تقویم و سررسید

کاربرد دفترچه یادداشت زیر دستی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

امروزه کاربرد دفترچه یادداشت زیر دستی بر کسی پوشیده نیست، بر روی میز هر منشی، حسابدار و یا مدیری ممکن است دفترچه های یادداشت زیردستی را مشاهده کنید، طراحی و چاپ زیردستی در شرکت تبلیغاتی طرح هرم به صورت اختصاصی صورت می گیرد، تعداد رنگ چاپی، تعداد صفحات و جنس کاغذ و زیره تاثیر زیادی در قیمت دفترچه یادداشت زیردستی دارد.

دفترچه یادداشت زیردستی

 

افرادی که یادداشت‌برداری می‌کنند افراد موفق‌تری هستند. این جمله است که از دوران کودکی در ذهن هر دانش آموزی گنجانده اند. این جمله در بزرگسالی، پایان تحصیل و در محیط کاری نیز به موفقیت افراد کمک کرده است. در واقع از کودکی دانش آموزان یاد می گیرند که یادداشت برداری کنند و تمرین کنند تا در بزرگسالی به افرادی موفق تبدیل شوند. حتی خود کلمه یادداشت نیز در تعریف خود به محیط های اداری اشاره دارد به طور کلی اصطلاح یادداشت به فهرست تهیه شده از اقدامات تصویب شده در یک جلسه یا خلاصه‌ی توافقات صورت گرفته نیز اطلاق می‌گردد.

دفترچه یادداشت زیردستی

 

یادداشت برداری در محیط کاری و جلسات اداری یکی از مهمترین نکاتی است که هر کارمند و مدیری برای پیشرفت کاری خود و اهداف شرکت انجام می دهد. در مورد اهمیت دفترچه یادداشت و کاربرد آن در محیط های اداری صحبت کرده ایم. دفترچه های یادداشت برای استفاده روزانه و یادداشت برداری های شخصی مناسب هستند. شرکت طرح هرم برای یادداشت برداری در جلسات اداری و برای نوشتن صورت جلسات در یک شرکت دفترچه یادداشتی را طراحی کرده است که به دفترچه یادداشت زیر دستی معروف است.

کاربرد دفترچه یادداشت زیر دستی

 

دفترچه یادداشت زیر دستی برای مدیران شرکت ها بسیار مفید بوده و از لحاظ ظاهری نیز زیبا و شکیل می باشد. دفترچه های یادداشت دارای ابعاد کوچک و جیبی بوده و برای یادداشت برداری در جلسات هم فضای کمی دارند و هم حجم صفحات کم بوده و افراد مجبور هستند هنگام یادداشت برداری برگه هایی را که زود پر می شوند را هی ورق بزنند و این موضوع باعث می شود که فرد تمرکز لازم برای حضور در جلسه را نداشته باشد. از طرفی دیگر حضور یک مدیر در جلسات همراه یک دفترچه یادداشت کوچک و ساده امر پسندیده ای نیست و مدیران ترجیح می دهند با دفترچه یادداشتی شکیل و زیبا با فضای کافی برای یادداشت برداری در جلسات حضور یابند.

 

کاربرد دفترچه یادداشت زیر دستی

 

دفترچه های یادداشت زیر دستی مانند دیگر دفترچه های یادداشت برای یادداشت برداری در رابطه با موضوعات کاری امری مهم و اساسی هستند. ای دفترچه های یادداشت زیر دستی برای استفاده های شخصی افراد و نوشتن نکات مهم شخصی بسیار مفید هستند.

از کاربرد های مهم دفترچه های یادداشت زیر دستی صرفه جویی در وقت است. زمانی که شما از یک دفترچه یادداشت زیر دستی استفاده می کنید برای مرور کارهای اداری و نکات مطرح شده در یک جلسه به راحتی می توانید با چند ورق ساده از این دفترچه به نکات مهم پی ببرید. این اتفاق در کمتر از 5 دقیقه انجام شده و مدیران و کارمندان علاوه بر اینکه در وقت خود صرفه جویی می کنند مطالب مهم خود را نیز فراموش نمی کنند. یکی از نکاتی که باعث می شود یک کارمند یا مدیر در کار خود موفق، دقیق، منظم و ... باشد همین یادداشت برداری و استفاده از دفترچه های یادداشت زیر دستی است زیرا افراد با برنامه ریزی هم کارهای خود را فراموش نمی کنند هم آن ها را سر وقت تحویل می دهند.

