تقویم و سررسید

طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

هدایای تبلیغاتی به منظور تبریک سال نو برای افراد یک شرکت ارسال می شوند و مسلماً مهم‌ترین فرد در هر شرکت مدیر شرکت است. همه افراد و شرکت ها می کوشند تا در ذهن تصمیم گیرنده پروژه ثبت شوند. این جمله بدان معنا نیست که کارمندان و مشاوران شرکت ها کم اهمیت هستند بلکه اهمیت و جایگاه مدیران شرکت ها را نشان می دهد.

طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی یک هدیه تبلیغاتی بسیار کاربردی و تأثیر گذار در زمینه تبلیغات برند شما می باشد. طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی در جلب اعتماد مدیران و پیشرفت برند شما در نگاه یک مدیر تأثیرگذار است. برای مدیران و افراد رد بالای یک شرکت نمی توان یک هدیه ارزان قیمت و یا ساده مانند خودکار و فلش تبلیغاتی ارسال کرد بلکه برای آن ها معمولاً یک ست هدایای تبلیغاتی در نظر می گیرند. به همین منظور مشاوران تبلیغاتی طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی که هم از کیفیت و زیبایی بالا برخوردار است و هم جنبه تبلیغاتی دارد، پیشنهاد کرده و در مجموعه پک های هدیه قرار می دهند. 

 

طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی

 

زمانی که یک مدیر سررسید مدیریتی با کیفیت را دریافت می کند، در وهله اول نسبت به برند شما هم حس خوشایند پیدا می کند و هم متوجه می شود که شرکت شما چقدر در کار خود با دقت و با سلیقه هستید.

طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی تنها برای ارسال به مدیران مخاطب یک شرکت، سفارش داده نمی شود، گاهی مدیران و افراد بالا دستی یک شرکت برای کارمندان و افراد مخاطب خود هدیه ارسال می کنند. این سررسید های مدیریتی گاهی در صفحه اولشان با نام برند خود طراحی و چاپ می شوند تا جذابیت و اهمیت سررسید در نگاه مدیر مخاطب را دو چندان کنند.

طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی معمولاً همراه با  ابزار و وسایلی کاربردی برای یک میز اداری، مدیران ارشد و حتی یک کارمند طراحی و تولید می شوند. اگر سررسیدهای مدیریتی بی کیفیت و ناکارآمد تهیه شوند، در زمینه تبلیغات شما نتیجه عکس داشته و حتی نسبت به برند شما اعتمادشان را از دست بدهند. پس در زمینه انتخاب شرکت طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی دقت کافی را به خرج بدهید، و شرکتی را انتخاب کند که تضمین دهد حداکثر کیفیت را در سررسید مدیریتی خود ارائه می دهد. از طرفی دیگر شرکت های طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی باید در زمینه تهیه و تولید ست های مدیریتی تجربه ای طولانی داشته باشند تا بتوانند حداکثر تنوع را در نمونه کار های شرکت ارائه دهند. پر مخاطب ترین هدایای تبلیغاتی ست های مدیریتی : سررسیدهای عمومی و اختصاصی، خودکار یا روان نویس، جا کلیدی و  فلش مموری می باشد. به یاد داشته باشید که در ست های مدیریتی شرکت های تبلیغاتی باید امکان حک لوگو، نوشته، شعار و آرم دلخواه و هر طرح گرافیکی دیگری به درخواست شما بر روی ست های مدیریتی وجود داشته باشد.

همان‌طور که در بالا نیز توضیح داده شد مهم‌ترین بخش در هر ست مدیریتی، سررسید مدیریتی است. طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی باید به گونه ای باشد تا در خور یک فرد رده بالای شرکت و افراد مهم که مرتبط با ادارات و سازمان ها و شرکت ها باشد. تا اینجا سررسیدهای مدیریتی را داخل یک مجموعه و ست مدیریتی توصیف کردیم و  سؤالی که در اینجا مطرح می شود این است که برای تبریک سال نو فرستادن  تنها یک سررسید مدیریتی بسیار شیک کافی است؟

نمی شود گفت که هر چه برای تبلیغات هزینه کمتری صرف شود، به اقتصاد شرکت بیشتر کمک می کند. یک پک با یک بسته بندی بسیار شیک مسلماً تأثیرگذاری اش از یک سررسید مدیریتی تنها بیشتر است. این تاثیرگذاری از چند جهت است، اول اینکه زمانی که شما یک ست مدیریتی را به یک فرد رده بالای شرکت هدیه می دهید، تعداد اقلام بیشتری هر روزه برند شما را به آن فرد یادآوری می کنند. در نتیجه شما با صرف کمی هزینه بیشتر مطمئن هستید که برند شما در ذهن مخاطب ثبت شده است.

دوم اینکه یک پک با تعداد وسایل کاربردی بیشتر که به صورت ست طراحی و تولید شده اند از لحاظ زیبایی در چشم مخاطب جذاب تر به نظر می رسند.

اما تمامی این مزایا برای زمانی است که شرکت بتواند یک ست مدیریتی بسیار با کیفیت و شیک را تهیه نماید. شرکت هایی که هزینه تهیه ست های مدیریتی ندارند، داشتن سررسیدهای مدیریتی به تنهایی برایشان بهتر از عدم داشتن یک هدیه تبلیغاتی است. زیرا اگر شما حتی نخواهید که برندتان را به افراد جدید معرفی کنید باید بکوشید تا وفاداری را در مشتریان شرکت تقویت کنید. یا اگر بخواهید چند هدیه بی کیفیت را کنار هم گذاشته به مشتری تحویل دهید حتماً نتیجه ای عکس از این ست مدیریتی داشته و تنها هزینه زیادی را از دست داده اید.

