جعبه و بسته بندی

جعبه کادویی

  • نویسنده: نسیم نیری
  •     
  • :تاریخ

جعبه کادویی

کادو

هدیه دادن در هر نوع جشنی در حقیقت اوج آن مجلس می باشد و بسته بندی کادو بخش مهم و اصلی این رسم کهن و قدیمی است. به این دلیل است که کاغذ به مقدار انبوه تولید می شود و در نتیجه آنرا وسیله ای با کارایی مفید و روزمره نموده است که ما قادریم از آن به طور وفور برای برای این مراسم استفاده کنیم. هنگامی که یک هدیه بسته بندی و کادو شده است، در حقیقت تا لحظه ای که باز می شود یک نوع حس کنجکاوی، پیش بینی، تحیر، رضایت و خشنودی در همگان ایجاد می نماید. برای مشاهده نمونه انواع جعبه ها اینجا کلیک کنید.

 

جعبه کادویی

 

باز کردن یک جعبه همراه با سرپوش بسیار ساده است و زمانی که در جعبه برداشته می شود تا هدیه داخل آن نمایان شود لحظه ای کاملا دراماتیک و نمایش است. به هر حال هیچ چیز با شکوه تر از لحظه ای که کاغذ کادو پاره و جعبه آن باز شود نیست. جالب است بدانیم که در ژاپن هدیه دادن بدون کادو و بسته بندی یک نوع بی ادبی و بی نزاکتی محسوب می شود. هنر بسته بندی ژاپنی بوسیله ی یکسری قواعد پیچیده و با در نظر گرفتن نکاتی مانند چه کسی میزبان است، عنوان جشن و حتی مناسبت دادن کادو ها بستگی دارد. حتی برای یک مورد کاملا دوستانه و غیر رسمی نیز کاملا به جاست که درباره نوع بسته بندی خود اندیشیده و مناسب ترین روش را انتخاب و عوامل اساسی نظیر محافظت از کادو در نظر گرفته شود. برای مشاهده نمونه انواع جعبه ها اینجا کلیک کنید.

عناصر سازنده ی جعبه کادویی

کاغذ های رنگی، روبان ها و پاپیون ها فضای خارق العاده ای را در میهمانی می آفرینند و منظره یک روزبه یاد ماندنی را برای شما خلق می کنند. دقت کنید که کاغذ متناسب با نوع و مناسبت میهمانی را از انواع متنوع و جذابی که هم اکنون به طور آماده در دسترس می باشد، می توان انتخاب کرد. کاغذ های بافت برجسته و درشت یا شیشه ای براق، کاغذ رنگی ساده یا طرح دار، تور  روبان ظریف یا محکم و ضخیم از انواعی هستند که می توان در ساخت جعبه کادویی استفاده کرد. برای اضافه کردن دسته جعبه که قسمت مهمی از ساخت آن را در برمی گیرد اغلب اوقات باید جعبه را به طرف کناری آن برگرداانده به طوری که قسمت های آویخته بالا و کف، دو لبه ی عمودی را تشکیل دهد.

 

جعبه کادویی

برای مشاهده نمونه انواع جعبه ها اینجا کلیک کنید.

انواع خاص جعبه کادویی

برای ساخت جعبه کادویی، انواع جعبه با اشکال متنوع قابل ساخت و استفاده هستند. حتی اگر هدیه داخل جعبه کوچک و معمولی باشد، نباید تصور کنید که جعبه نیز بدان گونه باشد. جعبه های هرمی و شش ضلعی بسیار جذاب و چشمگیر هستند و شکل هدیه داخل آن را مخفی نگه می دارند. جعبه شش ضلعی برای هدایای استوانه ای (دایره ای) بسیار عالی می باشد. جعبه هرمی را می توانید با سنگ های تزیینی پر کنید سپس به عنوان وزنه روی کاغذ از آن استفاده کنید. جعبه های با سرپوش یک تکه پیچیده به نظر می رسند اما در حقیقت درست کردن آن ها کاملا ساده است. مکانیزم بستن آن ها ساده و در عین حال تمیز و مرتب می باشد و لبه های گیره ای و در هم قفل شده روی آن ها ظاهری تزئینی شبیه گل رز دارد.