جعبه و بسته بندی

طراحی و چاپ جعبه لباس

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ جعبه لباس

برای بسته بندی پوشاک بهتر است از کاغذ های کادویی رنگی استفاده کنید، مانند کاغذ روغنی نازک یا کاغذ پارچه ای. برای بسته بندی بطری ها از یک ورقه کاغذ کادوی ضخیم استفاده کنید و یا این که دو ورق کاغذ نازک بین آن بگذارید. این کار به خاطر مقاومت بیشتر صورت می گیرد. برای بسته بندی یک شی استوانه ای از کاغذ کادوی سبک استفاده کنید. چون تا زدن آن آسان تر است. طرح های گوناگونی برای بسته بندی لباس وجود دارد مثلا بسته بندی هدیه به شکل پیراهن رسمی شام- مثلا بسته مشکی و سفید و خال خال سفید و مشکی با پاپیون قرمز- بسته بندی هدیه به شکل پیراهن های یقه دار با دکمه مثلا بسته صورتی خال خال و کرم و بژ با نوار های قرمز و دکمه و جعبه یقه و کراوات از بارزترین جعبه های لباس کادویی هستند. البته تولیدی های پوشاک نیز اقدام به تولید جعبه می نمایند که اغلب این جعبه ها دارای طراحی ساده، به شکل مکعبی همراه با چاپ لوگو می باشد. برای مشاهده انواع جعبه و بسته بندی اینجا کلیک کنید.

 

طراحی و چاپ جعبه لباس

 

تهیه جعبه یقه و کراوات

اگر می خواهید کروات یا روسری هدیه بدهید. روش جالبی به شما پیشنهاد می کنیم. یک مقوای ضخیم به طول 5 سانتی متر و به عرض 13 سانتی متر تهیه کنید. در قسمت بالایی آن از 5 سانتی متری فاصله شیاری ایجاد کنید. طرف بالایی و پایینی را تای دره ای 12 سانتی متری بزنید. همچنین باله های کوچک بالایی را از همان قسمت تا بزنید. در قسمت بالایی دو تای دره ای از قطر بزنید تا شکل یقه پیراهن درست شود. کروات را اطراف یقه گره بزنید. سپس کروات را با یک کاغذ براق یا نازک بسته کنید. برای یقه می توانید از هر روشی استفاده کنید. برای مشاهده انواع جعبه و بسته بندی اینجا کلیک کنید.

 

طراحی و چاپ جعبه لباس

 

رنگ جعبه لباس

تا آن جای که به دنیای صنعتی و به ویژه به جهان سوم مربوط می شود تولید اصولی هر موضوع از پوشیدنی جهت فروش، بدون درکی عمیق از ترکیبات رایج در رنگ ها و گروه های سنی امکان پذیر است رنگ ها در ارتباط با پوشاک از لحاظ اجتماعی شامل همه طبقات پیر، جوان، ثروتمند و فقیر می شوند. بسیاری از مردم به منظور افزایش احترام و اعتماد به نفس و خودنمایی از مد ها پیروی می کنند و این جنبه های ذوانشناسانه است که در طراحی ها منظور می گردد. وسیع ترین عرضه مد سازی برای تنوع از طریق ارزش های رنگی و تصاویر مربوط به گروه های سنی است. رنگ ها و تصاویر از پوشاک بچه ها گرفته تا لباس های نوجوانان و جوانان و میان سالان و پیران اساسا فرق می کند. اکتفا به انتخاب رنگ های هماهنگ حقیقتا نمی تواند تلاش کافی باشد، لازمه آن درست بودن لوگوست. هر دو باید توانایی تطبیق را داشته و به سادگی با هم هماهنگ شوند. این هماهنگی از تولیدات پوشاک و کیف گرفته تا ویترین مغازه ها را در بر می گیرد. رنگ ها و حروف باید به اندازه ی کافی مشخص باشند و پروژه های جدید همراه با تصاویرشان در هر حالتی بتوانند متحد و یکدست انتقال دهنده پیام واحدی باشند. برای مشاهده انواع جعبه و بسته بندی اینجا کلیک کنید.