جعبه و بسته بندی

خرید جعبه آماده

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

چرا خرید جعبه آماده؟ در مقالات گذشته در رابطه با جعبه ها کاربردشان در بسته بندی و برند سازی صحبت کردیم و گفتیم طراحی و ساخت جعبه ها چقدر مهم هستند و آنچه که در نگاه اول به چشم می خورد جعبه ها هستند. اما در صنعت جعبه سازی و شرکت های طراحی و چاپ جعبه هایی وجود دارند به نام جعبه های آماده، در این مقاله قصد داریم در رابطه با کاربرد جعبه های آماده و ویژگی های آن ها صحبت کنیم و بررسی کنیم چرا یک شرکت از جعبه های آماده استفاده می کند؟

در برخی از شرکت های کوچک و یا کسب و کارهای تازه تأسیس محصولات تولیدی اکثراً کم بوده و برخی محصولات آن قدر کم تیراژ هستند که برای آن کسب و کار سفارش جعبه اختصاصی مقرون به صرفه نخواهد بود در این صورت برای این شرکت ها بهترین گزینه استفاده از جعبه های آماده است.

 

خرید جعبه آماده

برخی شرکت ها و کسب و کارها هستند که محصولات و تولیدات خود را گسترش داده و محصولاتی جدید می خواهند تولید نمایند، این شرکت ها در درجه اول نیاز دارند تا از محصول خود نمونه هایی تهیه کرده و در بازار هدف خود بررسی نمایند، در این شرایط نیز شرکت نیاز به جعبه در تعداد پایین دارد. در این زمان  نیز سفارش جعبه های اختصاصی معقول به نظر نمی آید و این شرکت ها به جعبه های آماده روی می آورند.

گاهی نیز یک کسب و کار و تولیدی تازه تأسیس بوده و یا بودجه کافی برای سفارش جعبه اختصاصی را ندارند در این شرایط نیز بهترین گزینه جعبه های آماده ارزان قیمت هستند.

همیشه جعبه ها برای بسته بندی کالا و محصولات استفاده نمی شوند، در مقالات قبلی در رابطه با کاربرد جعبه ها صحبت کردیم گاهی جعبه ها برای هدایای تبلیغاتی و ... استفاده می شوند این جعبه ها نیز در تعداد بالا استفاده نمی شوند و نیاز به طراحی خاص ندارند زیرا تنها قرار است فقط ظاهری زیبا و سایزی متناسب با آن هدایا داشته باشند در این زمان نیز خرید جعبه های آماده بهترین گزینه است.

 

خرید جعبه آماده

 

مهم‌ترین کاربرد و ویژگی که جعبه ها دارند محافظت از محصولات و هدیه های داخل آن است. گاهی جعبه ها تنها کاربردشان محافظت از محصول است و در برند سازی و تبلیغات نقش ندارند، در این موارد بهتر است از جعبه های آماده استفاده شود تا هم هزینه زیادی به کارفرما تحمیل نشود هم از کالا به قدر کافی محافظت شود.

گاهی شرکت ها و کسب و کارها محصولاتشان به نحوی است که جعبه و بسته بندی برایشان اهمیت کمی دارد و جعبه فقط به عنوان یک نگه دارنده عمل می کند  به همین دلیل صرف هزینه برای سفارش جعبه اختصاصی و سفارشی در این شرکت ها مناسب نبوده و از جعبه های آماده استفاده می کنند.

برخی از ادارات و شرکت های خدماتی هستند که کالایی اختصاصی برای ارسال ندارند اما خدماتشان طوری است که با جا به جایی محصولات در ارتباط است مانند تیپاکس، پست و ...، این شرکت ها برای بسته بندی مرسولات و محافظت از آن ها از جعبه ها استفاده می کنند و این  جعبه ها پس از استفاده دور انداخته می شوند و کاربردی پس از انتقال ندارند. در این شرکت ها نیز استفاده از جعبه های اختصاصی و صرف هزینه های زیاد معقول نیست در نتیجه خرید جعبه آماده بهترین گزینه است.

همیشه کاربرد و ویژگی های جعبه های آماده به ادارات و شرکت ها اطلاق نمی شود جعبه های آماده در رستوران ها شیرینی پزی ها فروشگاه های زنجیره ای، فروشگاه های پوشاک، کفش فروشی ها و ... است.

 

خرید جعبه آماده

گاهی جعبه های آماده برای هدیه استفاده می شوند این جعبه مانند جعبه های آماده پستی ظاهر ساده ندارند بلکه با طرح های عمومی و مناسبتی دیزاین و طراحی می شوند. جعبه های آماده هدیه را در سایز های مختلف و متریال های مختلف تهیه می کنند. همیشه جعبه های آماده جعبه های ساده نیستند بلکه گاهی آن ها را لوکس، لاکچری و گران قیمت تهیه می کنند چون تعداد جعبه های هدیه در تعداد کم سفارش داده می شوند مقرون به صرفه نیست که به صورت اختصاصی سفارش داده شوند، هاردباکس های آماده، جعبه های چوبی آماده، جعبه های فانتزی آماده از نمونه های این جعبه های لوکس و لاکچری هستند.

