جعبه و بسته بندی

خرید جعبه آماده کفش

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

با توجه به روند رشد صنعت پوشاک  و کفش در دنیا، و کاربرد تبلیغات در این صنعت، بسته بندی پوشاک و کفش و استفاده از جعبه در آن، اهمیت بالایی پیدا کرده است. جعبه های کفش در تبلیغات و جذب مشتری اهمیت بالایی دارند. وظیفه اصلی هر جعبه ای محافظت از محتوای درون جعبه است اما در مورد کفش ها اولین وظیفه جعبه کفش محافظت از کفش است. زیرا کفش ها پس از تولید قالب خورده و دارای ظاهر آسیب پذیر هستند.  جعبه های سخت (hard box) و بسته های مقوایی پرکاربرد ترین نوع جعبه  در بسته بندی کفش هستند. فرقی نمی کند کفش مجلسی باشد یا اسپرت، با سایز بزرگ باشد یا سایز خردسال، مردانه باشد یا زنان، تمامی این کفش ها دارای دو لنگه و قالب های خاص هستند که هم نباید آسیب ببینند و هم نباید جا به جا یا گم شوند. برای طراحی جعبه های کفش، استفاده از رنگ های متناسب با خود کفش، در نظر گرفتن سن مشتری و استفاده از لوگو و نام تولید کننده، اهمیت زیادی دارد. درج لوگو و نام تولید کننده هویت و کیفیت کالا را برای مشتری اثبات می کند. در چاپ جعبه های کفش کیفیت چاپ، مهم است. استفاده از تکنیک های چاپی چون، لوگوی برجسته، استفاده از یو وی، استفاده از پوشش سلفونی، و ... که زیبایی بصری چاپ را افزایش می دهد امری است ضروری.  در این مقاله در رابطه با خرید جعبه کفش آماده می خواهیم صبحت کنیم اما در ابتدا بهتر است راجع به جعبه کفش و کاربردهای آن بحث کنیم.

خرید جعبه آماده کفش

 

تولید کنندگان بسته بندی کفش، به منظور بهبود اثر بخشی و جذابیت محصولات، نیاز مصرف کننده و نیاز تولیدکنندگان کفش را در نظر می گیرند. با چاپ اطلاعات برند بر روی این جعبه ها  ارتباط مؤثر بین مصرف کننده و برند تجاری را برقرار می شود و به ارزش کلی محصول افزوده می شود.

در گذشته کفش ها به صورت دست دوز تولید می شدند و کفش دقیق مطابق با پای مشتریان تولید می شد در نتیجه نیاز به بسته بندی و جعبه نداشت. اما امروزه کفش ها با برند های مختلف و در سایز های مختلف در سرتا سر جهان جا به جا می شوند. یکی از مزیت های استفاده از جعبه های کفش را محافظت از کفش در جا به جایی، ضربه، گرد و خاک و رطوبت دانسته اند اما یکی دیگر از کاربردهای جعبه های کفش ها قابلیت جا به جای آسان  آن ها می باشد. کفش ها بدون جعبه به راحتی از کارخانه به مغازه ها منتقل نشده و در این جا به جایی امکان مفقود شدن و جا به جایی سایز کفش ها وجود دارد، جعبه های کفش تمامی این احتمالات را به حداقل می رسانند . از طرفی دیگر جعبه های کفش قابلیت انبار کردن کفش ها در کارخانه و مغازه ها را ساده کرده اند. جعبه های کفش با شکل های مکعب و مکعب مستطیل معمولاً تولید شده و به سادگی روی یکدیگر قرار می گیرند و از آنجایی که اطلاعات کفش و سایز آن بر روی جعبه درج می شود به سادگی می توان آن ها را انبار و سرشماری نمود.

 

خرید جعبه آماده کفش

 

جعبه های کفش نیز مانند هر جعبه تبلیغاتی دیگری دارای قالب های و طرح های اختصاص و عمومی هستند. از قدیم الایام جعبه های کفش کارتن های راه راه بودند اما امروزه تنوع در بین این جعبه ها افزایش پیدا کرده است. اصول تولید کنندگان جعبه های کفش مانند هر ابزار تبلیغاتی دیگری تعدادی جعبه کفش آماده دارند که برای تولیدکنندگانی که زمان کافی برای خرید جعبه کفش را ندارند از آن ها استفاده می نمایند. البته خرید جعبه های آماده کفش مراحل مختلفی دارد. گاهی تولیدکنندگان جعبه های کفش با قالب های آماده را سفارش می دهند و تنها نام برند و لوگوی خود را بر روی آن درج می نمایند و گاهی جعبه های کفش آماده چاپ شده و برش خورده را سفارش می دهند که امکان درج اطلاعات برند بر روی آن ها امکان پذیر نمی باشد. البته تولیدکنندگان بزرگ و برندهای به نام کفش، از جعبه های کفش اختصاصی برای ارائه محصولات خود استفاده می کنند.

کیفیت در جعبه های کفش آماده بسیار حائز اهمیت است به دلیل اینکه زمان خرید جعبه های کفش آماده خریدار فرصت کافی نداشته و مسلماً با دیدن محصولی بی کیفیت آن را نمی خرند. اهمیت کیفیت در جعبه های کفش به کاربردهای آن باز می گردد زیرا در صورت آسیب دیدن جعبه ممکن است به خود کفش آسیب برسد و یا در اثر فشار و پارگی لنگه های کفش گم و یا جا به جا شوند.

