تقویم و سررسید

طراحی و چاپ سررسید اختصاصی یک روز در صفحه

  • نویسنده: حسینی
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ سررسید اختصاصی یک روز در صفحه

سررسید یا سالنامه به کتابچه و یا دفترچه ای گفته می شود که در آن اطلاعات مهم، رویدادها و مناسبت های مختلف ثبت می گردد، معمولا سررسید ها در گونه های مختلفی چاپ و توزیع می گردند، سررسید اقتصادی، سررسید مهندسی، سررسید پزشکی، سررسید فرهنگی، سررسید سینمایی، سررسید هنرمندان، سررسید ادبی، سررسید اختصاصی، سررسید مشاهیر و بزرگان و... . برای مشاهده انواع سررسید اختصاصی می توانید در به قسمت محصولات مراجعه فرمایید.

 

سررسید اختصاصی مارلینو

( سررسید یک روز در صفحه  اختصاصی شرکت مارلینو)

 

سررسید ها در اندازه و قطع های مختلفی چاپ و تولید می گردند که معروف ترین آنها عبارتند از : سررسید وزیری، سالنامه اروپایی، سررسید رقعی، سررسید پالتویی و سررسید جیبیبیشترین تنوع در میان سررسید ها در نوع جلد و اندازه آنها نمود پیدا می کند ، با گشتی در بازار می توانید بیش از صدها نوع مختلف سررسید و سالنامه را مشاهده نمایید.

 

سررسید اختصاصی یک روز در صفحه :

به سررسیدی گفته می شود که در هر صفحه آن تنها اطلاعات مربوط به یک روز درج می گردد، و در قسمتی از آن اطلاعات تقویم و مناسبت ویژه آن روز نوشته می شود ، معمولا روزهای تعطیل را با نوشتن اطلاعات آن روز با رنگی مجزا از رنگ سایر صفحات مشخص می کنند، رنگ قرمز معمولا شاخص ترین رنگ مشخص کننده تعطیلات است.

تعداد صفحات سررسید اختصاصی یک روز در صفحه معمولا بیشتر از سایر سررسیدها می باشد و ظاهری ضخیم تر از دیگر سررسید ها دارد.

معمولا روز پنجشنبه و جمعه در سررسید اختصاصی یک روز در صفحه،  در یک صفحه درج می شود. ولی گاهی نیز مشاهده می شود که تولید کننده ای برای جمعه نیز صفحه ای اختصاص می دهد که به آن اصطلاحا" سررسید جمعه جدا" ، یا "جمعه یک" روز نیز می گویند.

در بیشتر مواقع سررسید اختصاصی یک روز در صفحه در قطع های  وزیری و رقعی چاپ و تولید می گردد، از مزایای استفاده از سررسید اختصاصی یک روز در صفحه می توان به جای زیاد هر صفحه آن برای نوشتن و یادداشت امور روزانه اشاره کرد، این مورد بیشتر مورد توجه آن دسته از کاربرانی است که تمایل دارند برنامه کاری روزانه خود را در سررسید یادداشت و طبق برنامه آن عمل کنند.

 

سررسید یک روز در صفحه اختصاصی شرکت کاترین

( سررسید یک روز در صفحه اختصاصی شرکت کاترین )

این کار کمک زیادی به یادآوری امور مهم روزانه می کند، و باعث بهره بری حداکثری از سررسید اختصاصی می گردد، کابری زیاد این گونه از سرریدها و استقبال زیاد مصرف کنندگان  از سررسید اختصاصی یک روز در صفحه باعث گسترش فرهنگ استفاده از آن گردیده و شرکت های زیادی ترجیح می دهند که از این نوع سررسید برای هدایای تبلیغاتی خود استفاده نمایند.

طراحی اصولی و انتخاب جنس مناسب جلد و کاغذ صفحات داخلی آن می تواند نقش موثری بر تاثیر گزاری تبلیغاتی  و کاربری بیشتر سررسید اختصاصی یک روز در صفحه داشته باشد . برای چاپ  سررسید اختصاصی یک روز در صفحه بیشتر از کاغذ تحریر 70 گرم استفاده می کنند که ضمن حفظ ظرافت سررسید، از افزایش بیش از حد ضخامت سررسید نیز جلوگیری نمایند.  برای مشاهده انواع سررسید اختصاصی می توانید در به قسمت محصولات مراجعه فرمایید.

در این راستا بخوانید :

سررسید دستیار 

سررسید مدیران 

سررسید مهندسی