ملزومات رستوران و فست فود

کاور ظروف یکبار مصرف

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

کاور ظرف یکبار مصرف

کاور یا پوشش، ابزاری است که می توانید از وسایلی را که در دسترس شما قرار دارد محافظت کنید. کاور می تواند پلاستیکی، آلومینیومی، چوبی، کاغذی و ... در ابعاد، ضخامت ها و کاربرد های مختلف (مثلا برای محافظت از ورود گرد و غبار به اجسام، جلوگیری از آسیب دیدن کالا، بسته بندی و ...) مورد استفاده قرار گیرد. ظروف یکبار مصرف در انواع PE،PPیاPS تولید می شود. ظروف پلاستیکی، یکبار مصرف گیاهی ، یک بار مصرف فومی، کاغذی و آلومینیومی و در انواع آلومینیومی تک پرس و دو پرس، کبابی دوخانه و سه خانه ی دیس، ظرف غدای فومی تک پرس و دو پرس، ظروف گیاهی املون، ظروف و لیوان های pp و ... در دسته ی ظروف یکبار مصرفی قرار می گیرند که نیاز به پوشش یا کاور مخصوص دارند. اما کاور ظروف یکبار مصرف از جنس نایلون، مقوا و یا کاغذ هستند و برای بسته بندی یک سرویس غذاخوری و یا دسته ای از سرویس های غذاخوری استفاده می شود. توجه کنید که برای این که محصولاتتان وارد مرحله ی رشد شوند، زمانی که محصول وارد این مرحله می شود، تقاضا برای این محصولات به دیگر بخش های بازار سرایت کرده و رقبا به سرعت نمونه های محصول را ساخته و به بازار وارد می کنند. در این صورت شما می توانید با بسته بندی محصولات خود (که در این جا هدف ما ظروف یکبار مصرف است)، روش منحصر به فرد خود را که غیر قابل کپی برداری باشد، استفاده کنید.  اگر دقت کنید با این کار که سودآورترین مرحله حیات محصولات است، سهم بازار خوبی را بدست می آورید.

روش های ساخت کاور ظرف یکبار مصرف

روش های مختلفی برای ساخت کاور یکبار مصرف وجود دارد. در روش اول یک محصول واحد تولید می شود و معمولا این محصول مناسب و برازنده ی یک مشتری خاص است. در این نوع فرآیند تولید تنوع بسیار زیاد و استاندارد سازی در حد بسیار کم است. در روش دوم تعداد کمی محصول با تنوع گسترده تولید می شود . هر محصول ترکیب متفاوتی از منابع را مورد استفاده قرار می دهد. در روش سوم دسته های بزرگ تری از محصولات مشابه را با استفاده از تجهیزات یکسان تولید می شود. در روش چهارم یک خط تولید یا خط مونتاژ که تعداد زیادی محصول واحد تولید می کند. در این نوع تولید تنوع خیلی کمی در محصول وجود دارد. فرآیند تولید در روش پنجم تعداد خیلی زیادی از یک محصول واحد یا گروه کوچکی از محصولات مرتبط را تولید پیوسته می گویند. چنین فرآیندهایی از تجهیزات بسیار تخصصی استفاده می کنند که می تواند 24 ساعته و به صورت مستمر و تقریبا با هیچ تغییر و یا وقفه ای فعالیت نماید.

بنابر این روش ها تولید کاور ظرف یکبار مصرف نیازمند آن است که نوع سفارش مشخص، تا براساس آن بتوان درباره ی زمان و هزینه اظهار نظر کرد. با برنامه ریزی و کنترل تولید کاور ظرف یکبار مصرف را می توان به عنوان فرآیند و برنامه ریزی تولید کاور ظرف یکبار مصرف، تعیین مسیر درست هر کاور ظرف یکبار مصرف، مشخص نمودن زمان شروع و پایان تولید کاور ظرف یکبار مصرف، ارائه ی سفارشات تولید به کارگاه ها و تبعیت کاور ظرف یکبار مصرف طبق سفارشات مشتریان تلقی کرد.