جعبه و بسته بندی

خرید جعبه آماده هارد باکس

 • نویسنده: ریحانه یحیی
 •     
 • :تاریخ

جعبه های سخت  یا هاردباکس را در مقالات دیگر به طور مفصل بررسی کردیم و گفتیم که هاردباکس ها در واقع نوعی جعبه لوکس به حساب می آیند که از ترکیب مقوای سخت و روکش ساخته می شوند. هاردباکس ها معمولاً در ابعاد سفارشی ساخته نمی شوند و اشکال پیچیده ای در آن ها مشاهده نمی شود به همین دلیل خرید جعبه آماده هارد باکس در این نوع جعبه بیش از جعبه های دیگر متداول است.

 

خرید جعبه آماده هارد باکس

 

جعبه آماده هارد باکس نیز از جنس کاغذ، چرم، مقوا، چوب mdf، نئوپان و ... ساخته می شود با این تفاوت که در چاپ آن از طرح های عمومی و تزئینات عمومی استفاده می شود.  هاردباکس ها به خاطر ساختار ویژه و محکمی که دارند در وهله اول وظیفه شان محافظت از محصول است. خرید جعبه آماده هارد باکس نیز به حفاظت از برخی کالاهای آسیب پذیر در حمل و نقل و انبارداری کمک می کند. البته هاردباکس ها تنها برای بسته بندی استفاده نمی شوند بلکه بیشتر برای جعبه های آماده هدیه استفاده می شود. زیرا جعبه های آماده هاردباکس بیشتر جنبه تجملاتی و خاص داشته و می تواند جذابیت هدایا را بیشتر کنند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم با توجه به نیاز بازار به جعبه های آماده هارد باکس اقدام به تولید تعدادی جعبه هاردباکس آماده نموده است.

خرید جعبه آماده هارد باکس در شرکت های تولیدی مانند شرکت های آرایشی و بهداشتی، شرکت های بزرگ تولید کننده تلفن های همراه،  صنایع الکترونیکی و لوازم جانبی،  بسته بندی ویژه مخصوص صادرات، صنایع مواد غذایی و خوراکی، زیور آلات و صنایع کادویی و ... دیده می شود.

 

خرید جعبه آماده هارد باکس

 

جعبه های آماده هارد باکس اغلب از مقوا سه لایه و یک لایه لاغذ نازک چاپی لمینیت شده ساخته می شود تا برای تمامی گروه های که در بالا توضیح دادیم متناسب باشد. البته طرح عمومی جعبه های آماده هارد باکس بر روی لایه نازک کاغذی چاپ می شود. نکته ای که در اینجا قابل ذکر است، این است که  حتی خدمات پس از چاپ نظیر سلفون، یووی، برجسته کردن و ... را نیز بروی جعبه های آماده هارد باکس انجام می دهند تا هم بر کیفیت جعبه آماده را افزایش دهند و هم در زیبایی جعبه تأثیر بسزایی داشته باشند.

هاردباکس های آماده را نیز برای کاربرد بیشتر با ظاهر های متفاوت تولید می کنند تا مناسب برای سلایق مختلف باشند. انواع هارد باکس ها بر اساس ظاهر :

 • هاردباکس های آماد ه دو تکه که این هارد باکس ها دارای درب و زیره اند.
 • هاردباکس های آماده سه تکه که این تکه ها می توانند از هم جدا باشند و با لولا به یکدیگر متصل گردند.
 • هاردباکس های آماده  کتابی
 • هارباکس های آماده  سر طبل دار
 • هارد باکس های آماده  anyShape
 • هارد باکس های آماده تلسکوپی
 • هارد باکس آماده تلسکوپی کشویی (Tray and Sleeve)
 • هارد باکس آماده  کشویی
 • هارد باکس آماده شیار دار
 • هارد باکس آماده جعبه سیگاری
 • هارد باکس آماده کلاسیک

 

خرید جعبه آماده هارد باکس

هنگام خرید هارد باکس آماده آنچه که بیش از هر چیزی اهمیت دارد در وهله اول قیمت است و در وهله دوم کیفیت است. قیمت خرید جعبه آماده هاردباکس به نحوه سفارش سازی آن و کیفیت و قیمت متریال و مواد اولیه به کار رفته در جعبه آماده  هارد باکس مرتبط است. البته قیمت خرید هاردباکس های آماده به سایز جعبه نیز بستگی دارد. مسلماً هرچه یک هاردباکس آماده ابعاد بزرگتری داشته باشد قیمت خرید بالاتری خواهد داشت البته این در زمانی است که از متریال های یکسان در ساخت آن ها استفاده شود. به عنوان مثال قیمت خرید هاردباکس آماده ای که با روکش چوب ساخته شده است و ابعاد کوچک دارد با قیمت خرید هاردباکس آماده ای که با کاغذ نازک چاپی روکش شده است ولی ابعاد بزرگ دارد یکسان است. این مثال هم نقش مواد اولیه را در قیمت هارباکس های آماده نشان می دهد و هم نقش ابعاد جعبه را.

 

خرید جعبه آماده هارد باکس

 

شرکت های تولید جعبه برای اینکه قابلیت جعبه های آماده هاردباکس را افزایش دهند از برش های خاص و طلق در این جعبه استفاده می کنند. این هاردباکس های آماده به هاردباکس های پنجره دار معروف هستند. این برش خاص می تواند بر روی درب جعبه یا بدنه اصلی جعبه قرا بگیرند. البته طلق هایی که بر روی این جعبه قرار می گیرند باید صاف بدون چروک و تا خوردگی باشند و از طرفی مانند خود جعبه باید داری عمر طولانی باشند تا اندازه خود هارد باکس نزد مخاطب ماندگاری داشته باشند. کیفیت این برش و طلق باید به گونه ای باشد که به عنوان یک مزیت شناخته شود نه به عنوان عاملی برای دور انداختن هارد باکس آماده.

