ساک دستی

انواع ساک های دستی کاغذی تبلیغاتی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

انواع ساک های دستی کاغذی تبلیغاتی

بسته بندی کالا با استفاده از ساک های دستی، علاوه بر جا به جایی آسان، به تبلیغات برند شما نیز کمک می کند. ساک های دستی تبلیغاتی که از جنس کاغذ ساخته می شوند بر اساس نوع کاغذ، خدمات تکمیلی، طراحی و رنگ و ... به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند. در ادامه به بررسی برخی از انواع ساک های دستی کاغذی می پردازیم.

 

انواع ساک های دستی کاغذی تبلیغاتی

 

ساک های دستی گلاسه

این ساک های دستی با کاغذ های گلاسه ساخته می شوند. کاغذ های گلاسه خود دارای دو نوع مات و براق هستند. این کاغذ ها از بهترین و لوکس ترین کاغذ ها برای ساخت ساک دستی می باشد که برای ساک های فانتزی و لوکس استفاده می شود. از لحاظ خدمات تکمیلی و تعداد رنگ در ساک های دستی گلاسه محدودیتی وجود ندارد. گرماژ متداول برای ساخت ساک دستی گلاسه  150 ، 170، 250، 300 و ... می باشد و در ابعادهای نامتعارف قابلیت ساخت دارند. انتخاب هر یک از این ساک های دستی تبلیغاتی بسته به نوع کاربرد و محصولی که قرار است حمل کند دارد. میزان بودجه و هزینه شما نیز در تعیین نوع ساک دستی و نوع کاغذ آن نیز تأثیر گذار است.

 

انواع ساک های دستی کاغذی تبلیغاتی

 

ساک دستی کرافت

این ساک دستی با کاغذ کرافت ساخته می شود. بزرگ‌ترین مزیت این ساک دستی قیمت بسیار مناسب آن است. اما ساک های دستی با کاغذ کرافت مقاومت پایینی دارند.گرماژ متداول کاغذ کرفتی که برای ساخت ساک های دستی به کار می رود، 70 تا 120 گرم است. به همین دلیل قبل از طراحی و ساخت ساک های دستی با کاغذ کرافت حتماً باید محصولی که قرار است با ساک دستی حمل شود مشخص گردد، تا تولید کننده بداند ساک دستی با کاغذ کرافت تحمل محصول را دارد یا نه. این استحکام را می توان با خدمات تکمیلی چون سلفون کشی افزایش داد. ساک های دستی کاغذ کرافت از لحاظ ترکیب رنگی نیز محدودیت دارند و اغلب به صورت تک رنگ و نهایت دو رنگ چاپ می شوند. این ساک های دستی کاغذ کرافت معمولاً برای ساک دستی کادویی و هدایای تبلیغاتی به کار می روند.

 

انواع ساک های دستی کاغذی تبلیغاتی

 

ساک دستی طلاکوب و نقره کوب

این ساک دستی از لحاظ جنس کاغذ اهمیت ندارد، اما آنچه که آن را از دیگر ساک های دستی متمایز می کند خدمات تکمیلی است. خدمات تکمیلی در چاپخانه و پس از اتمام چاپ طرح انجام می شود. قبل از انجام خدمات تکمیلی طلا کوبی یا نقره کوبی لازم است تا یک لایه سلفون بر روی ساک دستی چاپ شده کشیده شود تا علاوه بر استحکام، زیبایی طلاکوبی و نقره کوبی ساک دستی را افزایش دهد. برای افزایش این زیبایی معمولاً از سلفون مات استفاده می شود. برای ساک های دستی خاص و ویژه گاهی برای افزایش زیبایی از خدمات برجسته کردن به همراه طلاکوبی و نقره کوبی استفاده می شود.

 

ساک دستی متالیک

این ساک های دستی نیز دارای خدمات تکمیلی رنگ متالیک هستند. با این تفاوت که خدمات تکمیلی پیش از مرحله چاپ انجام می شود. یک لایه رنگ متالیک قبلاً از چاپ بر روی ساک دستی قرار می گیرد و جلوه طرح چاپی دو چندان می گردد. علاوه بر این موضوع از این ساک دستی متالیک در موارد خاص و هدایای ویژه استفاده می گردد، زیرا این رنگ متالیک حالت لاکچری و خاصی به ساک دستی می دهد.

 

ساک دستی تحریر

در ساخت این ساک دستی از کاغذ های تحریر استفاده می گردد. این کاغذ در گرماژ های بالا و حالت های مقوایی برای ساک های دستی به کار می رود. گرماژ های متداول کاغذ تحریر 200 گرمی، 230 گرمی، 300 گرمی و ... می باشد. از لحاظ محدودیت رنگی و خدمات تکمیلی در ساک دستی با کاغذ تحریر محدودیتی وجود ندارد.

 

مقالات مرتبط

# ساک دستی کرافت

# ساک دستی پنجره دار

# ساک دستی روبان دار