ملزومات رستوران و فست فود

جعبه اختصاصی غذا

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

از زمان های دور نگهداری و بسته بندی مواد غذایی در فرهنگ های مختلف و به شیوه های مختلف وجود داشته است. می توانیم اولین بسته بندی ها را به ابتدای تمدن بشری برچسب بزنیم، در زمانی که مردم آن دوران تصمیم به ساکن شدن در یک محل نمودند مجبور شدند برای تهیه غذا به دیگر مناطق رفته و سپس شکار یا غذای خود را به محل سکونت خود باز گردانند. این امر باعث شد که از موادی نظیر کدوهای خشک شده، برگ ها، پوست حیوانات و ... برای بسته بندی استفاده شود.

خوشبختانه با پیشرفت های اخیر و پیدایش انواع جعبه های غذا دیگر نیازی نیست تا از چنین موادی برای حمل و نقل استفاده کنیم. امروزه علاوه بر مسئله آسانی حمل و نقل موارد تبلیغاتی و شناساندن برند نیز با مبحث جعبه های غذا دخیل شده اند و از اهمیت بسیاری بر خوردارند در نتیجه ما تصمیم گرفتیم تا این مطلب را به جعبه های اختصاصی غذا اختصاص دهیم.

ویژگی های جعبه اختصاصی غذا

جعبه اختصاصی غذا بسته به نوع غذای تولیدی شما می تواند متفاوت باشد برای همین در ادامه به برخی از ویژگی های اصلی در بسته بندی مناسب غذا و برخی از ویژگی های اصلی در ارائه هر چه بهتر محصولات خوراکی شما می پردازیم:

عایق حرارتی و استحکام

اگر جعبه اختصاصی غذای خود را برای سرو غذاهای گرمی نظیر ساندویچ های گرم، پیتزا و ... می خواهید داشتن عایق حرارتی می تواند از پر اهمیت ترین عوامل باشد. روش های مختلفی برای داشتن جعبه اختصاصی غذا با عایق حرارتی وجود دارد برای مثال اگر قصد داشتن جعبه مقوایی را دارید می توانید از جعبه های دو جداره استفاده کنید در این نوع جعبه ها لایه خارجی اغلب از جنس مقوای فیبر جامد یا مقوای کرکره ای هستند که علاوه بر گرم نگه داشتن غذا باعث استحکام بیش تر جعبه اختصاصی غذا نیز می شوند.

تنظیم کننده رطوبت

برخی از غذاها مانند پاستا، سوپ و غیره می توانند بسته به نوع سرو و ارسال شما بسته بندی های متفاوتی داشته باشند. برای مثال ظرف های آلمینیومی می توانند مورد مناسب تری برای حمل پاستا باشند زیرا رطوبت موجود در سس و حرارت ناشی از گرمای آن در زمان استفاده از ظرف های مقوایی یا پلاستیکی می تواند باعث خمیر شدن پاستا و تغییر مزه و پایین آمدن کیفیت آن شوند. اما اگر برای سرو آن از نان های فانتزی استفاده می کنید می توانید ظرف های نان شکل خود را درون جعبه های مقوایی مناسب قرار دهید.

سایز و شکل ظاهری

از آنجایی که قصد اصلی ما از تولید این مطلب آشنایی شما با جعبه های اختصاصی غذا است باید بگویم شکل ظاهری این جعبه ها است که آن ها را از دیگر موارد موجود متمایز کرده است. شما می توانید جعبه اختصاصی غذا را با شکل های دلخواه و طرح های متنوعی که برند و رستوران شما را به بهترین نحو معرفی می کنند طراحی کنید و قابلیت های جدیدی نظیر قابل حمل بودن و ... را نیز به آن بیافزایید.