ست اداری

پاکت نامه

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

پاکت نامه

همه ی ما در کودکی و ایام دبستان با پاکت نامه آشنا شده ایم، معلمانمان به ما یاد داده اند که پاکت نامه چگونه درست می شود و چه کاربردی برای ما دارد. پاکت نامه در قبل از عصر صنعتی کاربرد زیادی داشت و اغلب افراد از آن برای برقراری ارتباطات استفاده می کردند اما از زمان اختراع تلفن شکل ارتباطات تغییر جدی کرد و گستره ی استفاده از پاکت نامه تغییر پیدا کرد. با مشاهده ی آثار به جای مانده در موزه ها می توان این امر را استنباط کرد که حتی جنس و ساختار آن ها دچار تغییرات اساسی شده است. این مساله امری عجیب و پیچیده نیست، جهان جهان اطلاعات و ارتباط است و در نتیجه ی همین ارتباطات شاهد بروز تغییر و تحولی عظیم در طی سالیان اخیر می باشیم. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

پاکت نامه

 

انواع پاکت نامه:

پاکت نامه در انواع مختلفی به نام های پاکت نامه، پاکت ملخی، پاکت اداری، پاکت A5، پاکت A4 ،پاکت کرافت، پاکت کاغذی و پاکت فانتزی موجود است. سایز متداول پاکت های چاپی مورد استفاده در ابعاد  11 × 22 ، 23 × 31 ، 16.8 × 22 می باشد به علاوه اغلب شرکت ها پاکت های نامه را در گراماژ 80 ، 100 ، 120 ، 160 ، 230 چاپ می کنند. اگر می خواهید تا حرفه ای تر عمل کنید به شما توصیه می کنیم تا  لوگو برجسته، برش خاص درب پاکت ، طلاکوب، نقره کوب ، لبه درب چسبدار را بر روی پاکت نامه پیاده کنید. این کار باعث می شود تا بازاریابی غیر مستقیمی بر روی نامه های شما انجام شود. تاثیر بازاریابی بر روی جزئی ترین ابزار در دسترس را دست کم نگیرید. مشتریان شما به صورن مداوم در حال پایش و مقایسه خدمات شما با سایر سازمان ها هستند.

 

پاکت نامه

 

کاربرد پاکت نامه:

همان طور که هر کالایی بسته بندی می شود، نامه ها و اوراق اداری به منظور ارسال و جا به جایی بایستی توسط پاکت نامه حفاظت شود. با حفاظت نامه ها توسط پاکت نامه قادر خواهید بود تا نامه های اداری سازمانی و بین سازمانی را بدون اینکه آسیب ببیند و توسط افراد غیر خوانده شوند، انتقال یابند. هم اکنون پاکت نامه های سلفون دار یا سلفون حبابدار به بازار عرضه شده اند. اگر می خواهید تا پاکت نامه شما با سایر اوراق اداری ست باشد باید ست اداری خود را به یک طراح بسپارید. طراح مربوطه تمامی الزامات ست اداری از جمله رنگ، فونت، اندازه و... را در طراحی و چاپ لحاظ می کند و محصولی یکدست و تا بالاترین حد ممکن بی نقص تقدیم شما می کند. توجه کنید که پاکت های فانتزی موجود در بازار برای پست نامه مناسب نمی باشند. این پاکت ها تنها برای کادو و هدیه به کار می روند. پاکت نامه باید دارای قسمت آدرس گیرنده، آدرس فرستنده، نام گیرنده، نام فرستنده، کدپستی گیرنده و کد پستی فرستنده، محل تمبر باشد تا نامه به طور صحیح به گیرنده ارسال شود همچنین در صورت عدم دریافت گیرنده به هر دلیل نامه مجددا به فرستنده توسط همان آدرسی که بر روی پاکت ذکر کرده است عودت داده می شود.برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.