جعبه و بسته بندی

طراحی و چاپ جعبه گالینگور

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

طراحی و چاپ جعبه گالینگور

جعبه گلینگور یا جعبه ای کارکردی که از مقاوم ترین جعبه هاست دارای طیف کاربردی گسترده ای می باشد. البته امکان تعبیه روکش برای این نوع از جعبه ها وجود دارد. چرا که ظاهر این جعبه ها زمخت و خسته کننده به نظر می رسد و اگر روکشی خوبی بر روی  جعبه گالینگور  کشیده شود باعث خواهد شد تا جذاب تر به نظر آید. سفید کردن و برش و لایه گذاری دو نمونه از روکش گذاری بر روی جعبه گالینگور می باشند. سفید کردن: با مخلوط یک بخش سفید کننده یا وایتکس و سه بخش آب روی کاغذ رنگی کار می کنیم. برای مشاهده انواع جعبه و بسته بندی اینجا کلیک کنید.

 

طراحی و چاپ جعبه گالینگور

 

در عرض چند ثانیه این سفید کننده، رنگدانه قسمتی از کاغذ را که روی آن ریخته شده است بی رنگ و سفید می کند. سفید کننده را با احتیاط در دست گرفته و از پوست خود، لباس ها و سطح کارتان محافظت می کنیم. برش و لایه گذاری: یک تکه کاغذ کرپ را بدون اثر گذاشتن لبه های تای آن ها چین می دهیم. هر چه چین یا پلیسه بزرگتر باشد، موتیف ها فاصله بیشتری نسبت به هم خواهند داشت. یک طرح را میان تمامی لایه کاغذ در امتداد دو طرف پلیسه یا چین می بریم. کاغذ را باز کرده و آن را به آرامی روی دومین تکه با رنگ متضاد می چسبانیم. برای مشاهده انواع جعبه و بسته بندی اینجا کلیک کنید.

 

طراحی و چاپ جعبه گالینگور

 

روش تا کردن جعبه گالینگور

زمانی که ما می خواهیم جعبه گالینگور را بسازیم همیشه باید در برش زدن و تا کردن دقت فراوان کنیم زیرا که خطوط مختلف تا باید همیشه دقیق و خوب نمایان باشند وگر نه جعبه خاتمه داده شده زیاد جالب نمی شود و پایانی نا امید کننده خواهیم داشت. ساخت بعضی از نمودار ها مشکل تر از دیگر نمودار ها می باشد اگر چه درجه سختی و مشکل بودن نمودار ها با یک یا دو یا سه جعبه کوچک معلوم است ما برای این که خطوط تا را در جای خود تا بزنیم نیاز به زحمت و دقت فراوانی خواهیم داشت.برای مشاهده انواع جعبه و بسته بندی اینجا کلیک کنید.

بعضی از جعبه ها باید هر دو طرف بالا و پایین تا زده شود و این نوع تا زدن را تای قله ای و تای دره ای می نامند. اصطلاح تای قله ای به این معنا می باشد که زمانی که کاغذ را تا می کنید سمت پشت کاغذ طرف رو قرار می گیرد و اصطلاح تای دره ای مخالف این معنا می باشد یعنی زمانی که کاغذ را تا می کنید سمت رو همان طرف رو قرار می گیرد. خیلی مشکل است که تا ها دقیق و درست نمایان شوند اما برای این که این کار را بتوانیم انجام دهیم این ایده بسیار خوبی می باشد که قبل از شروع به تا کردن خطوط تا را با یک میل بافتنی در مقابل یک خط کش علامتگذاری کنیم. ما دقت می کنیم که درست روی نقاط علامت گذاری کنیم. دقت می کنیم که اگر درست روی نقاط علامت زده تا نزنیم و خوب پرس نکنیم نقاطی را که با سوزن علامتگذاری کرده ایم از سمت روی جعبه نمایان می باشند و این زیاد جالب به نظر نمی آید.