 

خرید جعبه آماده کفش

 

به همین دلیل تولید کنندگان کفش برای بهبود بخشیدن به ویژگی های مقاومتی بسته بندی کفش از لایه های مختلفی از بسته بندی های اولیه مانند پوشش های پلاستیکی، بسته های محافظ نازک، بسته های حباب و غیره استفاده می کنند.

جعبه های آماده کفش همیشه از جنس مقوا هستند چون خریدار جعبه زمان تولید حضور نداشته است و جعبه برای اکثر سلیقه ها تولید می شود مقوایی که برای ساخت جعبه های آماده کفش استفاده می شود باید دارای کیفیت بالایی باشد.

خرید جعبه آماده کفش را می توان بر اساس طراحی آن‌ها یا موادی که در ساختن جعبه ها استفاده می شود دسته بندی کرد. نوع متریال اولیه جعبه کفش برای بسته بندی، مقوا با ضخامت های مختلف  است. مقوایی که در این جعبه های  آماده کفش  استفاده می شود دارای درجات مختلفی از کیفیت است انتخاب ضخامت و کیفیت بسته به نوع کفشی است که قرار است داخل جعبه قرار گیرد. جعبه کفش اسپورت  لازم نیست خیلی ضخیم باشند اما باید از کیفیت مناسبی برای پوشش کفش برخوردار باشد. زیرا کفش های اسپرت اکثراً سبک بوده و در جا به جایی فشار زیادی به جعبه منتقل نمی کنند. البته زمانی که جعبه کفش های اسپرت روی هم قرار می گیرند نباید آنقدر بی کیفیت  و نازک باشند تا روی یکدیگر دفرمه شوند. یکی دیگر از دسته بندی جعبه های آماده کفش طراحی درب جعبه است.  درب انواع جعبه های آماده کفش مقوایی را می توان به صورت دو تکه، کشویی، کتابی و غیره تولید کرد.

جعبه های آماده کفش کشویی یکی از انواع مدل هایی است که اکثراً در خرید جعبه های کفش آماده مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا این مدل از جعبه های کفش بسیار شیک و مدرن هستند و می توانند برای همه مدل کفش حتی بچگانه مورد استفاده قرار گیرند و از کفش محافظت کنند به خاطر نوع درب این نوع جعبه ها، معمولاً از مقوای ضخیم و با کیفیت برای تولید جعبه آماده استفاده می کنند. به همین دلیل جعبه های آماده کفش کشویی برای کفش های مجلسی و رسمی نیز می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 

خرید جعبه آماده کفش

جعبه های آماده کفش لوکس

بسته بندی محصول نشانگر ارزش کمی و کیفی محصول است. از این رو تعداد کمی از کفش ها از جعبه لوکس برای بسته بندی آن ها استفاده می شود چرا که این کفش ها از قیمت بالایی برخوردار هستند و در نتیجه قیمت مقوا و متریال بسته بندی کفش آن‌ها هم بسیار بالاتر است زیرا از موادی باکیفیت و قیمت بالا تولید شده اند. البته این جعبه های کفش لوکس کمتر به صورت آماده مورد استفاده قرار می گیرند اما این جعبه های لوکس همیشه برای بسته بندی کفش نیستند. گاهی برخی از افراد یا برخی از شرکت ها بسته به نوع فعالیتشان از کفش به عنوان هدیه استفاده می کنند. در این موارد جعبه های آماده کفش لوکس در تعداد پایین مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

خرید جعبه آماده کفش

ویژگی جعبه های کفش آماده

در هنگام خرید جعبه های کفش آماده که برای بسته بندی کفش به کار می روند باید به سه ویژگی اصلی دقت شود:

  • سهولت در بسته بندی کفش: کفش جزء آن دسته از کالا هایی است که در داخل تولیدی ها به تعداد فراوان تولید شده و به وسیله دست (غیر مکانیکی) بسته بندی می شود. و از طرفی دیگر در داخل فروشگاه ها بار ها توسط مشتری و فروشنده باز و بسته می گردد. به همین منظور جعبه های آماده کفش ها باید به سهولت باز و بسته شوند تا علاوه بر صرفه جویی در وقت، ظاهر زیبای خود را از دست ندهند. از طرفی دیگر تولید کننده ای که خرید جعبه های کفش آماده را دارد مسلماً فرصت کافی برای بسته بندی ندارد.
  • ارائه دیدی روشن و واضح از کفش: مشتری ها باید بتوانند با یک نگاه نوع رنگ، طرح و سایز کفش داخل جعبه را تشخیص دهند. این امر باعث می شود تا کفش در جلب نظر مشتری موفق عمل کند و نسبت به دیگر محصولات بازاریابی موفق تری داشته باشد. این جمله البته در فروش عمده کفش ها صادق است. تصور اکثر افراد در فروش کفش افرادی است که در پشت ویترین یک مغازه کفش را می بینند و می خرند اما اولین مرحله فروش از کفش فروش عمده آن از تولیدی است. مسلماً این افراد نیز ظاهر کفش را می بینند اما شکل و ظاهر آن و نحوه قرار گیری آن در جعبه نیز برایشان اهمیت دارد.

خرید جعبه آماده کفش

 

  •  فهرستی از اطلاعات کامل از کفش: نظیر جنس ، نحوه نگه داری، نحوه تمیز کردن و ... البته این اطلاعات در جعبه های آماده کفش درج نمی شود اما در کفش های برند های معروف با ویژگی های خاص این اطلاعات درج می شود. همان‌طور که در بالا توضیح دادیم اگر جعبه آماده کفش در مرحله قالب های آماده سفارش داده شود امکان درج اطلاعات بر روی آن وجود دارد.