ست اداری

کاربرد برگه های یادداشت

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

کاربرد برگه های یادداشت

برگه های یادداشت یک نوشت افزار ارزان قیمت هستند که در هر شرکت، سازمان، ادارات دولتی و هر کسب و کاری نیاز است. هیچ شخصی را نمی بینید که از چاپ برگه یادداشت بی نیاز باشد. برخی از کسب و کار ها برای کارمندان خود برگه یادداشت اختصاصی طراحی می کنند. این موضوع برای هلدینگ ها و ارتباطات بین شرکت ها پر اهمیت تر است. این برگه یادداشت اگر به دست مخاطب نرسد و برگه ای نباشد که برای کسی ارسال شود، توسط افراد همان شرکت استفاده می گردد. برخی از کارمندان شرکت ها یادداشت های روزانه زیادی دارند که برای این افراد دفترچه های یادداشت طراحی می شود.

 

کاربرد برگه های یادداشت

 

برگه های یادداشت اختصاصی کارمندان یک شرکت را منضبط تر و یادداشت هایشان را رسمی تر می کند. از طرفی دیگر در جلسات کارمندی که یک برگه یادداشت اختصاصی دارد نسبت به کارمندان دیگر شرکت ها حرفه ای تر به نظر می رسد. حتی دیده شده کارمندان یک شرکت در دور کاری ها، ماموریت ها و حتی در منزل نیز از برگه های یادداشت استفاده می کنند که این نشان از کاربرد بالای این نوشت افزار دارد.

برگه های یادداشت علاوه بر وظیفه نوشتاری که ایفا می کنند به منظور تبلیغات نیز از آن‌ها استفاده می گردد. همان طور که قبلاً گفته شد یک تبلیغات هدفمند رسالتش این است که با کمترین هزینه بیشترین کاربرد و بازده را داشته باشد. این جمله در مورد برگه های یادداشت کاملاً صادق است، زیرا برگه های یادداشت یکی از ارزان‌ترین نوشت افزار های موجود در بازار هستند و استفاده از برگه های یادداشت توسط افراد شرکت و مخاطبین شرکت بسیار زیاد است. این کاربرد فراوان برگه های یادداشت آن را به ابزاری مهم برای تبلیغات تبدیل کرده است. برگه های یادداشت یکی از قوی‌ترین و سریع ترین اوراقی هستند که در بین شرکت ها جا به جا می شوند و در یک کسب و کار پخش می شوند. سرعت جا به جایی و تأثیر گذاری یک برگه یادداشت بین شرکت گاهی بیش از یک کارت ویزیت است.

 

کاربرد برگه های یادداشت

 

سایز برگه های یادداشت

برگه های یادداشت باید بسیار کارا باشند، یعنی نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک. اگر برگه یادداشت سایز بزرگ داشته باشد مانند یک سربرگ عمل می کند و کاربرد خود را از دست می دهد و اگر خیلی کوچک باشد که مطالب کمی را در خود جای دهد بلااستفاده بوده و باز هم کارایی ندارد. برگه های یادداشت را معمولاً در سایز A6 چاپ می کنند. چاپ این سایز به صورت تک رو و دو رو است. سایز برگه یادداشت A6 حدوداً 14.5 * 10 سانتی متر است. از دیگر سایز های متداول برای چاپ برگه یادداشت می توان به سایز های7 *7 سانتی متر، چاپ 7*10 سانتی متر، چاپ 10*10 سانتی متر و ... اشاره کرد. این سایز ها نیز می توانند تک رو و یا دو رو چاپ شوند. سایز های اختصاصی نیز برای برگه های یادداشت می توان طراحی و چاپ شوند که به سایز های سفارشی معروف هستند. برگه های یادداشت معمولاً در کنار ست های اداری سفارش داده می شوند . از کنار اضافات و محل های برش دیگر ست های اداری برگه های یادداشت را چاپ می کنند. اندازه برگه های یادداشت گاهی مطابق با این فضای خالی در نظر گرفته می شود.

 

کاربرد برگه های یادداشت

 

 از دیگر ویژگی هایی که می توان به برگه های یادداشت اضافه کرد، سرچسب است. این سرچسب ها کاربرد برگه های یادداشت را بیشتر کرده و از گم شدن و فراموش شدن برگه ها جلوگیری می کند. همان‌طور که قبلاً گفته شد برخی از کارمندان و شرکت ها نیاز به دفترچه یادداشت دارند که همین برگه یادداشت اختصاصی را صحافی می کنند. در دفترچه های یادداشت گاهی برگه های داخلی را خیلی ساده تر از یک برگه یادداشت معمولی طراحی می کنند و جلد و صحافی آن را با طراحی شکیل تر و زیباتر طراحی می کنند.

مقالات مرتبط

# طراحی برگه های یادداشت

# چاپ دیجیتال برگه های یادداشت

# چاپ سربرگ های اداری