تقویم و سررسید

سررسید اختصاصی دو روز در یک صفحه

  • نویسنده: حسینی
  •     
  • :تاریخ

سررسید اختصاصی دو روز در یک صفحه

پس از اختراع خط در تمدن های کهن و مختلف، پیشینیان ما تلاش های زیادی را برای یافتن راهی برای مکتوب کردن علوم و انتقال آن به نسل های بعدی، نامه نگاری، ابلاغ فرمان های حکومتی به سرتاسر قلمرو پادشاهان و... کردند. در ابتدا با نوشتن برروی لوح های گلی، پوست حیوانات و پوست درختان و ... کردند، ولی استفاده از این لوازم دشواری های زیادی را داشت، تهیه آنها معمولا دشوار و زمان بر بود و چندان قابلیت چابجایی  نداشت و یا برای عموم مردم قابل استفاده نبود، و آرشیو کردن و نگهداری از آنها هم مانند امروز امکان پذیر نبود. شما می توانید انواع سررسید(نمونه کارها) اختصاصی را در بخش نمونه محصولات شرکت تبلیغاتی طرح هرم  مشاهده کنید.

 

سررسید اختصاصی دو روز در یک صفحه

 

اختراع کاغذ نقش بسزایی در پیشرفت بشر را ایفا نمود، اولین کاغذ های بشر را مصریان از نوعی نی که به آن پاپیروس گفته می شود ساختند، چینی ها که تا سالها تنها برروی پارچه های ابریشمی می نوشتند دریافتند که می توانند با خمیر کردن چوب در ختان توت کاغذ تولید کنند و این جرقه ای شد برای تولید کاغذ هایی مشابه آنچه که امروز از آن به عنوان کاغذ یاد می شود.

سررسید اختصاصی دو روز در صفحه:

به سررسیدی اختصاصی گفته می شود که روز شمار دو روز شمسی ، قمری و میلادی بر روی یک صفحه چاپ می گردد، معمولا برای این کار یک صفحه را به دو قسمت تقسیم می کنند و اطلاعات روز اول را در بالای صفحه می نویسند و اطلاعات روز دوم را از وسط صفحه شروع می کنند. مقالات مرتبط : چاپ سررسید اختصاصی

 

سررسید اختصاصی دو روز در یک صفحه

این روش برای صرفه جویی در مصرف کاغذ و استفاده از تعداد کمتری از صفحات برای درج سالنامه استفاده میشود، ضخامت سررسید(نمونه کارها) اختصاصی دو روز در صفحه معمولا از سررسید اختصاصی یک روز در صفحه کمتر است ، ولی به همان نسبت فضای کمتری برای نوشتن و یادداشت های روزانه دارد. انتخاب رنگ و طراحی مناسب می تواند نقش زیادی در جبران فضای کمتر سررسید اختصاصی دو روز در صفحه را داشته باشد، معمولا در سررسید اختصاصی دو روز در صفحه، مناسبت های ملی و مذهبی و روز شمار ماه های شمسی ، قمری و میلادی نوشته می شود.  استفاده از فونت های ریزتر و حذف مناسبت های غیر ضروری معمولا تاثیر خوبی در افزایش فضای سررسید اختصاصی دو روز در صفحه دارد.

سررسید اختصاصی دو روز در صفحه به دلیل مصرف کمتر کاغذ قیمت مناسب تری از سررسید(مقالات مرتبط) اختصاصی یک روز در صفحه دارد ، برای شرکت هایی که بودجه محدودتری برای تبلیغات دارند مناسب تر  است از این نوع سررسید استفاده کنند. شما می توانید انواع سررسید اختصاصی را در بخش نمونه محصولات مشاهده کنید.

ظرافت و زیبایی از نقات قوت سررسید اختصاصی دو روز در صفحه است، بسیاری برای این سررسید از قطع وزیری، قطع اروپایی و یا قطع رقعی استفاده می کنند.

جلد گالینگور و یا جلد چرم مصنوعی انتخاب هایی مناسب برای سررسید اختصاصی دو روز در صفحه می باشند، ولی شرکت ها می توانند از جلد مقوایی چاپ شده با روکش سلفون نیز استفاده کرد .

 

در این راستا بخوانید :

سررسید با روز شمار دو رنگ

طراحی و چاپ سررسید اختصاصی با لت گلاسه در اول

طراحی وچاپ سررسید اختصاصی یک روز در صفحه