ست اداری

انواع پاکت نامه اداری بر اساس سایز

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

انواع پاکت نامه اداری بر اساس سایز

پاکت های نامه از قدیم الایام در جا به جایی نامه ها و اوراق استفاده می شودند. اما در گذشته تمامی اوراق و نامه ها در ابعاد نامه ارسال می شدند و پاکت ها تنها یک سایز نامه ای داشتند. اما امروزه نامه ها، قرار داد ها و مکاتبات در سایز های مختلفی نوشته شده و مسلما برای سالشان نیز نیاز به پاکت با ابعاد مختلف است. امروزه به پاکت نامه اداری که سایز قدیمی همان پاکت های نامه است سایز پاکت نامه اداری یا سایز پاکت ملخی گفته می شود.

 

انواع پاکت نامه اداری بر اساس سایز

 

پاکت های نامه ملخی را معمولا به صورت درب از سمت طول طراحی می کنند و گاهی درب را چسب دار چاپ می کنند. به این مدل چسب صحافی ملخی نیز گفته می شود. مدل دیگری از صحافی پاکت های نامه وجود دارد که به صحافی چسب از وسط معروف است. در این روش پاکت (بدون توجه به سایز) درب از سمت عرض تا خورده و چسب دار می شود.

کاربرد پاکت نامه سایز ملخی

ست های اداری یکسری از اوراق و کاغذ های اداری هستند که به صورت هماهنگ طراحی و چاپ می شوند. در این ست اداری معمولا یک پاکت نامه وجود دارد. پاکت نامه ست های اداری معمولا به سایز ملخی چاپ می شود و بیشترین میزان طراحی و چاپ پاکت های نامه در این سایز است. سایز های دیگر پاکت های نامه بسته به نوع کسب و کار، در تیراژ های پایین تر چاپ می شوند.

 

انواع پاکت نامه اداری بر اساس سایز

 

از طرفی دیگر پاکت های نامه سایز ملخی برای هدایای تبلیغاتی شرکت ها نیز بسیار پر کاربرد است. کارت پستال ها، تقدیر و تشکر ها، پیام های تبریک اکثرا در سایز پاکت نامه ملخی چاپ و طراحی و می گردند و کاربرد این پاکت های پستی را بیش از پیش می کنند.

تبلیغات در دنیای امروز به شدت پر اهمیت هستند و بیشترین هزینه یک شرکت را به خود اختصاص می دهند به همین دلیل هر چیزی که در امر تبلیغات به شما کمک می کند برای شرکت ها  نیز حائز اهمیت است.به طور کلی اهمیت پاکت های نامه اداری علاوه بر نگهداری محتویات نامه داخلش، تبلیغات است. وقتی یک نامه به دست مخاطب می رسد این پاکت مانند یک معرف از طرف شرکت شما، برند شما را به مخاطب معرفی کرده و کسب و کار شما را در ذهن مخاطب ماندگار می کند.

قیمت طراحی و چاپ پاکت نامه ملخی بر چه اساس است؟

هزینه طراحی و چاپ پاکت های نامه ملخی به عوامل مختلفی برررسی دارد که هر یک از این عوامل را ب طور جداگانه باید بررسی کرد. در ادامه به معرفی برخی از این نکات می پردازیم:  

قیمت کاغذ مهمترین عامل تعیین کننده در قیمت طراحی و چاپ پاکت نامه ملخی می باشد. کاغذ هایی که گرماژ پایین تر دارند قیمت کمتر داشته و از طرفی دیگر جنس ایرانی و خارجی نیز در تعیین این قیمت اثر گذار هستند.

 

انواع پاکت نامه اداری بر اساس سایز

 

دومین عامل در تعیین قیمت چاپ پاکت نامه ملخی نوع چاپ و تعداد و نوع رنگ به کار رفته در این مرحله است. چاپ افست تک رنگ پایین ترین قیمت را در بین دیگر روش ها ی چاپ دارد.

 نوع لبه پاکت نیز در تعیین این قیمت موثر است. گاهی لبه یپاکت ها را گرد کرده و یا تغییر می دهند که تمامی این موارد شامل هزینه می گردد.

گاهی برخی از شرکت ها تنها پاکت خود را به صورت تزیین شده و عمومی سفارش می دهند. در این صورت پاکت نامه اختصاصی نبوده و مانند سالنامه ها با یک طرح عمومی چاپ می شوند به همین علت هزینه مرحله طراحی و چاپ پاکت ملخی ارزان تر از حالت اختصاصی می شود.

 

مقالات مرتبط

# چاپ سربرگ اداری

# اوراق اداری و کاربردهایشان

# کیفیت چاپ پاکت نامه اداری