 

طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی

 

مشاوران تبلیغاتی، طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی را به صورت یک دفترچه یادداشت همراه با تقویم یا سالنامه طراحی و چاپ می کنند. داشتن قابلیت یادداشت در سررسید های مدیریتی باعث می شود تا سررسید هم خیلی کاربردی شود و هم جزء وسایلی هستند که یک فرد در روز حداقل یکبار از آن استفاده می کند. این ویژگی در طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی باعث می شوند تا فرد هر روز برند شما برایش یادآوری شود و به مرور زمان شما در ذهنش ثبت شوید.

برای ارسال و تقدیم سررسیدهای مدیریتی زمان خاصی تعریف نشده است اما این سررسید های لوکس و کاربردی را معمولاً قبل از سال تحویل به عنوان هدیه تبلیغاتی و تبریک سال نو و یا در مناسبت های خاص ارسال می کنند.

طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی حتی اگر به صورت تنها باشد، (یعنی داخل یک پک هدایای تبلیغاتی و به صورت یک ست تهیه نشود) بهتر است به صورت یک بسته کاملاً شیک و با کیفیت به برای مدیران و مخاطبان شرکت ارسال  شوند. زیرا مهم‌ترین ویژگی یک ست و هدیه مدیریتی لوکس بودن است هر چه هدیه ای که ارسال می شود مرتب تر و و ویژه تر باشد تاثیرگذاریش بیشتر است.   

طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی معمولاً هزینه بالایی را به شرکت ها تحمیل می کنند و از این نظر گاهی شرکت ها برای سفارش این سررسید ها تعلل می کنند. در اینجا باید یادآورم شویم که  بازخورد و برگشت پولی که این سررسید های مدیریتی از طریق افزایش فروش شرکت همراه دارند و از طرفی چون باعث حفظ مشتریان وفادار شرکت می شوند، از لحاظ اقتصادی برای شرکت مقرون و به صرفه هستند. از طرفی دیگر چون طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی در تعداد بالا سفارش داده نمی شوند، هزینه زیادی را به شرکت تحمیل نمی کنند.

در مقالات قبلی توضیح دادیم که سررسید ها بر اساس سایز انواع گوناگونی دارند و برای سررسیدهای مدیریتی همه انواع سایز سررسیدها قابل سفارش هستند اما برخی از این سررسید ها برای سررسیدهای مدیریتی متداول تر هستند.

طراحی و چاپ انواع سررسید های مدیریتی

سایز و نوع سررسید مدیریتی بسته به مخاطب سررسید و نوع مصرف سررسید دارد. اما در این میان سررسید های رقعی و سررسید های اروپایی از دیگر سررسید ها طرفداران بیشتری برای سفارش سررسید مدیریتی دارند. زیرا این سررسید ها ابعادی متوسط داشته و فضای کافی برای یادداشت برداری دارند و از طرفی دیگر سبک و قابل حمل بوده و ظاهر متفاوت و شکیل می توان برای آن ها در نظر گرفت.

طراحی و چاپ این سررسید های مدیریتی بسیار متداول است اما گاهی به منظور اینکه سررسید همواره در داخل جیب مدیران باشد سفارش داده می شود در این زمان سررسید های رقعی و اروپایی به کار نمی آیند بلکه سررسید های پالتویی مدیریتی سفارش داده می شوند. سررسید های پالتویی مدیریتی معمولاً  ابعاد 17*10 دارند و به خاطر ابعاد کوچکشان از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه هستند. سررسید های پالتویی مدیریتی به سادگی قابل حمل بوده و کاربردهای فراوان دارند اما از لحاظ فضای یادداشت برداری فضای کوچکتری نسبت به دیگر سررسید ها دارند.

 

طراحی و چاپ سررسیدهای مدیریتی

 

نوع دیگری از سررسیدهای مدیریتی هستند که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده اند، این سررسید ها به سررسید مدیران ارگانایزر معروف هستند. معمولاً اکثر افراد برای مشتریان ویژه و برگزیده خود از این سررسید خریداری می کنند. زیرا این سررسید مدیریتی ارگانایزر جزء هدایای لوکس و گران قیمت محسوب می شود . این سررسید مدیریتی ارگانایزر به دلیل هزینه های زیاد ,فروش کمتری دارد. این سررسید مدیریتی در جعبه های لوکس و زیبا بسته بندی و عرضه می شوند. همچنین یک گیره کوچک در صحافی این سررسید برای باز و بسته شدن به کار رفته است ,تقریباً مانند صحافی فنری. این گیره کوچک امکان اضافه کردن برگه های یادداشت به سررسید را داده و از طرفی از طرفی دیگر طراحی و چاپ سررسید ارگانایزر به گونه ای است که می‌توان وسایل شخصی ‌از قبیل کارت شناسایی و خودکار را نیز در آن جاسازی کرد. این ویژگی ها کاربرد سررسید مدیریتی ارگانایزر را دوچندان کرده و از همه مهم تر این که قابلیت سفارش این سررسید در هر سایزی وجود دارد.

در آخر ارسال یک سررسید مدیریتی زیبا و با کیفیت به تنهایی به افراد رده بالای شرکت این حس وفاداری را در مشتریان شرکت حفظ می کند و در جذب مشتریان جدید برای شرکت بسیار تأثیر گذار است.