ست اداری

پاکت مواد غذایی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

پاکت مواد غذایی

با توجه به این که یکی از مهم ترین دلایل ضایعات زیاد مواد غذایی، عدم بسته بندی و نگه داری صحیح محصولات است، استفاده از چاکت مواد غذایی ضرورت می یابد. مشکل کیفیت پایین و ضایعات مواد غذایی از مسائلی است که اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست و سالیانه میلیون ها دلار از درآمد ملی کشور به علت تلفات مواد غذایی هدر می رود. برای مشاهده انواع پاکت و بسته بندی مواد غذایی اینجا کلیک کنید.

پاکت مواد غذایی

 

کنترل عبور رطوبت بین مواد غذایی و محیط یکی از عوامل اصلی از بین رفتن و کم شدن عمر ماندگاری مواد غذایی است. اگر با استفاده از لایه های غیر قابل نفوذ پاکت مواد غذایی به رطوبت، بخار آب به طور کامل در داخل پاکت محبوس شود، زمینه برای فعال شدن اسپور کپک ها فراهم می شود. هم اکنون برای بسته بندی مواد غذایی و به خصوص پاکت مواد غذایی، پلیمر های مختلفی وجود دارد که یکی از مهم ترین و اصلی ترین این لایه هایی که در ساخت پاکت مواد غذایی به کار می روند پلی اتیلن است که نفوذ پذیری آن نسبت به رطوبت متوسط بوده و یکی از ارزان قیمت ترین پلیمر های موجود است. ضخامت پاکت مواد غذایی معمولا 25 تا 40 میکرون است. از انواع کاغذ ها، کاغذ مومی و کاغذ پوشش دار شده با پلی اتیلن نیز برای تهیه ی پاکت مواد غذایی استفاده می شود. مثلا پاکت مومی برای بسته بندی و نگه داری کوتاه مدت نان ساندویچی مناسب است.برای مشاهده انواع پاکت و بسته بندی مواد غذایی اینجا کلیک کنید.

 

پاکت مواد غذایی

 

ساختار پاکت مواد غذایی:

بعد از پلی اتیلن بیشترین و پرکاربرد ترین ورقه ی پلیمری که می توان برای ساخت پاکت مواد غذایی به کار برد، انواع پلی پروپیلن است که قابلیت کشش پذیری و مقاومت آن نسبت به پلی اتیلن بیشتر بوده و عایق مناسبی در برابر بو و جذب رطوبت است. اخیرا از پلی پروپیلن جهت دار شده به دلیل شفافیت بالا و کنترل مناسب بخار آب برای تهیه ی پاکت مواد غذایی استفاده می شود و مناسب ترین ضخامت برای بسته بندی مواد غذایی با این نوع پوشش بین 20 تا 40 میکرون می باشد. از آن جایی که در اکثر ترکیبات مواد غذایی از نان استفاده می شود معمولا برای به تعویق انداختن بیاتی نان از این نوع پلیمر استفاده می کنند و یکی از عمده ترین روش های کاربرد آن به صورت دو لایه شده با پلی اتیلن است. از لایه های دیگری که برای تهیه ی پاکت مواد غذایی استفاده می شود می توان به پلی اتیلن ترفتالات، پلی آمید، کوپلیمر و نیل استات و رزین های طبیعی مثل سلوفان اشاره کرد که نفوذ پذیری این لایه ها نسبت به رطوبت بالا بوده و برای بهبود این ویژگی معمولا آن را با لایه های دیگری مانند پلی اتیلن ترکیب می کنند. به دلیل هزینه ی بالا کمتر از این نوع پوشش استفاده می شود. در نهایت، در طراحی پاکت مواد غذایی به ارتباط بین ابعاد افقی و عمودی طرح پاکت، استفاده از نسبت طلایی در طراحی جلد پاکت مواد غذایی، به تکرار یا قسمت هایی که شبیه یکدیگرند و یا اجزای مشابهی که جزیی از یک قسمت بزرگتر را تشکیل می دهند، دقت کافی داشته باشید. برای مشاهده انواع پاکت و بسته بندی مواد غذایی اینجا کلیک کنید.