تقویم و سررسید

طراحی و چاپ سررسید سال 1400

 • نویسنده: ریحانه یحیی
 •     
 • :تاریخ

هر شخصی در سال جدید نیاز به یک دفترچه یادداشت همراه با تاریخ دارد تا برای یک سال خود برنامه ریزی کند. به همین دلیل هر شرکت تبلیغاتی برای هدایای تبلیغاتی سال جدید به تمامی شرکت ها پیشنهاد می کنند که حتماً یک سررسید در داخل پک خود قرار دهند. امسال نیز مانند سال های گذشته مشاوران تبلیغاتی معتقدند که طراحی و چاپ سررسید 1400 یکی از تأثیرگذارترین موارد پک تبلیغاتی تبریک سال نو است. طراحی و چاپ سررسیدهای 1400  معمولاً به دو صورت عمومی و اختصاصی انجام می شود. چاپ اختصاصی سررسید 1400، طراحی متناسب با حرفه و نیاز سازمان درخواست کننده می باشد که نام و لوگوی سازمان درخواست کننده بر روی آن چاپ می شود. مراکز چاپ سررسید سعی می کنند اطلاعات مفید و سرگرم کننده ای را برای سودمندی بهتر در سررسید ها قرار دهند. سررسیدهای 1400 می تواند شامل مطالب مختلفی مانند اقتصادی ، فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی هستند و یا می تواند ادغامی از تمامی این موضوعات باشند. مهم ترین کاربرد تقویم و سررسیدهای اختصاصی1400 ثبت وقایع در آن‌ها می باشد که یک شرکت در سال آینده  می خواهد انجام دهد یا شروع به انجام کاری کند. شرکت های تبلیغاتی طراحی و چاپ سررسید به شما پیشنهاد می دهند اگر قصد سفارش سررسید برای هدایای تبلیغاتی خود در سال 1400 را دارید به شما توصیه می شود که حتماً این مقاله را مطالعه فرمایید.

 

طراحی و چاپ سررسید سال 1400

 

بر اساس تجربیاتی که از سفارش سررسیدهای سال های قبل به دست آورده ایم به شما پیشنهاد می دهیم که زمان سفارش سررسید خود را به تعویق نیندازید. فرقی نمی کند که شما سررسید اختصاصی 1400 می خواهید یا سررسید عمومی 1400، هر نوع سررسیدی و با هر سایز و ابعادی نیاز دارید سفارش خود را به ماه های پایانی سال محول نکنید.

زمان مناسب برای سفارش سررسید سال 1400

برای سفارش سررسید اختصاصی (سررسید سفارشی)1400 و سررسید عمومی 1400 بهترین زمان ممکن آن نیمه دوم سال1399 می باشد که تمامی قوانین از جمله تعطیلات و یا عدم تعطیلات، یک روزی را به یک مناسب خاصی اختصاص دادن و موارد از این قسم در نیمه دوم سال به طور کامل مشخص می شود، همچنین شما اگر در زمان مناسب و یا زودتر سفارش خودتان را اعلام کنید هم مشاوران بهتر می توانند به شما کمک کنند که به طرح مورد نظر خود برای سررسید اخنصاصی سال 1400 برسید و همچنین  تولید کننده می تواند با در اختیار داشتن زمان کافی طرح مورد نظر شما از جمله رنگ ، جنس ،جلد، قالب و موارد دیگر همچون طراحی صفحات داخلی را با دقت هرچه بیشتر به چاپ برساند.

 

طراحی و چاپ سررسید سال 1400

 

تمامی این موارد باعث می شود که سررسید 1400 که به شما تحویل داده می شود از لحاظ کیفیت قابل مقایسه با سررسیدهای پایان سال نباشد. زمانی که تولید کننده فرصت کافی برای طراحی و چاپ سررسید 1400 دارد، متریال و لوازم مورد نیاز سررسید را با بهترین قیمت و با بالاترین کیفیت فراهم می کند. اکنون که چند ماه از نیمه دوم سال نیز سپری شده است فرصت کمی باقی مانده است زیرا  در پایان سال معمولاً به علت افزایش سفارش ها ممکن است از برخی اجناس در بازار کمیاب باشند و یا قیمت بالاتری پیدا کرده باشند.  این موضوعات باعث می شود تا علاوه بر کیفیت، قیمت سررسید 1400 نیز مقرون به صرفه تر باشد، چه برای تولید کننده و چه برای مشتریان.

