تقویم و سررسید

سررسید اختصاصی با جلد چرم مصنوعی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

در میان هدایای تبلیغاتی متنوع موجود در بازار طراحی و چاپ سررسید اختصاصی با جلد چرم مصنوعی طرفداران فراوانی دارد، چرا که کارایی یک سررسید با کیفیت بسیار بیشتر از بسیاری از هدایای تبلیغاتی دیگر است، در کیفیت سررسید ها، مهم‌ترین قسمت کیفیت جلد و صحافی سررسید است. زیرا جلد اولین قسمت از سررسید است که در دست مشتری قرار گرفته و آن را می بیند و وظیفه محافظت از صفحات داخلی سررسید را برای مدت طولانی به عهده دارد.

 

سررسید اختصاصی با جلد چرم مصنوعی

 

 شرکت تبلیغاتی طرح هرم آمادگی دارد تا با اراعه مجموعه متنوعی از انواع سررسید، خدمات طراحی و چاپ سررسید اختصاصی را برای شما به انجام برساند. سررسید ها، با توجه به جنس جلدشان به انواع مختلف تقسیم می شوند. سررسید هایی که قرار است برای مدیران و مشتریان خاص فرستاده شود، معمولاً با جلد جنس چرم تولید می شوند. سررسید های با جلد چرم ، کیفیت، زیبایی و تنوع فراوان دارند. جنس چرمی که برای جلد سررسید استفاده می شوند نیز دارای انواع مختلف هستند: چرم مصنوعی، چرم طبیعی، چرم ترمو،  چرم اشبالت و ...

طراحی و چاپ سرسید اختصاصی با جلد چرم مصنوعی

چرم مصنوعی یک پارچه با روکش skin و یک لایه اسفنج PVC یا PU است. حاصل این پارچه، محصولی است با شکل ظاهری چرم طبیعی، اما با قیمت پایین تر. سررسید هایی که با چرم مصنوعی جلد می شوند به خاطر قیمت تمام شده پایین تری که دارند بسیار مقرون با صرفه هستند.

 

سررسید اختصاصی با جلد چرم مصنوعی

 

کیفیت جلد چرم مصنوعی: چرم مصنوعی درست است که ظاهری مشابه با چرم طبیعی دارد اما مسلماً از کیفیت پایین تری برخوردار است. چرم های مصنوعی جلد سررسید تولید داخل هستند و از لحاظ کیفیت با نمونه خارجی تفاوتی ندارند. در جلد سازی سررسید با چرم مصنوعی، برای زیبایی بیشتر یک لایه ابر زیر چرم می زنند و یا گاهی با استفاده از چسب چرم را به مقوا جلد سررسید می چسبانند. 

سر رسید هایی که با جلد چرم  مصنوعی هستند در گذر زمان پوست پوست می شوند و پارچه چرم از قسمت مقوایی جدا می شود که اصطلاحاً می گویند جلدشان باد کرده است. برای جبران این کم کیفیتی در چرم مصنوعی جلد میزان PU استفاده شده در چرم را بالا می‌برند.

تنوع در سررسید جلد چرم مصنوعی: برای تولید چرم مصنوعی ابتدا یک چرم خام بی رنگ تولید می کنند و سپس با استفاده از رنگ های محلول در آب و محلول در روغن، آن ها را رنگ آمیزی می کنند. این رنگ آمیزی تنوع رنگی بی نظیری به چرم مصنوعی می دهد و تنوع رنگی چرم مصنوعی را از چرم طبیعی بیشتر می کند.  رنگ های محلول در آب، به پارچه حالت و احساس چرم طبیعی را می دهند و اگر قرار است چرم طبیعی تر به نظر برسد استفاده از رنگ ها محلول در آب اهمیت پیدا می کنند. رنگ های محلول در روغن نیز دوام بالاتری به چرم مصنوعی می دهند و آن را محکم تر می کنند. در جایی که دوام  سررسید بیشتر اهمیت پیدا می کند، از رنگ های محلول در روغن استفاده می کنند تا سررسید دیرتر خراب شود.  این ویژگی های رنگ آمیزی تا حدودی کیفیت کم چرم مصنوعی را جبران می کنند.

 

سررسید اختصاصی با جلد چرم مصنوعی

 

تنوع رنگی سررسید جلد چرم مصنوعی تنها در سفارش های تعداد بالا قابل استفاده است. شرکت هایی که سفارش هدایای تبلیغاتی بالا دارند می توانند با استفاده از این ویژگی رنگ سازمانی خود را در جلد سررسید سفارش دهند. مشتریانی که تعداد سفارش های پایین دارند مجبورند از رنگ های عمومی تر و رنگ های موجود در مجموعه جلد سازی انتخاب کنند. البته در این مجموعه ها نیز تنوع رنگی چرم مصنوعی باز هم بیشتر از چرم طبیعی است.

حکاکی روی جلد سررسید چرم مصنوعی:

یکی دیگر از نقاط ضعف کیفیت پایین چرم مصنوعی، این است که داغی مناسب روی جلد سررسید واضح باقی نمی ماند. در زمان داغه زنی نیز تغییر رنگ در ناحیه داغ خورده مشاهده نشده و اگر قرار است لوگو روی جلد حک شود تنها طرح لوگو در آن قسمت فرو می رود. اگر داغه زنی برای مشتری اهمیت داشته باشد از چرم مصنوعی پوشش ترمو استفاده می کنند. برای حل این مشکل، از پلاک استفاده می کنند. این پلاک ها معمولاً به صورت لیزر شده، طلاکوب، نقره کوب یا چاپ سیلک استفاده می شود.

سررسید اختصاصی با جلد چرم مصنوعی

 

گاهی جنس چرم مصنوعی جلد رسید به گونه است که لیزر را هم به خوبی نشان نمی دهد. به همین دلیل توصیه می شود قبل از سفارش محصول، حتماً یک نمونه از طرح جلدسررسید را مشاهده و سپس سفارش دهید.