 

کاربرد دفترچه یادداشت زیر دستی

 

یکی از مهمترین کاربرد های دفترچه های یادداشت زیر دستی برای یک کارمند افزایش تمرکز است. زمان حضور در یک جلسه مهم کاری تصور کنید که افراد شروع به یادداشت برداری نکات و مسائل مهم در دفترچه یادداشت زیر دستی خود می کنند، این افراد مسلماً تمرکز بیشتری نسبت به موضوعات مطرح شده و سخن افراد داشته و نسبت به کار و شرایط کاری خود اشراف کامل دارند.

یادداشت برداری و نوشتن نکات مهم کاری در دفترچه یادداشت زیر دستی می‌تواند شامل هر موضوعی باشد. این موضوعات می تواند به صورت لیست وار باشد، می تواند به صورت یک گزارش کار باشد و حتی می تواند به صورت یک صورت جلسه تهیه و تنظیم گردند.

دفترچه های یادداشت‌ زیر دستی به میزان زیادی در کاهش اشتباهات و افزایش بهره وری پروژه ها تأثیرگذارند. به عنوان مثال، مدیران یک پروژه می‌توانند از دفترچه یادداشت زیر دستی برای راهنمایی افراد جهت انجام وظایف جدید یا پیچیده استفاده کنند، یا مطمئن شوند که در فرآیندهای روتین و تکراری یا در موقعیت‌های پر استرس، مراحل مهم از قلم نیفتاده‌اند.

از دیگر کاربرد های دفترچه یادداشت زیر دستی می توان به این نکته اشاره کرده که یادداشت‌ها در حل مسئله می‌توانند به افراد کمک کنند. به عنوان مثال، شما برای یک پروژه با مشکلی رو به رو هستید و نمی توانید آن را تفسیر کنید، با یادداشت کردن و لیست کردن نکات پروژه و مراحل آن، می توانید به یک نظم جمعی برسید و با بررسی عملکرد ها به حل مشکل بپردازید. به طور کلی یادداشت برداری و استفاده از دفترچه های یادداشت زیر دستی به انجام درست و اثربخش کارها  کمک کرده و از وقوع اشتباهات و خراب شدن پروژه ها جلوگیری می کند. اصولاً هر پروژه و موضوعی در مراحلی خاص استرس و فشار را برای کارفرماها به همراه دارد، استفاده از دفترچه های یادداشت زیر دستی به آن‌ها کمک می‌کند تا از وقوع اشتباهات در موقعیت های حساس جلوگیری کند. همچنین در مواقعی پیش می آید که پروژه ها و موضوع های کاری مشابهت بسیاری با یکدیگر دارند، استفاده از دفترچه های یادداشت زیر دستی می‌توانند بسیار مفید واقع شوند و از بروز اشتباهات احتمالی جلوگیری کنند.

 

کاربرد دفترچه یادداشت زیر دستی

 

استفاده از دفترچه های یادداشت زیردستی تبلیغاتی 

اگر دفترچه های یادداشت زیر دستی را با دیزاین و طراحی ست های اداری و سربرگ ها چاپ شوند، می تواند یک نوشت افزار تبلیغاتی تأثیر گذار باشند. نام شرکت، برند تجاری، لوگو، گاهی اوقات اطلاعات تماس بر روی جلد و  برگه های این دفترچه زیر دستی قرار می گیرد. دفترچه های یادداشت زیر دستی در ست های تبلیغاتی، نمایشگاه ها و ... استفاده می گردند. دفترچه های یادداشت زیر دستی تبلیغاتی می توانند به صورت فانتزی، چسب‌دار، فنردار و ... چاپ شوند. دفترچه های یادداشت تبلیغاتی زیر دستی یکی از ارزان ترین ابزار تبلیغاتی هستند که بیشترین استفاده را در بین افراد دارند. استفاده از دفترچه یادداشت تبلیغاتی زیر دستی در یک شرکت، حرفه ای بودن کسب و کار را بیش از هر موضوعی به مخاطب القا می کند. برای طراحی و چاپ دفترچه های یادداشت تبلیغاتی از انواع کاغذ ها با گرماژ های مختلف استفاده می کنند. ابعاد این برگه های یادداشت می تواند به صورت A6،A5 ، A4، ... و یا حتی اختصاصی و هر ابعادی باشد.

