جعبه و بسته بندی

خرید جعبه آماده لباس

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

با توجه به روند رشد صنعت پوشاک در دنیا، و کاربرد تبلیغات در این صنعت، بسته بندی پوشاک و استفاده از جعبه در آن، اهمیت بالایی پیدا کرده است. امروزه بسته بندی های پوشاک معمولاً از جنس پلاستیک، مقوایی و یا کارتنی انجام می شوند. با در نظر گرفتن اینکه پلاستیک چه آسیب هایی می تواند برروی محیط زیست داشته باشد، استفاده از بسته بندی های مقوایی و کارتنی بهترین گزینه محسوب می شوند. به طور کلی مقواها  دارای خاصیت چاپ و فرم دهی بالایی هستند به همین دلیل استفاده از جعبه های لباس مقوایی در صنعت پوشاک بسیار متداول است البته جعبه های مقوایی از نظر وزنی، بسیار سبک و بادوام هستند. ویژگی های جعبه های لباس در تبلیغات و جذب مشتری اهمیت بالایی دارند. جعبه آماده لباس یکی از کاربردی ترین محصولات صنایع بسته بندی است، برند های نوپا و یا تولید کننده های کوچک به دلیل قیمت مناسب تر جعبه های آماده لباس بیشتر تمایل به استفاده از این محصول را دارند. شرکت تبلیغاتی طرح هرم با بهره گیری از سال ها تجربه در زمینه طراحی، چاپ و تولید انواع جعبه و بسته بندی اقدام به طراحی و تولید جعبه آماده لباس نیز نموده است، تنوع رنگ و ظاهر فوق العاده زیبا از ویژگی های جعبه های لباس آماده تولید شده در این شرکت است.

 

خرید جعبه آماده لباس

 

 جعبه هایی که در صنعت پوشاک استفاده می شوند دارای کاربردهای مختلفی هستند. از مهم‌ترین کاربردها و وظیفه اصلی هر جعبه ، محافظت از محتوای درون جعبه است. در صنعت پوشاک نیز جعبه باید بتواند لباس را از هر گونه آلودگی و کثیفی به دور نگه دارد. کاربرد دیگر جعبه ها در صنعت پوشاک و لباس  ایجاد جذابیت بصری و ایجاد فضای هماهنگ با طرح لباس است. جعبه های لباس باید بتوانند از داخل قفسه نگاه بیننده را به خود جلب نمایند.

جعبه های لباس باید بتوانند صنعت بسته بندی پوشاک را هم سهولت ببخشند و هم سرعت. پوشاک جزء صنایع تولیدی است که در تیراژ های بالا تولید می شود به همین دلیل باید هم بسته بندی آسانی داشته باشد هم به سرعت بسته بندی شوند. 

جعبه های لباس باید به گونه ای باشند که به راحتی مدل و طرح لباس را برای مشتری به نمایش بگذارند. و در نهایت از همه مهم‌تر جعبه های لباس باید بتواند اطلاعاتی کامل و دقیق از جنس پارچه؛ نحوه شست و شوی و نحوه نگه داری لباس را نشان دهند.

 

خرید جعبه آماده لباس

 

در صنعت بسته بندی پوشاک نیز مانند دیگر صنایع جعبه های آماده لباس وجود دارد، جعبه هایی که از قبل توسط شرکت های طراحی و ساخت جعبه تولید شده و توسط تولیدی های پوشاک خریداری می شود.

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که آیا خرید جعبه آماده لباس مفید است ؟ آیا یک جعبه لباس آماده کاربردهای لازم برای بسته بندی یک لباس را دارد؟

در وهله اول توضیح دادیم که مهم‌ترین کاربرد یک جعبه لباس محافظت از محصول است، خرید یک جعبه آماده نیز به اندازه یک جعبه سفارشی و اختصاصی از لباس محافظت می کند. جعبه های لباس آماده نیز می توانند مانند جعبه های سفارشی دید واضح از محصول ارائه دهند، حتی گاهی جعبه های لباس آماده را با برش های خاص و تلق طراحی و تولید می کنند. پس تا به اینجای کار می توان جعبه های آماده را به جای جعبه های اختصاصی استفاده نمود. در آخر توضیح دادیم که جعبه های لباس آماده دارای محلی برای درج طلاعاتی از قبل نام برند، اطلاعات برند و اطلاعات لباس داخل جعبه است. در جعبه های آماده امکان درج این اطلاعات در هنگام چاپ روی جعبه وجود ندارد چرا که برای برند و مدل خاصی از لباس تولید نمی شوند . اما جعبه های آماده لباس را می توان فانتزی و با طرح های خاص انتخاب کرد تا مناسب هدیه باشند.