مزیت خرید جعبه آماده هاردباکس

هاردباکس های آماده به خاطر اینکه از قالب ها و مدل های آماده تولید می شوند دارای حداقل خطا در زمان تولید بوده و از کیفیت بالایی ساخت برخوردار هستند. هاردباکس های آماده به علت اینکه برای مخاطب عام تولید می شوند اکثراً دارای طراحی های ساده، زیبا و همه پسند هستند. ظرافت و زیبایی طراحی در هاردباکس های آماده به گونه ای است که حتماً نظر هر مخاطبی را به خود جذب می کند. هاردباکس ها به طور کلی جزء بسته بندی های لوکس به حساب می آیند در جعبه های آماده هاردباکس نیز این قانون رعایت شده و یک بسته بندی شیک و لوکس تولید می شود. علاوه بر زیبایی های بصری از طرفی هاردباکس های آماده به خاطر ساختار محکم و ویژه ای که دارند می توانند به خوبی از کالای داخل خود محافظت کرده و خودشان هم عمر طولانی داشته باشند.

 

خرید جعبه آماده هارد باکس

 

هنگام خرید جعبه هاردباکس آماده مشتری با تنوعی از رنگ، طرح و ابعاد مواجه می شود که انتخاب را آسان می کند. چون هاردباکس های آماده از قبل تولید شده اند برای این خریداران در هزینه و زمان (دو فاکتور مهم در هر کسب و کاری) به مقدار خیلی زیاد صرفه جویی ایجاد می کنند. مهم‌ترین مزیتی که خرید جعبه آماده هاردباکس دارد این است که در تعداد پایین حتی 10 عدد هم قابل سفارش هستند و این از هزینه های اضافی خرید می کاهد.

زمان خرید هارد باکس آماده آنچه که به چشم می خورد ظاهر و لایه بیرونی هاردباکس است و چون هاردباکس های آماده در تعداد کم خریداری می شوند و تعداد در آن ها اهمیت دارد، پس کیفیت هارد باکس و کیفیت لایه های درونی آن تا حدودی زیادی اهمیت پیدا می کند. زیرا این لایه درونی است که بحث استحکام جعبه را به دوش می کشند و باعث می شود تا هاردباکس عمر طولانی داشته باشد. آنچه که در هنگام خرید جعبه آماده هاردباکس باید به آن توجه کرد لایه های دورنی هستند. لایه های درونی هاردباکس های آماده حتماً باید از سه لایه مقوا تشکیل شده باشد. آنچه که در مغزی این لایه درون قرار دارد مقوا خاکستری رنگ است که بسیار ساده بوده و قیمت ارزانی نیز دارد. این مقوای خاکستری رنگ بیشتر جنبه استحکام و ایستایی هاردباکس آماده را تأمین می کند و در زیبایی هاردباکس نقشی ندارد. دو لایه دیگر لایه دورنی هاردباکس از مقوای رنگی یا سفید تهیه می شود. این لایه های مقوایی با آستر کرافت سفید یا مشکلی حتماً روکش می شوند تا ظاهر مناسب داشته باشند. بسیاری از شرکت های تولیدی جعبه برای اینکه هاردباکس ها را ارزان تر تمام کنند از لایه روکش تزئینی که بر روی این لایه دورنی کشیده می شود استفاده نمی کنند به همین دلیل این آستر های کرافت تمیزی هارباکس ها را تأمین می کنند. البته داخل این جعبه ها معمولاً از ابرهای نگه دارند استفاده می کنند تا داخل جعبه دیده نشود.

 

خرید جعبه آماده هارد باکس

 

گاهی این لایه درونی از نئوپان ساخته می شود. در این هاردباکس های آماده لایه نئوپان خاصیت مقام بودن، ایستایی و محافظت از محصول را بر عهده داشته و حتماً باید توسط کاغذ های منعطف چاپی روکش شود تا مناسب فروش و استفاده باشد. در خرید جعبه های آماده هاردباکس این لایه نازک کاغذی چاپی با طرح ها و رنگ های عمومی و همه پسند طراحی می شود. لازم به ذکر است که خدمات پس از چاپ نظیر یووی زدن، سلفون کشی، اکلیل زدن و ... بر روی همین لایه نازک کاغذی انجام می شود که علاوه بر زیبایی بر ماندگاری و مقاومت این لایه تأثیر مثبت دارد. شرکت تبلیغاتی طرح هرم همواره تلاش می کند تا جعبه های هارد باکس را با بالاترین کیفیت ممکن تولید نماید تا بتواند رضایت کامل مشتریان خود را کسب نماید.

مهم‌ترین مزیتی که خرید جعبه هاردباکس آماده دارد صرفه جویی است. زمانی که به جعبه در تعداد کم نیاز است با خرید هاردباکس آماده از اسراف جلوگیری می شود در نتیجه در هزینه های جاری یک شرکت یا فرد صرفه جویی می شود. در وقت یا زمان فرد یا شرکت هنگام سفارش صرفه جویی شده و با انتخاب مدل های آماده می توان در کوتاه ترین زمان به حداکثر کیفیت و قابلیت رسید. و در آخر از همه مهم‌تر در متریال و مواد مصرفی که باعث آلودگی محیط زیست می شود صرفه جویی شده و با استفاده از روکش های بهداشتی و سازگار با طبیعت از آلودگی محیط زیست جلوگیری می توان نمود.