ست اداری

اهمیت استفاده از سربرگ های اداری

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

اهمیت استفاده از سربرگ های اداری

این مقاله سعی دارد اهمیت استفاده از سربرگ در امور اداری و تجاری را نشان دهد، طراحی سربرگ و چاپ سربرگ از مهم ترین اولویت ها در هر شرکت است، اوراق اداری هر شرکت نمایان گر رسمیت یافتن مبادلات و اعتبار بخش هر برند است، در طراحی ست اداری و طراحی سربرگ اداری  باید با توجه به نوع فعالیت شرکت  یا اداره اطلاعاتی را درج نمود که در ادامه مطلب با آنها آشنا خواهیم شد. کیفیت چاپ سربرگ اداری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل بهتر است برای طراحی و چاپ سربرگ اداری به شرکت های تبلیغاتی معتبر و با تجربه مراجعه نمایید.

 

اهمیت استفاده از سربرگ های اداری

 

تبلیغات مؤثر برای هر شرکت و کسب و کاری حائز اهمیت است. یکی از روش های بازاریابی و تبلیغات هر کسب و کاری استفاده از ست های اداری است. این ست های اداری علاوه بر تبلیغات در نشان دادن اعتبار آن شرکت نیز مؤثر هستند و به مخاطب حس اطمینان بیشتری را القا می کنند.

ست های اداری شامل اقلام مختلفی هستند که یکی از مهم‌ترین این اقلام سربرگ ها می باشند. سربرگ ها ابزاری هستند که با استفاده از آن، کارفرما  ارتباطی صحیح و مکاتبه ای حرفه ای با مخاطب برقرار می کند. این سربرگ ها در وهله اول اعتبار یک شرکت را به مخاطب نشان می دهد و در وهله دوم برگه ای برای نامه ها و قراردادهای تجاری هستند. در واقع سربرگ ها نامه ها و قرار داد ها را از حالت معمول خود خارج می کنند و به آن نامه هویتی قانونی و سازمانی می دهند.

 

اهمیت استفاده از سربرگ های اداری

 

سربرگ ها تنها برای نامه های اداری استفاده نمی شوند، این سربرگ ها اوراقی هستند که می توان از آنها برای فاکتور، قرارداد، معرفی‌نامه و رزومه کسب و کار شرکت، بیانیه‌های بین ادارات و … استفاده کرد.

چه اطلاعاتی در سربرگ ها ثبت می شود؟

بعد از مشخص شدن ضرورت استفاده از سربرگ ها به بخش طراحی سربرگ ها می رسیم. اما آنچه که پیش از طراحی اهمیت پیدا می کند اطلاعاتی است که باید در یک سربرگ قرار داده شود. این اطلاعات بسته به نوع کسب و کار ها متفاوت هستند اما یکسری از اطلاعات در بین تمامی مشاغل مشترک هستند و درج آنها در سربرگ ضروری است. اولین محتوایی که در یک سربرگ درج می شود، نام تجاری و لوگو است. نام تجاری و لوگو در واقع هویت برند بوده و اولین و اصلی ترین بخش ثبتی آن شرکت است. محتوای مشترکی که در وهله دوم در تمامی سربرگ ها قرار می گیرند، اطلاعات تماس هستند. اطلاعات تماس شامل: شماره تلفن، فکس شرکت، آدرس وب سایت، آدرس پستی شرکت و ... می باشد.

 

اهمیت استفاده از سربرگ های اداری

 

سربرگ ها دارای دو بخش برای درج اطلاعات هستند: Header و   footer، اینکه اطلاعات در کجای این دو قسمت قرار گیرند کاملاً سلیقه ای است، اما متداول است که نام تجاری و لوگو در قسمت Header و اطلاعات تماس در قسمت footer قرار می گیرد. گاهی برای اطلاعات تماس از آیکون ها نیز استفاده می شود تا علاوه بر ظاهر زیبا، سهولت در استفاده از اطلاعات هم وجود داشته باشد.
در سربرگ ها معمولاً در قسمت header سمت چپ، عناوین شماره، تاریخ و پیوست نیز درج می گردد. چون این عناوین نسبت به دیگر اطلاعات اهمیت کمتری دارند در جایی قرار می گیرند کمترین فضا را اشغال کنند.  

 

اهمیت استفاده از سربرگ های اداری

 

آیا استفاده از سربرگ ها مقرون و به صرفه است؟

عوامل متعددی در تعیین قیمت یک سربرگ اداری مؤثر هستند. از جمله این موارد می توان به جنس و گرماژ کاغذ سربرگ اشاره کرد. هر چه جنس کاغذ با کیفیت تر و گرماژ بالاتر باشد به همان نسبت قیمت تمام شده سربرگ بالاتر می رود. یکی دیگر از عوامل تعیین قیمت، ابعاد کاغذ سربرگ است. سربرگ ها معمولاً در دو ابعاد A4 و A5 چاپ می گردند. انتخاب روش های چاپ نیز در تعیین قیمت اثر گذار هستند، که سربرگ ها معمولاً به دو صورت چاپ دیجیتال و چاپ افست چاپ می گردند. در آخر تعداد و تیراژ چاپ سربرگ است که در تعیین قیمت مؤثر است. این تیراژ چاپ علاوه بر قیمت در انتخاب روش چاپ نیز اثر گذار است. چاپ دیجیتال معمولاً زمانی برای چاپ سربرگ استفاده می شوند که تیراژ چاپ پایین است و زمان مشتری برای تحویل سربرگ کم است. زمانی که مشتری زمان کافی برای چاپ دارد و تیراژ سفارش سربرگ بالا است چاپ افست مقرون به صرفه تر خواهد بود.

 

مطالب مرتبط

# انواع برگه های یادداشت

# طراحی ست اداری 2 رنگ

# پاکت نامه