تقویم و سررسید

سررسید با پلاک و چاپ تامپو

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ تامپو

برخی از روش های چاپ به صورت دستی انجام می شوند و به همین دلیل دارای هزینه ی مناسب و مطلوبی هستند. چاپ تامپو یکی از روش های چاپ دستی است که مفرون به صرفه بوده و بر روی انواع اجسام قابل چاپ است. سررسید شما از هر جنسی که باشد، می توانید بر روی آن چاپ تامپو داشته باشید. جاب است بدانید که انتقال طرح و شیوه ی چاپ توسط لاستیک که از جنس سیلیکون است انجام می پذیرد. چاپ تامپو به علت امکان چاپ در تیراژ محدود مورد استقبال قرار می گیرد. تنوع رنگ در چاپ تامپو دارای طیف های وسیعی است مثلا: pp, pvc, abs, tpr و ... . در صورتی که خطایی در چاپ رخ دهد این امکان وجود دارد تا از محلول رنگ برنده استفاده شود بدون این که به قطعه آسیبی برسد.

سررسید با پلاک و چاپ تامپو

سررسید با پلاک و چاپ تامپو

همان طور که از نام این نوع سررسید مشخص است، سررسیدی است که همراه با پلاک و تکنولوژی آن با چاپ تامپو می باشد. برای چاپ کافیت پد بر روی جسم مربوطه فار داده شود. مثلا برای چاپ بر روی جلد سررسید در ابتدا روی جلد را با فیکچر پوشانیده تا در اثر فشار پد خراب نشود. به علاوه کلیشه ی مورد نظر را در نرم افزار هایی مانند کورل یا فتوشاپ طراحی می کنیم. سپس روی کاغذی پرینت می گیریم. نام این کاغذ کالک بوده که ظاهری شبیه به کاغذ روغنی هم دارد. طرح را بر روی کلیشه  گذاشته و نور می دهیم. طرح را ظاهر، اسیدیته و سپس انتقال می دهیم. ار می خواهید تا تمام طرح ها بر روی سررسید یکی باشد کافیست به موسسه نشر و تبلیغات اطلاعع دهید تا آن ها ساخت قالب یا فیکچر را آغاز کنند. ساخت فیکچر موجب می شود تا قطعه روی میز دستگاه ثابت بماند و تمام چاپ ها در یک نقطه زده شوند.

مراحل چاپ سررسید با پلاک و چاپ تامپو

دو دستگاه و دو روش متفاوت برای چاپ تامپو سررسید موجود است یکی با نام کاپ و دیگری تیغه. جالب است بدانید که تعدد دستگاه های چاپ تامپو در کشور زیاد بوده و این مساله موجب می شود تا هزینه تعمیرات و نگهداری این دستگاه ها پایین بیاید و در نتیجه هزینه ی نهایی کاهش یابد و خدمات ارزان تری به مصرف کننده ارائه شود. در روش کاپ که به سیستم بسته تیز شهرت دارد رنگ در لیوان یا کاپ ریخته شده و کاپ با آهنربایی بر روی کلیشه فشار داده شده و حرکت می کند.  از مزایای این روش هدر رفت کمتر رنگ می باشد. در روش تیغه یا سیستم باز به جای کاپ از تیغه ای برای پخش و فشار رنگ استفاده می شود.

علاوه بر چاپ سررسید با روش تامپو می توانید برای چاپ های دیگری نیز از این روش استفاده کنید. مانند: چاپ خودکار، لیوان یک بار مصرف، بطری، درب نوشابه، ظروف یکبار مصرف، درب نوشیدنی، لوازم خانگی، لوازم ورزشی، لوازم التحریر، مموری، فلش، پاور بانک، سرکلید، تیشرت و لباس، قطعات خودرو، قطعات موتو سیکلت، لوازم آشپزخانه، لوازم الکترونیک و...