ملزومات رستوران و فست فود

طرحی و چاپ منو رستوران

  • نویسنده: یوسفی
  •     
  • :تاریخ

طرحی و چاپ منو رستوران

مقدمه

منوی رستوران بخش مهمی از روند پذیرایی مشتریان به حساب می آید. به عبارتی طراحی یک منوی خوب موجب می گردد مشتریان در کوتاه ترین زمان با همه غذاها و نوشیدنی های قابل سرو در رستوران شما آشنا شده و به راحتی غذای مورد علاقه خود را پیدا نمایند. از این رو طراحی و چاپ منو رستوران از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کیفیت و نوع چاپ منوی رستوران به میزان زیادی مورد توجه مشتریان قرار خواهد گرفت و نتیجه داشتن یک منوی خوب جلب شدن مشتری های بیشتر به رستوران شما می باشد.

 

طرحی و چاپ منو رستوران

 

ویژگی های مهم در طراحی منو رستوران

  • منو رستوران باید دارای بخش بندی منظم باشد. به عنوان مثال بخش های یک منو رستوران می توانند به صورت مقابل باشند: غذاهای ایرانی، غذاهای فرنگی، غذاهای دریایی، نوشیدنی ها، سالاد ها، دسر ها و... . به این ترتیب مشتری با سرعت بیشتری می تواند غذای مورد علاقه خود را بیابد و آن را سفارش دهد.
  • منویی که اجزای غذاهای مختلف به طور کامل در آن شرح داده شده باشد از محبوبیت بیشتری برخوردار است. چنین منویی این امکان را به مشتریان می دهد تا ضمن آگاهی از اجزای یک غذا آن را بیشتر شناخته و در صورت عدم علاقه و یا داشتن حساسیت به یک ماده غذایی از سفارش غذای مذکور خودداری نمایند.
  • لازم است در منو ستوران قیمت کلیه غذاها و نوشیدنی ها به طور دقیق ذکر شده باشد.

 

طرحی و چاپ منو رستوران

 

  • بهتر است در منو رستوران عکس هایی از بهترین و پرطرفدار ترین آیتم های رستورانتان وجود داشته باشد. همچنین حالت بهتر این است که برای هر غذا عکسی جداگانه قرار دهید. در صورت تمایل برای قرار دادن عکس غذاها در منوی رستوران، این عکس ها باید از غذاهایی که خودتان پخته اید باشد و بیشترین تطابق را با آنچه روزانه در رستوران سرو می نمایید داشته باشد. بدیهی است استفاده از عکس های اینترنتی برای دستیابی به این هدف مناسب نیست.
  • اطلاع از روانشناسی رنگ ها و استفاده از رنگ های مناسب در طراحی منوی رستوران کاری بسیار مناسب و سودمند است.
  • استفاده از آیتم های کوچک مانند عکس فلفل های چیلی کوچک برای نشان دادن تند بودن یک غذا ایده ای بسیار جالب می باشد. علاوه بر آن می توانید حروف بخشی از منو را پررنگ تر کنید یا رنگ آن را تغییر دهید تا به این صورت متمایز بودن آن غذا را به مشتری نشان دهید.

 

طرحی و چاپ منو رستوران

 

بشقاب غذا را فراموش نکنید

یک ایده کاملا مفید و البته دوست داشتنی استفاده از بشقاب غذا است. شما می توانید بشقاب هایی تحت عنوان بشقاب دریای یا بشقاب سرآشپز را در منوی خود جای دهید و به این ترتیب مقداری غذا از چیزهای مختلف را به صورت یکجا به مشتریان ارائه کنید.

این امر به مشتریانی که نمی دانند چه نوع غذایی را انتخاب کنند کمک می کند و دودلی آن ها را از بین خواهد برد. همچنین سایر مشتریان نیز با دیدن این تنوع در یک بشقاب ترغیب به سفارش آن می شوند. در نتیجه علاوه بر اینکه مشتری از سردرگمی رهایی می یابد شما هم سود خوبی کسب خواهید کرد.

مقالات مرتبت: 

#  منو برد اختصاصی

# لایت باکس رستورانی

# کاور کشویی قاشق و چنگال

google-site-verification: google8792b7ef35dd4aab.html