ملزومات رستوران و فست فود

کاغذ مخصوص زیر سینی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

کاغذ مخصوص زیر سینی

حتماً شست و شوی سینی و ظرف های بزرگ از نظر شما نیز کاری بیهوده و نا خوشایند است، اما چه راه و روشی برای جلوگیری از چسبیدن و لک شدن سینی ها وجود دارد. امروزه با تولید کاغذ مخصوص زیر سینی بسیاری از مشکلات این چنینی در بسیاری از حیطه های کاری نظیر شیرینی فروشی ها، فست فود ها و رستوران ها رفع شده است. در نتیجه در ادامه قصد داریم شما را با انواع بسیاری از این کاغذ ها که به صورت اختصاصی برای سینی بپردازیم که بسته به کاربرد و سلیقه شما با سایز ها و جنس های مختلف تعبیه شده اند.

موارد مصرف کاغذ مخصوص زیر سینی

کاغذ مخصوص زیر سینی که احتمالا آن را با نام کاغذ روغنی یا کاغذ مومی نیز شنیده اید به علت خاصیت غیر چسبندگی و حفظ یا مقاوم در برابر رطوبت در کف سینی و به عنوان روکش آن قرار می گیرد با اینکار دیگر نیازی به شست و شوی مکرر سینی ها ندارید، شما قادرید علاوه بر سینی از این کاغذ مخصوص در کف انواع جعبه فست فود، لباس، جواهرات، هدیه ، کیک و شیرینی نیز استفاده کنید. این کاغذ در صنعت شیرینی پزی نیز بسیار پرکاربرد است البته باید بدانید که برخی از کاغذ های مخصوص زیر سینی را به دیل دود کردن نباید در فر استفاده کنید با این حال استفاده از آن ها در ماکروویو ممانعتی ندارد زیرا در مقابل اشعه مقاوم بوده و در استفاده های معمولی از ماکروویو به درجه احتراق یا سوختن نمی رسند.

ویژگی های کاغذ مخصوص زیر سینی

 کاغذ های مخصوص زیر سینی می توانند بسته به جنس، سایز، کاربرد و دیگر موارد از ویژگی های خاصی برخوردار باشند که به شرح زیر می باشند:

جنس و تاریخچه

کاغذ مخصوص زیر سینی  یا کاغذ روغنی را می توان با استفاده از موم یا پارافین تولید کرد این کاغذ ها در برابر رطوبت و گرما مقاوم هستند و تولید و ساخت آن ها به دوران قدیم  و نزدیک به قرون ‌وسطی باز می‌گردد که در حدود قرن نوزدهم این کاغذ ها به ‌طور گسترده  مورد استفاده قرار گرفتند.

البته استفاده از کاغذ های روغنی و مومی در آن دوران کاربرد های مختلفی داشت که بیش ترین کاربرد آن برای حفظ رطوبت بود. همچنین در اوایل سال 1851 این کاغذ ها به عنوان نگهدارنده ای برای نگاتیوهای عکاسی نیز معرفی شدند، اما امروزه یکی از بیش ترین مصارف آن ها به عنوان کاغذ مخصوص زیر سینی  می باشد.

سایز و شکل ظاهری

ابعاد کاغذ مخصوص زیر سینی یا کاغذ مومی و روغنی به سفارش مشتری و نیاز شما بستگی دارد،همچنین می توانید لوگو و برند رستوران یا کسب و کارتان را بر روی این کاغذها چاپ نمایید. رنگی که برای چاپ بر روی  کاغذ مخصوص زیر سینی  استفاده می شود می تواند بسته به نیاز مشتری با رنگ خوراکی باشد تا هیچ اثر سوئی بر کیفیت غذاها نداشته باشد همچنین می توانید از این کاغذها به عنوان دورپیچ برگر یا ساندویچ و ... نیز استفاده کنید.