تقویم و سررسید

سررسید اختصاصی با جلد گالینگور

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

اغلب ما انواع جلد های کتاب را دیده و لمس کرده ایم. یکی از سخت ترین جلد های صحافی جلد گالینگور است که برای سررسید اختصاصی هم به کار می رود که به آن سررسید اختصاصی با جلد گالینگور هم می گویند. جلد گالینگور داای مزایایی همچون: قابلیت کم وزیاد کردن اوراق بعد از صحافی، قابلیت زرکوب و طلاکوب بروی همه جلدها در صحافی، راحتی درطبقه بندی اسناد وگزارشات صحافی، ظاهری شیک و زیبا همانند کتاب در صحافی، استحکام اوراق صحافی شده، دوام وماندگاری طولانی صحافی و عدم پارگی یا سوراخ شدن اوراق صحافی شده (بهترین جایگزین دستگاه پانچ وفنر زن وطلق و شیرازه) می باشد. چاپ مخصوص جلد گالینگور طلاوب یا نقره کوب می باشد. اندازه ی سررسید مهم‌ترین مساله ایست که با آن مواجه هستید. تعداد صفحات و هدف از چاپ آن مواردی هستند که جلد کردن آنرا تحت شعاع قرار می‌دهند. توجه داشته باشید که مخاطبان هدف مهم ترین موردی است که جلدکردن آنرا تحت شعاع قرار میدهد. سررسید را به چه کسی می‌دهید؟ آیا آنرا به مشتریان خودتان تحویل خواهید داد یا اینکه به عنوان نمونه کار و محصولی از شرکت خودتان آنرا به نمایش خواهید گذاشت؟ سررسید های دارای جلد گالینگور در آخرین مرحله تولید، جلد می‌شوند.

سررسید اختصاصی با جلد گالینگور


بافت، وزن و محکمی کاغذ مهم‌ترین عواملی هستند که بر روی جلد انتخابی موثر هستند. البته اندازه و تعداد صفحات نیز تاثیرگذار است. با طراحی گرافیکی می‌توانید توجه مشتریان خود را جلب کنید. طراحی‌های گرافیکی شاید یکی از بهترین روش‌هایی باشد که در این زمینه به شما کمک می‌کند. بدین ترتیب مشتریان تمایل خواهند داشت که کتاب‌هایی با جلد گالینگور چاپی شما را مطالعه کرده، و جذب آن خواهند شد یا اینکه با اهدای کتابی با جلد گالینگور می‌توانید کسب و کار و تجارت جدیدی را شروع کنید.
از اهمیت فنی به نام تایپو گرافی بر روی جلد غافل نشوید. چرا که مهم ترین عامل موفقیت در برقراری ارتباط از طریق جلد سررسید، برقراری ارتباطی سریع، گیرا و منطقی می باشد. نوشتار یا تایپو گرافی خوب نقشی اساسی را ایفا می کند چرا که امروزه نوشتار یکی از مهم ترینو پرکاربرد ترین ابزارها جهت برقراری ارتباط با خوانندگان محسوب می شود. البته محققان بررسی کننده قلم های فارسی و غیر فارسی به این نتیجه دست یافته اند که تایپوگرافی نقش حیاتی در روان خوانی و خوانایی نوشتار داشته و یکی از معیار های مهم تایپو گرافیک اصلی، شکل، سبک و یا نوع قلم است. خوانایی میزان قابل شناسایی بودن کاراکتر و روان خوانی سهولت قرائت نوشتار دو معیار اصلی سنجش کارایی قرائت است. بهکار بردن قلم های خاص بر روی جلد و یا در صفحات داخلی سررسید مستلزم دانستن تفاوت کارایی و تفوق آن هانسبت به یکدیگر است. مثلا روان خوانی قلم های لاتین سرکش دار و بدون سرکش همیشه دچار اختلاف آرا بوده. تحقیقات به ما می گوید که روان خوانی بر طبق متغیر های تایپوگرافیک خاص متفاوت بوده و سرکش و نبود آن می تواند سرعت خواندن را کم یا زیاد کند و همین امر مساله ای اساسی در انتخاب فونت مورد نظر سررسید اختصاصی با جلد گالینگور است.