جعبه های هدایای تبلیغاتی نیز از کاربردهای دیگر جعبه های آماده هستند. جعبه های هدایای تبلیغاتی همیشه اهمیت برند سازی ندارند همین که ظاهری زیبا داشته باشند و توجه مخاطب را جلب کنند کافی است. جعبه های آماده فانتزی و جعبه های آماده لوکس می توانند در زمینه هدایای تبلیغاتی کمک ویژه ای به شرکت ها کنند. زمانی که یک فرد جعبه تبلیغاتی تبریک سال تحویل را دریافت می کند ای سررسید و تقویم داخل جعبه است که باید روزانه برند شرکت را به مخاطب یادآوری کند و جعبه های هدایای تبلیغاتی تنها یک محافظ هستند.

هدایای تبلیغاتی به خودی خود هزینه های زیادی بر شرکت ها تحمیل می کنند و هر صرفه جویی در هزینه بدون تغییر در استراتژی های تبلیغاتی می تواند به نفع شرکت ها باشد. از طرفی دیگر با بودجه ای مشخص می توان جعبه آماده تبلیغاتی لوکس تر به جای جعبه هدایای تبلیغاتی سفارشی داشت که از لحاظ تبلیغات و جلب نظر مخاطب نیز می تواند مفید و تأثیر گذار تر باشد.

 

خرید جعبه آماده

 

گاهی یک کالا و خدمات نیازی به جعبه ندارد، و شرکت ها نیازی نمی بینند بخواهد برای جعبه هزینه ای بکنند، یا قرار است شرکت در یک سمینار یا نمایشگاه کالایی را ویژه نمایشگاه عرضه کند که نیاز به جعبه ندارد، جعبه های آماده با هزینه اندک اما کاربرد فراوانی که دارند می توانند به این شرکت ها کمک کنند تا زیبایی و کیفیت کار خود را افزایش دهند و بیش از رقبای خود در یک نمایشگاه و سمینار در نظر مخاطب جلوه کنند. 

از دیگر کاربرد های جعبه های آماده می توان به کاربرد آن در خرید های اینترنتی اشاره کرد. شرکت های فروش اینترنتی مانند شرکت های پستی برای ارسال مرسولات خود نیاز به جعبه های بسته بندی برای محافظت از کالا دارند خرید جعبه های آماده بهترین گزینه برای این شرکت ها است. از روزی که کسب و کار اینترنتی در ایران رونق پیدا کرده است خرید جعبه های آماده ارزان قیمت نیز تحول پیدا کرده اند.

خرید جعبه آماده تنها به شرایط بالا اطلاق نمی شود، در بالا در رابطه با برخی از شرایط استفاده از جعبه های آماده صحبت کردیم حال می خواهیم در رابطه با ویژگی های جعبه های آماده صحبت کنیم. جعبه های آماده یکی از پر کاربردترین سفارش ها در تمامی فصول سال برای چاپخانه ها و شرکت های طراحی و ساخت جعبه به حساب می آید. زیرا جعبه ها کاربردشان در تمامی سال ثابت است زیرا جعبه های آماده در هر شرکت و کسب و کاری مورد استفاده هستند. از مهم‌ترین ویژگی های جعبه های آماده می توان به هزینه خرید جعبه های آماده اشاره کنیم. جعبه های آماده چون از قالب های آماده شرکت های طراحی و چاپ ساخته می شوند و به صورت اختصاصی طراحی و چاپ نمی شوند نسبت به جعبه های اختصاصی هزینه کمتری داشته و مقرون و به صرفه تر هستند.

 

خرید جعبه آماده

 

از طرفی دیگر جعبه های آماده در مدت زمان خیلی کوتاهی به دست شرکت ها می رسند. به همین دلیل شرکت ها و اشخاصی که فرصت کافی برای سفارش و تهیه جعبه های اختصاصی ندارند جعبه های آماده برایشان یکی از بهترین گزینه ها به حساب می آید.

جعبه های آماده را مانند دیگر جعبه های سفارشی از متریال گوناگونی تهیه می کنند. ولی اغلب خرید جعبه های آماده از جنس مقوا است و در برخی موارد خرید جعبه های آماده چوبی نیز دیده می شود.

در بالا توضیح دادیم که گاهی جعبه های آماده تنها برای بسته بندی استفاده می شوند و کاربرد دیگری ندارند مثل فروشگاه های اینترنتی، تیپاکس یا پست. این شرکت ها چون کالاهایی که دریافت می کنند ابعاد یکسان و وزن یکسان و سایز یکسان و متناسب ندارند  می توانند در حمل و نقل و انبارداری شرکت را با مشکل مواجه کنند، خرید جعبه های آماده به این شرکت ها کمک می کند تا هم انبارداری راحت تری داشته باشند و هم در ارسال و حمل و نقل راحت تر عمل کرده و با یک جا به جایی تعداد سفارش بیشتری را جا به جا نمایند.

 

خرید جعبه آماده

 

خرید جعبه های آماده مانند جعبه های اختصاصی انواع مختلفی دارند. هر یک از جعبه های آماده تحمل وزنی خاصی دارند، بر اساس نوع کالایی که قرار است داخل جعبه آماده قرار بگیرد زمان خرید جعبه آماده حتماً به این موضوع باید دقت شود.

در هنگام خرید جعبه های آماده نکته دیگری که حتماً باید در نظر گرفته شود سایز و ابعاد جعبه است. شرکت های طراحی و چاپ و جعبه سازی هایی که تنوع سایز و ابعادی کمی برای جعبه های آماده خود دارند گزینه مناسبی برای خرید جعبه های آماده نیستند.