جعبه و بسته بندی

جعبه هدیه اختصاصی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

جعبه هدیه اختصاصی

کشور ژاپن به خاطر کاغذ های بسته بندی زیبا (کادویی) و بسته بندی کردن هدایا به طور ماهرانه و استادانه همیشه مورد بحث و گفت و گو بوده. هدایا نیازی نیست که خیلی گران و یا بزرگ باشند بلکه هدایای کوچک هم می توانند بسیار فریبنده و زیبا بسته بندی شوند و مورد توجه قرار گیرند. به علاوه هنر تا کردن جعبه ها از کاغذ یا مقوا نشانه هایی از بسته بندی زیبای آن ها می باشد. جعبه هدیه اختصاصی، جعبه هایی هستند که مخصوص کادو و دارای طراحی خاص می باشند. این دسته از جعبه ها مورد توجه سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی است چرا که در تعداد انبوه و خاص سازمان طراحی و ساخته می شود. برای مشاهده انواع جعبه اینجا کلیک کنید.

 

جعبه هدیه اختصاصی

 

تکنیک های طراحی در ساخت جعبه هدیه اختصاصی

این پدیده یعنی تولید حروف برگردان که تا حد زیادی متنوع هستند، تواما به انتقال خط و بیان آن و ترکیبات متنوع کمک می کند و این امکان را به طراحان می دهد که به طور سریع و سودمند جهت خلق زیبایی های بصری آن ها را بررسی کنند. غیر از نگاتیو نمودن متن راه های دیگری برای بهبود خوانایی متن بر روی جعبه هدیه اختصاصی وجود دارد برای این منظور معمولی ترین شیوه مورد استفاده، ترکیب متن بر روی تصاویر است. حروف سیاه بر روی طرحی رنگی و حتی تیره می تواند کاملا خوانده شود، اما متن سیاه بر روی زمینه ای از بافت زمخت، حتی اگر از رنگ روشن باشد، جهت تشخیص می تواند پیچیده باشد و این یکی از عادی ترین عیوب است. برای مشاهده انواع جعبه اینجا کلیک کنید.

 

جعبه هدیه اختصاصی

 

کاربرد رنگ در طراحی جعبه هدیه اختصاصی

حالا نوبت رنگ است. جالب ترین ویژگی هر موضوعی که می تواند الگویی برای انتخاب شما باشد و به تمام اشیا و افراد مربوط می شود. برای مثال رنگ سبز می تواند بسیار شدید و بی روح و بسیار جاندار و با احساس مشاهده شود. می تواند عامل حرکت یا بیان کننده بیماری و پوسیدگی باشد. از طرف دیگر می تواند بیانگر صلح و آرامش باشد و با طبیعت و روستا و طریقه سالم زندگی در پیوند باشد. بنابر این رنگ به حروف جهت رسانایی پیام اضافه می گردد و بنابر این بخشی ضروری از طراحی است اما این زمانی تحقق خواهد یافت که طراح، رنگ های کاربردی را درک کند و در بیان آن ها ساعی باشد. شما باید از رنگ های آام برای فرآورده ای از قبیل یک بافتنی نرم استفاده کنید. چون این رنگ ها به طور ضمنی به نرم بودن و بافتنی های پشمی دلالت می کنند. اما ناخوشایند خواهد بود اگر برای چنین فرآورده هایی از رنگ پر سر و صدا استفاده کنید. شما باید با انتخاب رنگی واضح جهت فرآورده ی غذایی مثل نمک، از رنگ های روشن قرمز، آبی، بر روی زمینه سفید استفاده کنید تا در بین فرآورده های مشابه، در قفسه های سوپر مارکت ها خود را نشان دهد. البته هر رنگ باید با محتوایش ارتباطی داشته باشد. بنابر این به منظور هماهنگی در انتخاب رنگ، در هر حالتی اعم از بیانی هیجان انگیز یا اخطار باید به این نکات توجه کرد. برای مشاهده انواع جعبه اینجا کلیک کنید.