ساک دستی

قیمت ساک دستی کاغذی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

تعیین قیمت ساک دستی کاغذی بر چه اساس است؟

از سال 1852 که یک معلم اولین دستگاه ساخت ساک دستی کاغذی را اختراع کرد تا به امروز، ساخت ساک های دستی کاغذی تنها یک هدف را دنبال کرده است، حذف پلاستیک و تبلیغات مؤثر و ارزان قیمت.

افرادی که در امور چاپ و تبلیغات فعالیت دارند به دنبال هزینه کمتر و اثر گذاری بیشتر هستند. اما ساخت برخی ساک دستی های کاغذی تنها نباید ارزان تمام شوند بلکه باید کیفیت نیز داشته باشند. برای افزایش کیفیت ساک های دستی کاغذی گاهی جنس کاغذ را تغییر می دهند و گاهی خدمات تکمیلی چون سلفون کشی را انجام می دهند (سلفون کشی علاوه بر مقاومت به زیبایی نهایی ساک دسی نیز می افزاید.) برخی نیز با تعویض نخ دسته و تغییر جنس آن، به مقاومت ساک دستی اضافه می کنند.

 

قیمت ساک دستی کاغذی

 

هر کدام از این اتفاقات هزینه های متفاوتی را به تولید کننده تحمیل می‌کند. پس برای تعیین نهایی قیمت ساخت کیسه های دستی کاغذی عوامل متعددی دخیل هستند که در ادامه به بررسی آن‌ها می پردازیم.

نوع کاغذ ساک دستی

کاغذ هایی که برای ساخت ساک دستی استفاده می شوند متفاوت هستند. قیمت کاغذ یکی از مهم‌ترین عوامل های تعیین قیمت ساک دستی کاغذی است. جنس های مختلف کاغذ قیمت های متفاوتی دارند. برای مثال کاغذ کرافت نسبت به کاغذ تحریر و گلاسه ارزان قیمت تر است. اما این موضوع همیشه صادق نیست. زیرا کاغذ های مختلف گرماژ های مختلفی نیز دارند و این گرماژ ها از لحاظ قیمت با یکدیگر متفاوت‌اند برای مثال کاغذ تحریر 120 گرمی از کاغذ کرافت 350 گرامی ارزان تر است و جمله بالا تکذیب می کند. میزان مصرف کاغذ نیز در تعیین قیمت تأثیر گذار است. به عنوان مثال ساک دستی کاغذی با ابعاد  5*18*11 خیلی کمتر از ساک دستی با ابعاد 14*37*54 کاغذ مصرف می کند. این میزان مصرف کاغذ نیز امری دیگر در تعیین قیمت ساک دستی کاغذی است. بسته به نوع کالایی که قرار است توسط ساک دستی حمل شود و نوع طرح اولیه ساک دستی و ابعاد آن، جنس کاغذ ساک دستی را انتخاب می کنند.

 

قیمت ساک دستی کاغذی

 

 چاپ اختصاصی ساک دستی کاغذی

گاهی ساک های دستی بر اساس یک طرح اولیه و آماده چاپ می شوند این ساک های دستی معمولاً هزینه تمام‌شده‌ی پایینی دارند. گاهی ساک های دستی کاغذی تبلیغاتی شرکت ها، بر اساس ست های اداری طراحی و چاپ می شوند. این ساک های دستی به صورت اختصاصی طراحی و چاپ می شوند و به ساک دستی سفارشی معروف هستند. ساک های دستی اختصاصی اگر در سایز های سفارشی ساخته شوند، بیش از سایز های معمولی هزینه بردار هستند. پس عامل بعدی در تعیین قیمت ساک های دستی طرح اختصاصی آن و سایز های سفارشی آن می باشد.

مرحله چاپ و خدمات تکمیلی

نوع چاپ و کیفیت چاپ ساک های دستی کاغذی، در تعیین قیمت اثر گذار است. کیفیت چاپ، نوع جوهرهای مصرفی ماشین چاپ، تعداد رنگ طرح اولیه در تعیین قیمت تأثیر گذارند. مسلماً طرح های تک رنگ از طرح های 6 رنگ هزینه بالاتری دارند و چاپ دیجیتال هزینه ای بیش از چاپ افست دارد.

در مرحله چاپ خدمات تکمیلی نیز انجام می شود. خدمات تکمیلی انواع گوناگون و قیمت های مختلفی دارد. برای مثال سلفون کشی با UV قیمت متفاوتی دارد گاهی سلفون کشی با طلاکوبی و برجسته کاری همراه است که باز قیمت متفاوتی را به همراه دارد. این خدمات تکمیلی نیز قیمت متفاوت دارد برای مثال سلفون سرد و سلفون گرم کاربرد و قیمت متفاوت دارند.

 

قیمت ساک دستی کاغذی

 

در مرحله خدمات تکمیلی مرحله تا زدن و برش زدن نیز انجام می شود که چسب این مرحله و کیفیت چسب نیز در تعیین قیمت تأثیر گزار هستند. نخ دسته ساک های دستی کاغذی، نیز هزینه های متفاوت دارند. این دسته ها گاهی از خود ساک درست می شوند و گاهی از نخ، که جنس نخ و طولش در تعیین قیمت مؤثر هستند.

موارد ذکر شده بالا برخی از عوامل تعیین کننده قیمت هستند که در طول کار و بسته به سفارش این قیمت ها متغیر می گردند.

 

مقالات مرتبط

# ساک دستی در قفلی

# چاپ و تولید ساک دستی با طلاکوب

# چاپ و تولید ساک دستی قالب دار