ساک دستی

انواع ساک دستی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

انواع ساک دستی

ساک دستی ها ابزاری برای جا به جایی کالاهای سبک وزن هستند. ساک دستی کاغذی، ساک دستی مقوایی ، ساک دستی گلاسه، ساک دستی کرافت و ساک دستی با مقوای فانتزی همه از انواع ساک دستی هایی هستند که با کاغذ و مقوا ساخته می شوند . طراحی ساک دستی و چاپ ساک دستی فروشگاهی یکی از زمانی که صنعت تبلیغات دچار تحول شد و صنعت چاپ در این حوزه وارد شد، هر وسیله را ابزار تبلیغات کردند. ساک های دستی نیز از این موضوع مستثنی نشدند و وارد صنعت تبلیغات شدند. ساک دستی علاوه بر اینکه برای مخاطب شما یک وسیله تبلیغاتی است، در زمان حمل و نقل نیز بینندگان ساک دستی با برند شما آشنا می شوند. ساک های دستی تبلیغاتی بر خلاف دیگر ابزار تبلیغاتی تنها یک گروه خاص و شرکت خاص را هدف قرار نمی دهند، بلکه این ابزار تبلیغاتی مانند یک بیلبورد شهری در شهر حرکت کرده و کسب و کار شما را به تمامی افراد معرفی می کنند.

 

انواع ساک دستی

( طراحی ساک دستی و چاپ ساک دستی شرکت مانا گالری)

ساک های دستی تبلیغاتی بیشتر به دو صورت طراحی و چاپ می شوند: ساک های دستی پارچه ای، ساک های دستی کاغذی

از بین این دو نوع ساک دستی، ساک های دستی کاغذی هم از تنوع بیشتری برخوردارند و هم کاربرد بیشتری دارند. به همین منظور در ادامه به بررسی نکات ساک های دستی تبلیغاتی کاغذی می پردازیم.

تبلیغات با استفاده از ساک های دستی کاغذی

همان‌طور که می دانید از گذشته تا کنون انواع جنس های کاغذ در بازار وجود داشته که برای ساخت انواع ابزار تبلیغاتی به کار می رود. اما برای ساخت ساک دستی تبلیغاتی کاغذی معمولاً از دو نوع کاغذ بیشتر استفاده می کنند: ساک دستی کاغذی گلاسه و ساک دستی کاغذی کرافت.

هر کدام از این دو نوع کاغذ نکات و ویژگی های خاصی را دارند که کاربردشان متفاوت است. اما برخی از نکات در بین دو نوع کاغذ مشترک هستند، مانند گرماژ کاغذ، خدمات تکمیلی و... . هر چه گرماژ کاغذها بیشتر باشد، استحکام و پایداری آن‌ها نیز بیشتر می شود. از طرفی دیگر  دو جنس کاغذ را با استفاده از خدمات تکمیلی چون سلفون کشی استحکامشان را افزایش می دهند. سلفون ها دو نوع هستند مات و براق، این دو نوع سلفون تنها از لحاظ ظاهری فرق دارند و در میزان استحکام تفاوتی در ساک دستی ایجاد نمی کنند.

 

انواع ساک دستی

( طراحی ساک دستی و چاپ ساک دستی  کاغذی شرکت  ایده پرداز )

کیفیت فایل طراحی شده نیز در کیفیت ساک دستی با هر نوع کاغذی تأثیرگذار است. اگر فایل ارسالی از کیفیت کمی برخوردار باشد، علاوه بر اینکه زیبایی کار کاسته می شود کیفیت چاپ و کیفیت ساک دستی را کاهش می دهد.

تفاوت ساک دستی کرافت با ساک دستی گلاسه

اولین تفاوت در این دو نوع کاغذ، تفاوت در قیمت است. کاغذهای کرافت از مواد دست دوم ساخته می شود و نسبت به کاغذها گلاسه قیمت کمتری دارد. به همین جهت قیمت ساک دستی کرافت پایین تر از ساک دستی گلاسه است. از طرفی دیگر کاغذهای کرافت نسبت به کاغذهای گلاسه  گرماژ پایین تری دارد و در همین راستا ساک های دستی کرافت مقاومت کمتری در مقایسه با ساک های دستی گلاسه دارد. البته با توجه به خدمات تکمیلی چون سلفون کشی می توان تا حدودی استحکام ساک های دستی را جبران کرد.

 

طراحی ساک دستی و چاپ ساک دستی

( طراحی و چاپ ساک دستی گلاسه با طلاکوب)

ویژگی دیگر که در بین این دو کاغذ وجود دارد رنگ کاغذ است. کاغذهای کرافت کرم رنگ و تیره هستند. این کاغذها برای طراحی های تگ رنگ و برای طراحی هایی با رنگ تیره و تند مناسب هستند و ساک های دستی تبلیغاتی حاصل از این کاغذها اکثراً کرم و قهوه ای رنگ می شوند. برعکس کاغذهای کرافت کاغذهای گلاسه محدودیتی در رنگ و رنگ آمیزی ندارند، سطح این کاغذها صاف و صیقلی هستند و ساک های دستی تبلیغاتی این کاغذهای گلاسه برای هر طرح و رنگی مناسب هستند.

انتخاب کاغذ برای ساخت ساک دستی تبلیغاتی ابتدا به بودجه و سپس به نوع طرح و رنگ و مقاومت ساک دستی بستگی دارد.

مقالات مرتبط

# چاپ ساک دستی کاغذی

# چاپ ساک دستی تبلیغاتی

# چاپ ساک دستی مثلثی