جعبه و بسته بندی

چاپ و تولید کارتن مادری

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

چاپ و تولید کارتن مادری

مادر کارتن : به کارتن بزرگی گفته می شود که محصولات بسته بندی شده کوچک تر را در تعداد انبوه در خود جای می دهد،  گفته می شود  کارتن مادر سایز تعریف کننده است، هر چه کارتن بزرگ تر باشد تقسیم بندی و اتصالات و کنگره های آن افزایش پیدا میکند تا مقاومت آن بیشتر شود. لطفا به این موضوع توجه کنید که  هر چه سایز کارتن شما بزرگتر باشد، باید کاغذ به کار رفته در آن  مقاوم تر باشد . برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

چاپ و تولید کارتن مادری

 

مواد تشکیل دهنده ی کارتن عبارت اند از: ورق کارتن ساخته شده از الیاف چوبی، در اروپا ۸۰% چوب کاربرد شده برای ساخت کاغذ و مقوا از جنگل های اروپایی آورده می شوند شاید مقداری هم از جنگل های گرمسیری ، مناطق حارۀ خارج از اروپا و جنگل های بارانی مجددا مورد استفاده قرار گیرند .

 

در این بخش به توضیح کارتن های سبز میپردازیم:

کارتن های سبز مادر حافظ محیط زیست هستند. در اروپا صنایع کاغذ و مقوا ، زیرساخت های زیاد نیرومند و مناسبی برای بازیافت کاغذ دارند کارتنها و بسته بندی های استفاده شده از خانه ها و یا حاشیه شهرها جمع آوری شده و به دست واسطه ها به کاغذ سازی ها به قصد بازیافت ارسال می شوند در سال ۲۰۰۷ نزدیک ۸۰% کاغذها در اروپا بازیافت و حدود۶۰% کارتنهای فرآوری شده نیز از کاغذهای بازیافتی تعبيه شدند . الیاف چوب حائز قابلیت بازیافت بسیار می باشند البته از آنها به قصد تقویت مقاومت های ورق و کاغذ بهره ‌گیری می شود 

 

چاپ و تولید کارتن مادری

 

کارخانه های تولید کارتن ، کاغذ و مقوا به طور مستمر همواره در حال بررسی فن آوریهای جدید به منظور افزایش بهره وری و کارایی بسته بندی های کارتن و مقوایی هستند تا بتوانند پاسخگوی نیازمندی های بازار و مصرف کنندگان باشند . کارخانه های ساخت مقوا همواره در کوشش هستند که با شفاف سازی مستمر در فرایندهای تولیدی خود با مصرف چوب و انرژی کمتر,  بهره وری مواد اولیه و محصولات تولیدی خویش را افزایش دهند . استراتژی کاربرد بیشتر از کاغذهای سبک تر ، کاهش استفاده از منابع طبیعی و کاهش پسماند ها و در نتیجه آن استفاده از فن آوری های جدید در قسمتهای مشکل افزاری مشابه تقدیر شکل گیری و پرس کاغذ استفاده از مواد شیمیایی و روش های گوناگون پوشش دهی سبب افزایش مقاومت های خشک و تر کاغذ و مقوا و بعضاً درمان ویژگی های ظاهری و چاپ پذیری آن می شود . برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

 

صنایع ساخت کارتن با در نظر اخذ مسیر کارهایی همچون کاهش ضایعات و تحت مهار درآوردن فرایندهای تبدیل و چاپ همواره به دنبال افزایش سود مندی های حاصل از بهینه سازی این فرایندها می باشند . تولید کنندگان کارتن می توانند به سرعت و با انعطاف پذیری بسیار طرح های جدید و ایده های نو به بازار ارائه دهند و یا با فن آوری های جدید چاپ مثل تصویر برداری دیجیتال ، فرایند چاپ مستقیم از کامپیوتر به کلیشه یا زینک و یا به کارگیری سیستم چاپ های تند به فواید بسیار از آن گونه اختلاف مخارج همراه با سرعت عمل بالا دست یابند. برای مشاهده نمونه های بیشتر اینجا کلیک کنید.