ملزومات رستوران و فست فود

نایلون دسته دار

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

نایلون دسته دار

امروز قصد داریم با نایلون دسته دار آشنا شویم که یکی از پرکاربرد ترین و محبوب ترین روش های بسته بندی محسوب می شود و بی شک می توانیم آن را در هر مکانی نظیر خانه ها، رستوران ها، مغازه ها، سوپر مارکت ها، فروشگاه ها و ...  مشاهده کنیم. یکی از اصلی ترین مواد تشكیل دهنده نایلون دسته دار، پلی اتیلن سبك است که به آن خاصیت هایی مانند براقی و دوخت پذیری بهتر و لطافت بیش تر را می دهد.

نایلون دسته دار

تاریخچه نایلون دسته دار

اگر بخواهیم نگاهی تخصصی تر به نایلون دسته دار بیاندازیم، می توانیم آن را گونه ای ساخته شده از پلیمر ترکیبی و پلی آمید بدانیم که نخستین بار والاس کاروترز از مرکز پژوهش دوپونت در اوایل سال 1935 موفق به ساخت آن شد. این نایلون ها به مرور زمان تغییرات مختصری داشته و نهایتاً به نایلون های دسته دار امروزی که یکی از پرکاربرد ترین پلیمرها است تبدیل شده اند.

 تفاوت نایلون دسته دار و نایلکس

تفاوت های ملموسی میان نایلون دسته دار و نایلکس وجود دارد که در ادامه به هر یک از آن ها می پردازیم:

  1. جنس : یکی از تفاوت های قابل مشاهده ای که میان نایلون دسته دار و نایلکس وجود دارد در  نرمی نایلون و خشک بودن نایلکس است.
  2. ظاهر : اگر به ظاهر نایلون دسته دار دقت کنید با خاصیتی براق گونه رو به رو می شوید در حالی که نایلکس دارای رنگی مات مانند است.
  3. روش چاپ : همانطور که گفته شد یکی از تفاوت های میان نایلون دسته دار و نایلکس در ظاهرشان است که این امر به دلیل استفاده از روش چاپ روغنی در زمان تولید نایلون و چاپ PVC مقرون به صرفه برای ساخت نایلکس است.
  4.  ضخامت : نایلکس را به این دلیل که از پلی اتیلن سنگین تهیه شده، می توان با ضخامت کم و فوق العاده نازک تولید کرد اما  تولید نایلون دسته دار با ضخامت کم بسیار دشوار و غیره ممکن است.

نایلون دسته دار

نایلون دسته دار و تبلیغات

در این بازار پر رونق تبلیغات، به روش های متفاوتی می توانید تبلیغات خود را به عموم نشان دهید و برند خود را به دیگران بشناسانید. اگر قصد ندارید برای تبلیغات بر روی نایلون دسته دار خود هزینه کنید می توانید از تراکت های از پیش چاپ شده استفاده کنید. این کار عموما در سوپر مارکت ها انجام می شود به گونه ای که که صاحبان کسب و کار نظیر آرایشگاه ها تراکت های خود را به نایلون های دسته دار منگنه کرده و به صورت رایگان به سوپر مارکت ها می دهند تا از این طریق مشتریان با هر خرید با کار و حرفه آن ها نیز آشنا شوند. خوبی این امر این است که عموما مشتریانی که از سوپر مارکت ها خرید می کنند بومی همان منطقه بوده و در آنجا سکونت می کنند.

روش بعدی که بازدهی بالاتری دارد چاپ اختصاصی بر روی نایلون دسته دار است این کار علاوه بر زیبایی ظاهر نایلون و جلب نظر مردم به کار شما که جلوه خاصی بخشیده باعث جذب مشتریان جدید می شود.