ملزومات رستوران و فست فود

جعبه بیرون بر غذا

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

جعبه بیرون بر غذا

جعبه بیرون بر غذا و بسته بندی مواد غذایی از گذشته در فرهنگ های مختلف وجود داشته که بسته به موقعیت جغرافیایی و نوع غذاهای سرو شده متفاوت هستند. جالب است بدانید که اولین بسته بندی های غذا به ابتدای تمدن بشری باز می گردد، این اتفاق درست در زمانی رخ داد که انسان های اولیه تصمیم گرفتند در محلی به صورت دائم ساکن شوند. سکونت گزیدن در یک محل باعث شد تا این مردم مجبور شوند برای شکار به مناطق دیگر بروند و در نتیجه برای حمل آسانتر شکار یا دیگر مواد خوراکی به منزلشان به ناچار به بسته بندی روی آوردند. 

اهمیت جعبه بیرون بر غذا

از آنجایی که امروزه غذاهای بیرون بر چه در رستوران ها، تهیه غذایی ها و چه در فست فودها از جایگاه ویژه ای در میان مردم برخوردار شده اند ، می توانید از این جعبه بیرون بر غذا برای مواردی نظیر تبلیغات و شناساندن نام رستوران خود و همچنین از طریق راه های مختلف نظیر حفظ کیفیت غذا در هنگام ارسال و گرم رساندن محصولات و طراحی آن به گونه ای که آسانی در حمل و نقل را به همراه داشته باشد برای جلب رضایت مشتریان خود را استفاده کنید.

ویژگی های جعبه بیرون بر غذا

جعبه بیرون بر غذا بسته به نوع غذای تولیدی شما متفاوت است به این دلیل در ادامه قصد داریم به برخی از ویژگی های مهم و اساسی که نقش مهمی در بسته بندی مناسب غذا ایفا می کنند بپردازیم:

عایق حرارتی و استحکام

اگر قصد شما ارسال غذاهای گرم نظیر ساندویچ های گرم، انواع خورشت ها، پیتزا و ... به خارج از رستوران و فست فودتان است، بی شک عایق حرارتی یکی از عوامل موثر و پر اهمیت در جعبه بیرون بر غذا ی شما می باشد. راه ها و متد های متفاوتی در این خصوص وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از جعبه دو جداره است این جعبه با داشتن دو لایه مقوا علاوه بر حفظ گرمای درون جعبه دارای استحکام کافی جهت نشکستن و خم نشدن در زمان حمل نیز می باشد. می توانید از جعبه مقوایی برای ساندویچ ها و پیتزا نیز استفاده کنید.

تنظیم کننده رطوبت

اگر جعبه بیرون بر غذا را برای غذاهای ایتالیایی نظیر پاستا، سوپ و غیره می خواهید بهتر است بسته به نوع سرو و طریقه ارسال از جعبه های متفاوتی استفاده کنید. ظرف های آلمینیومی و پلاستیکی دارای درپوش به دلیل سبک طراحی منحصر به فردشان علاوه بر این که از سر ریز شدن غذا جلوگیری می کنند می توانند رطوبت موجود در غذا را کنترل کرده و از خمیر شدن ، تغییر مزه و پایین آمدن کیفیت آن جلوگیری کنند.

سایز و شکل ظاهری جعبه بیرون بر غذا

بهترین راه برای جلب توجه مشتری این است که جعبه بیرون بر غذا را با شکل های دلخواه و طرح های مختلف طراحی کنید برای مثال با استفاده از نام، برند و لوگوی رستوران و همچنین مواردی نظیر آدرس یا اطلاعات می توانید باعث آشنایی بیش تر مشتریان با رستورانتان شوید.