مزایای سفارش سررسید 1400 در زمان مناسب چیست؟

از مزایای دیگر سفارش سررسید 1400 در زمان مناسب می توان به استفاده کردن از جزئیات اشاره کرد. به عنوان مثال شما می توانید از یک جلد یا طراحی اختصاصی، مطابق با طرح و رنگ سازمانی شرکت خود سفارش دهید و واحد طراحی شرکت تبلیغاتی طرح هرم نیز زمان کافی برای طراحی جلد سررسید 1400 مطابق با سلیقه شما را خواهند داشت.

بسیاری از عناصر و جزئیات هستند که می توانند سررسیدهای تبلیغاتی 1400 شما را تأثیرگذارتر کنند و تبلیغات شما را ارتقاء بخشند، این عناصر و جزئیات تنها در صورت داشتن زمان کافی حاصل می شوند. از نمونه این جزئیات می توانیم به آستر بدرقه سررسید 1400، ربان سررسید1400، اوراق ضمیمه سررسید1400، جا خودکاری سررسید 1400 و ... اشاره کنیم.

 

طراحی و چاپ سررسید سال 1400

 

این جزئیات علاوه بر تبلیغات، می توانند به زیبایی هرچه بیشتر سررسید 1400 شما کمک کنند و شما را نسبت به رقبایتان متمایز کنند.

از دیگر مزیت های سفارش سررسید 1400 در زمان مناسب، تحویل به موقع سررسید به دست مشتری است. همان‌طور که در مقالات قبلی اشاره کردیم، هدایای تبلیغاتی سال نو در زمان مناسب باید به دست مخاطب برسند، در غیر این صورت می تواند اثر بخشی خود را از دست بدهد. اگر یک سررسید در زمان مناسب به مخاطب شما نرسد هم از نظر آن فرد برند شما از نظم خوبی برخوردار نیست در نتیجه مناسب همکاری نیست و از طرفی دیگر ممکن است پس از تعطیلات به دست مخاطب شما برسد که دیر است. زیرا رقبای شما نیز مانند شما به فکر هدایای تبلیغاتی سال نو هستند و هر فرد برای استفاده روزانه خود تنها به یک سررسید نیاز دارد، پس امکان دارد سررسید دیگری را برای کارهای روزانه خود انتخاب کند که از لحاظ تبلیغاتی یک فرصت برندیگ را شما از دست می دهید.

برای خرید سررسید 1400 چند نکته را در نظر بگیرید:

 • اولین نکته برای سفارش یک سررسید توجه به مخاطب است. با توجه به طیف مخاطبان برای هر گروه از مخاطبان باید یک نوع سررسید سفارش داده شود. خوشبختانه با توجه به تنوع ظاهری و محتوایی که امروزه در سررسیدها وجود دارد انتخاب راحت تر است.
 • سررسید باید کاربردی باشد یعنی علاوه بر تقویم بتوان به عنوان دفترچه یادداشت یا دفترچه خاطرات هم از آن استفاده کرد.
 • به ابعاد سررسید (بزرگی و کوچکی) و ظاهر سررسید دقت کنید.
 • از نظر چگونگی درج ایام و نوع سررسید 1400
 • نوع جلد انتخابی برای سررسید 1400
 • جنس جلد سررسید از نظر نرمی و سختی
 • از نظر نوع صحافی سررسید 1400
 • نوع حک که بر روی جلد سررسید 1400 انجام می شود.

