ملزومات رستوران و فست فود

جعبه چند منظوره

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

جعبه چند منظوره

باکس یا جعبه در اندازه ، جنس و کاربرد های گوناگونی ساخته و تهیه می شوند. جعبه ی چند منظوره جعبه ای است در ابعاد و قطعات مختلف که می تواند نیاز های مختلف را به صورت یک جا برطرف کند. هم اکنون جعبه های چند منظوره در جنس فلزی، پلاستیکی، چوبی و یا شیشه ای ساخته می شوند. این جعبه ها دارای قطعات و قسمت های مختلفی هستند و مثل ساختمان ها پارتیشن بندی شده اند که این پارتیشن ها می توانند کم یا زیاد باشند. شما می توانید در شرکت ها و حتی منازل از جعبه های چند منظوره استفاده کنید. جعبه هایی که می توانند رومیزی باشند و یا به دیوار متصل شوند، این جعبه ها می توانند به عنوان یک کادو مورد استفاده قرار گیرند. به خصوص این که هم اکنون کادو به روش قدیمی (یعنی استفاده از کاغذ کادو) جذابیت خود را از دست داده و جای خود را به جعبه ها داده اند. بنابر این برای شاد کردن عزیزانتان خوب است تا روش های مختلف استفاده از جعبه های چند منظوره که قابلیت ارائه ی کادوهای مختلف را دارد- به کار گیرید. شرکت ها هم می توانند برای تبلیغ و ترویج محصولات و کالا های خود، از جعبه های چند منظوره استفاده کنند و یا آن ها را به گروه هدف هدیه دهند. جعبه های چند منظوره قابلیت این را دارد که خلاقانه تهیه شود و ایده ها و نظرات سفارش دهنده یا کارفرما به طور کامل و یا تا حد بسیار بالایی اعمال شود.  

چگونه جعبه چند منظوره بسازیم؟

سوالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده، این است که ساخت جعبه ، آن هم چند منظوره سخت است؟ آیا ما هم می توانیم جعبه ای را با سلیقه ی خودمان تهیه کنیم؟ پاسخ به این سوال کمی مشکل است. چرا که میزان استعداد افراد با یکدیگر متفاوت است. اما به شما این نوید را می دهیم که اگر مراحل زیر را بادقت اجرا کرده و سعی کنید تا در صورت شکست در اجرای مراحل ، آن را دوباره و با دقت از اول انجام دهید و خسته نشوید. در ادامه طریقه ی ساخت یک جعبه ی چند منظوره چوبی را برایتان بیان کرده ایم:

مرحله ی 1: در ابتدا طرحی از ساخت جعبه را طراحی می کنیم. اگر با طراحی جعبه آشنا نیستید ، می توانید انواع طرح ها را در صفحات وب جست و جو کنید.

مرحله ی 2: تخته چوب ها را به اندازه هایی که در طرح  در نظر گرفته ایم برش می زنیم.

مرحله ی 3: بعد از برش زدن تخته ها باید آن را سنباده کاری کنیم.

مرحله ی 4: قطعات چوب را کنار هم قرار داده و با چسب و گیره دستی به یکدیگر می چسبانیم.

مرحله ی 5: وقتی قطعات به یکدیگر کاملا چسبیده شدند، کفی را برش داده و می چسبانیم. حالا جعبه آماده شده است، شما می توانید از این جعبه هم برای گلدان، جامدادی و ... استفاده کنید و جلوه ای زیبا به اتاق خود بدهید. کافیست کمی ابتکار عمل به خرج داده و ایده های جدیدی خلق کنید.