ملزومات رستوران و فست فود

بشقاب مقوایی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

بشقاب مقوایی

ظروف یکبار مصرف توانسته اند دنیای بسته بندی و صنعت رستوران، کافی شاپ، فست فود و حتی روش زندگی برخی از مردم را به خوبی تحت تاثیر قرار دهند. دیگر نیازی نیست در مهمانی های خود نگران شستن یا شکستن و حتی کم آمدن و به تعداد نبودن بشقاب، لیوان یا قاشق و چنگال ها باشید. در این قسمت می خواهیم با مزایا، اهداف و ویژگی های بشقاب مقوایی بیش تر آشنا شویم پس با ما همراه باشید .

تاریخچه پیدایش بشقاب مقوایی

در گذشته بسیاری از بیماری ها از طریق استفاده از بشقاب و ظروف معمولی بودند زیرا افراد گوناگونی از یک ظرف استفاده می کردند و در نتیجه بشقاب ها می توانستند به عنوان ناقل بیماری در میان افراد شناخته شوند که این امر خود دلیلی برای پیدایش ظروف یکبار مصرف از جمله بشقاب مقوایی بود. البته ظروف یکبار مصرف اولیه همانند ظروف امروزی نبودند و به مرور زمان به این فرم و شکل و تنوع ظاهری رسیدند.

بشقاب مقوایی

مزایای بشقاب مقوایی نسبت به دیگر بشقاب های یکبار مصرف

بشقاب های یکبار مصرف انواع متنوعی دارند برای مثال می توان به ظروف پلاستیکی، پلیمری و بشقاب مقوایی اشاره نمود البته یکی از اصلی ترین مواردی که می تواند استفاده از بشقاب مقوایی را نسبت به دیگر بشقاب ها در اولویت قرار دهد، بازیافت شدن و عدم آسیب رساندن آن به محیط زیست و مردم است. در روند تولید بشقاب پلاستیکی از پلیمرهایی استفاده می شود که از سنتز مواد اولیه  نظیر مونومر تهیه شده اند. مونومرها موادی سمی هستند که به شدت سلامت انسان را مورد خطر قرار می دهند در نتیجه با توجه به موارد ذکر شده قصد داریم یک جمع بندی کلی از معایب و مزایای اینگونه از بشقاب ها را در اختیارتان بگذاریم:

  • بشقاب مقوایی قابل بازیافت بوده و همانند بشقاب پلاستیکی دارای اشکالات زمان بازیافت و مخاطرات محیط زیستی نمی باشد.
  • همانطور که از نام اینگونه ظروف پیدا است، اصلی ترین ماده سازنده آن نوعی مقوا می باشد پس در شرایط خاص قادر به انتقال مواد مضری نظیر مونومرها نیستند.
  • بشقاب مقوایی در برابر حرارت مقاوم است و در نتیجه می توان در دمای بالا و ماکروویو از آن ها نیز استفاده نمود.
  •  علاوه بر موارد ذکر شده در بالا بشقاب مقوایی برای تولید وابستگی خاصی به مواد نفتی ندارد و هزینه کمتری نسبت به تولید بشقاب های پلاستیکی را شامل می شود.

طراحی و تولید بشقاب مقوایی اختصاصی

در دنیای امروز و با توجه به پیشرفت های اخیر تکنولوژی، شما قادرید استفاده های خاصی از ظروف یکبار مصرف به خصوص بشقاب مقوایی داشته باشید، برای مثال می توانید طرح دلخواه خود را انتخاب کرده و بر روی هر یک از این بشقاب ها چاپ نمایید تا آن را در تولد ها و مجالس استفاده نموده و تم خاص خود را داشته باشید. همچنین در زمینه تبلیغات نیز می توانید بشقاب مقوایی را با برند، لوگو و موارد دیگر نظیر آدرس و غیره طراحی کنید و از این طریق برند و نام تجاری خود را به گوش عموم مرد و مشتریان خود برسانید.