یک سررسید خوب باید در ابتدا موضوعات کاربردی را لحاظ کند و اطلاعات روز کاملاً دقیق و درست در آن ثبت شود و صد البته خوانا باشد این اطلاعات بر اساس نوع مخاطب سررسید انتخاب می شود. رنگ ها در سررسید 1400 باید به گونه ای انتخاب شود که چشم بیننده کمترین مشکل را در دید داشته باشد. متریال مصرفی کاغذ تحریر، گلاسه و همچنین روکش های جلد باید به صورتی انتخاب شود که نسبت به عملیات تولید سررسید عکس العمل منفی نشان ندهد.

 

طراحی و چاپ سررسید سال 1400

 

اگر بخواهیم سررسیدهای 1400 با کیفیت بالا را با سررسید ارزان تبلیغاتی مقایسه کنیم می توانیم به ماندگاری آن اشاره کنیم. اگر سررسید ارزان قیمت و بی کیفیت برای شرکت ها خریداری شود،ماندگاری آن سررسید شاید یک سال هم نباشد ولی اگر سررسید با کیفیت بالا یا سررسید لوکس تولید شود، می‌توان از آن سررسید به مدت یک سال که تاریخ انقضا سررسید است، استفاده کرد. پس به یاد داشته باشید سررسید ها 1400را نباید ارزان خرید. با چاپ لوگو روی سررسید اختصاصی 1400 نه تنها برند شرکت به دیگران معرفی می شود، بلکه یک سال در کنار مخاطبین و مشتریان در سخت ترین لحظات زندگی حضور دارد. در بعضی اوقات مشتریان و مخاطبان از سررسید اختصاصی برای ثبت مهم‌ترین اطلاعات مالی خود استفاده می‌کنند و برند شما را به همراه خود در این لحظات خواهند داشت .سررسید خوب باید از لحاظ کنترل کیفیت بررسی شود تا یک سال دوام داشته باشد، بالطبع تمام موارد ذکر شده در تمام عملیات تولید سررسید تأثیرگذار خواهد بود و بنابراین سررسید خوب سررسیدی است که بتواند در یک سال دوام خوبی داشته باشد، همچنین مشخصات روزانه آن دقیق ثبت شده باشد و فضای خوب و کافی برای نوشتن داشته باشد.

 

طراحی و چاپ سررسید سال 1400

 

از سه جنبه می توان یک سررسید خوب که مطابق با زندگی فعلی ایرانی باشد، را مورد بررسی قرار داد، اولین وجه، کاربردی بودن یک سررسید 1400 است وجه بعدی آن، جنبه زیبایی شناختی یک سررسید و دیگری وجه فرهنگی آن است. در وجه کاربردی کیفیت صحافی کار، جادار بودن برای نت برداری و نوشتن، سبک بودن، داشتن پاکت مدارک انتهای سررسید و کش نگه دارنده و دیگر مواردی که در سررسیدهای قدیمی کمتر به چشم می خورد، بسیار مورد اهمیت است. شکیل بودن یک سررسید، آپشن های متنوع مانند داشتن گوشه های گرد شده، استفاده از سایزهای کوچک تر و روکش های متعدد و البته متنوع از پارچه گرفته تا جنس چرم، ترمو و غیره، حس زیبایی شناختی سررسید را ارتقاء می دهد. البته تنوع نوع جلد و متریال مصرفی آن و قطعاً نوع صحافی نیز در خوب بودن یک سررسید تأثیرگذار خواهد بود

از یک نگاه دیگر سررسیدی  خوب محسوب می شود که از نظر کارایی، کارآمد باشد. در واقع یک سررسید خوب استفاده و کاربرد خوبی نیز باید داشته باشد و البته اگر در سررسید بخش هایی برای موارد خاص و برنامه ریزی در نظر گرفته شود نیز کارایی بالاتری پیدا می کند.

با توجه به نکات بالا و با توجه به زمان باقی مانده تا سال جدید، می توانید یک سررسید کاربردی و زیبا، مطابق با سلیقه مخاطبان سفارش دهید. با رعایت این نکات سررسید 1400 شما جزء بهترین هدایای تبلیغاتی برای تبریک سال جدید خواهد بود.