنند اما کیفیت نهایی محصولشان با دیگر ساک های دستی متفاوت شده و درصد خطای بالایی دارند. علاوه بر خطا، ماکت تمامی اشکالات ساک دستی را به سازنده نشان می دهد و این خود باعث صرفه جویی در مراحل تولید می گردد.

پس از تست ماکت ساک دستی، آن ماکت را به طراح ساک دستی می دهند تا ساخت ساک دستی کاغذی وارد مرحله طراحی شود.

طراحی ساک دستی کاغذی

برای طراحی ساک های دستی خلاقیت مهم‌ترین شرط داشتن یک طرح زیبا است. معمولاً سازنده ها از قالب های آماده و قالب های قبلی برای طراحی ساک های دستی استفاده می کنند، اما این ساک دستی مانند دیگر ساک های موجود در بازار تکرار می شود. گاهی یک شرکت حرفه ای با استفاده از یک طرح خلاق ساک دستی فروش محصول خود را چند برابر می کند و برند خود را در ذهن مخاطب ثبت می کند. گاهی نیاز است ساک های دستی باید مطابق با ست های اداری شرکت طراحی گردند در این صورت استفاده از رنگ سازمانی، نام برند و لوگوی شرکت در قسمت های مختلف ساک دستی ضروری می گردد. گاهی ساک دستی که کارایی بالا دارد توسط مخاطب حفظ می شود و همین ساک دستی می شود راه ارتباطی شما با مخاطبتان، پس حتماً اطلاعات تماس خود را بر روی ساک دستی درج کنید. علاوه بر مخاطب، طرح ساک دستی باید به گونه ای باشد که با دیدن ساک دستی در خیابان به صورت کلی برند شما را معرفی گردد.

 

مراحل تولید ساک دستی کاغذی

طراحی ساک دستی مانا گالری

یک طراح حرفه ای یک ساک دستی را باید شبیه به یک بیلبورد طراحی کند که در یک لحظه نگاه مخاطبان را جلب کند و در همان یک نگاه برند را معرفی کرده و در ذهن مخاطب ثبت کند. این نکته و رعایت آن نیاز به خلاقیت زیاد دارد.

در مرحله طراحی محل های برش و محل های تا باید به خوبی مشخص گردند. خطا در این قسمت ها جبران ناپذیر بوده و تمامی تلاش ها در دیگر بخش ها ساخت ساک دستی را به هدر می دهد. شما تصور کنید یک ساک دستی طرحی زیبا و خلاق، چاپی با کیفیت دارد اما در تعیین حاشیه ها و محل های تا دچار اشکال است در این صورت محصول نهایی بی کیفیت بوده و کارایی لازم را ندارد و از لحاظ تبلیغاتی نتیجه ای معکوس را برای شما به همراه دارد. زیرا نشان می دهد که برند شما از نظم و نکات مهم صرفه نظر کرده و با بی دقتی پروژه های خود را اجرا می کند.

 

مقالات مرتبط

# ساک دستی مخصوص لباس

# ساک دستی کرافت با دسته

# ساک دستی طرح برجسته