 

کاربرد دفترچه یادداشت زیر دستی

 

 در شرکت طرح هرم دفترچه های یادداشت تبلیغاتی معمولاً با کاغذ های تحریر 70 گرمی و 80 گرمی سفارش داده می شوند و این دفترچه ها معمولاً 70 تا 80 برگ دارند و در هر ابعادی قابل سفارش هستند. مهم‌ترین ویژگی دفترچه های یادداشت زیر دستی تبلیغاتی طرح هرم سبک بودن، شکیل بودن و به سادگی قابل حمل بودن، است.

دفترچه یادداشت زیر دستی تبلیغاتی تنها برای هدایای تبلیغاتی مفید نیستند، مدیران شرکت ها برای ست اداری شرکت و استفاده کارمندان نیز این دفترچه ها را به صورت اختصاصی سفارش می دهند. دفترچه های یادداشت زیر دستی تبلیغاتی که به صورت اختصاصی برای کارمندان یک شرکت سفارش می دهند، در کیفیت کار کارمندان بسیار تأثیرگذار هستند. کارمندانی و مدیرانی که استفاده بهینه و درست از دفترچه های یادداشت زیردستی دارند کارهای خود را فراموش نکرده و منظم تر کارهای خود را پیش می برند. از طرفی دیگر شما کارمند و مدیری را تصور کنید که با چند برگه و پوشه وارد یک جلسه می شود و در طرف مقابل کارمند و مدیری را در نظر بگیرید که دفترچه های یادداشت زیر دستی اختصاصی و هماهنگ با ست اداری شرکت به همراه دارد، کدام یک از این شرکت ها قابل اعتماد تر هستند؟ دفترچه های یادداشت زیر دستی اختصاصی در ثبت برند در ذهن مخاطب و تصویر سازی برند بسیار مؤثر هستند.

 

کاربرد دفترچه یادداشت زیر دستی

 

دفترچه های یادداشت تبلیغاتی تنها برای یادداشت برداری در جلسات کاربرد ندارند، گاهی قرار است که فرد در جلسه مطلبی را ارائه دهد یا گزارشی را برای حضار تفسیر کند، رسیدن به هدف مورد نظر در پایان جلسه از دغده های این کارکنان و مدیران است به همین خاطر افراد حاضر در جلسه باید بتوانند سخن،دیدگاه و نظر خود را به خوبی بیان کنند تا تأثیر گذار باشند و برای این مهم حتماً باید مثل خیلی از امور دیگر مهارت لازم داشته باشند که متأسفانه چون اغلب به مهارت لازم برای یک ارائه ی مطلوب در یک جلسه نرسیده اند دچار اضطراب،ترس و استرس می‌شوند، برای جلوگیری از این مشکلات و در ذهن داشتن تمامی مطالب ارائه شده دفترچه یادداشت زیر دستی برای تمامی افراد یک شرکت مفید و کاربردی است.

کاربرد دفترچه یادداشت زیر دستی

 

دفترچه یادداشت زیر دستی اختصاصی به جمع آوری اطلاعات حین انجام پروژه جست و جو کنکاش از همکاران کمک می کند تا در جلسه هدفمندتر صحبت شود. استفاده از دفترچه های یادداشت زیر دستی اختصاصی کمک می کند تا موضوعات که در جلسات قبلی مطرح شده اند و نیاز به بررسی و پیگیری دارند فراموش نشده و مراحل انجام کار به درستی بررسی شود. دفترچه یادداشت زیر دستی اختصاصی ترتیب صحبت های یک فرد را در جلسه مشخص کرده و شخص می تواند بهترین ترتیب برای سخنرانی را انتخاب کند تا بیشترین تأثیرگذاری را داشته باشد. در طول جلسات مسلماً افراد مختلفی در حول محور نظرات شما صحبت می کنند، دفترچه یادداشت زیر دستی اختصاصی کمک می کند تا با حذف نکات مطرح شده هم از تکرار یک مطلب بپرهیزید هم مطلبی را به دلیل آشفتگی ذهنی فراموش نکنید.

مدیران موفق معتقدند آماده نشدن برای چیزی یعنی آماده شدن برای شکست. پس با کمک دفترچه های یادداشت زیر دستی برای جلسات کاری یک پروژه آماده گی لازم را داشته باشید.