 

خرید جعبه آماده لباس

 

زمان خرید جعبه های آماده پوشاک با تنوع بالایی از جعبه رو به رو می شوید برای جعبه های آماده پوشاک، جعبه های سخت آماده (hard box)  و بسته های کاغذی و مقوایی آماده، پرکاربرد ترین نوع جعبه آماده در بسته بندی لباس هستند. برای طراحی جعبه های آماده لباس، استفاده از رنگ های چشم گیر و طرح های زیبای عمومی، در نظر گرفتن سن مخاطب لباسی که داخل جعبه قرار می گیرد (لباس کودک است یا بزرگسال) اهمیت زیادی دارد. در چاپ جعبه های آماده لباس کیفیت چاپ، مهم است. استفاده از تکنیک های چاپی چون استفاده از یو وی، استفاده از پوشش سلفونی، و ... که زیبایی بصری چاپ را افزایش می دهد امری ضروری به حساب می آید زیرا این جعبه های آماده می توانند به جای بسته بندی هدیه نیز استفاده شود. طراحی و چاپ جعبه و بسته بندی از حساس ترین فرایند های چاپی است و نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد.

کاربرد جعبه های لباس آماده زمانی بیشتر می شود که تولیدکنندگان یا فروشندگان لباس نخواهند تولیدات خود را بسته بندی کنند. برخی از لباس ها مانند تی‌شرت ها جوراب ها و ... می توانند داخل نایلون و پاکت های پلاستیکی و کاغذی نیز جا به جا شوند استفاده از جعبه های آماده، به زیبایی بصری این پوشاک کمک می کند اما این هزینه زیادی را برای تولید کننده و مشتری به همراه ندارد زیرا جعبه های آماده لباس نیز مانند دیگر جعبه های آماده هزینه پایین تری دارند.

جعبه های آماده لباس انواع مختلفی دارد مانند جعبه روسری ، جعبه پیراهن ، جعبه چادر ، جعبه کیف ، جعبه کفش و همه و همه می توانند جزء جعبه های آماده لباس به حساب آیند.

خرید جعبه آماده لباس

 

برخی از انواع پوشاک که بسته بندی می شوند دارای ابعاد کوچکی هستند و نیاز به جعبه های خاص ندارند مانند روسری و شال. در این پوشاک جعبه های آماده تنها برای بسته بندی تولیدی ها استفاده نمی شوند گاهی این جعبه های آماده علاوه بر بسته بندی برای جعبه های هدیه استفاده می شوند. داشتن جعبه های زیبا و مناسب هدیه گاهی یک فرد را ترغیب می کند تا آن پوشاک را برای هدیه تهیه نمایند. از طرفی جعبه های آماده لباس که طرحی فانتزی و زیبا دارند و مناسب برای هدیه هستند معمولاً با توجه به مخاطبان طراحی و تولید می شوند به طوری مثال برخی از جعبه های آماده لباس متناسب با بانوان و سلیقه آن ها طراحی می شوند و برخی جعبه های آماده لباس متناسب با سلیقه کودکان. درست است که جعبه های آماده به صورت عمومی طراحی و تولید می شوند اما مخاطب این جعبه ها حتماً مشخص هستند و متناسب با این مخاطب تولید می شوند. از طرفی دیگر ابعاد لباس هایی که داخل جعبه ها قرار می گیرند نیز مشخص هستند به طور مثال جعبه های آماده متناسب با شال و روسری با ابعاد جعبه آماده یک کفش یا یک شلوار جین یکسان نیستند.  به همین دلیل با توجه به ابعاد جعبه می توان روحیات مخاطب را زمان طراحی و تولید جعبه آماده در نظر گرفت. از طرفی دیگر زمان خرید جعبه ها آماده لباس نیز کارفرمایان می توانند با توجه به نوع پوشاک تولیدی و مخاطب خود طرحی متناسب را با مخاطب را انتخاب نمایند.

 

خرید جعبه آماده لباس

 

یکی از مهم‌ترین کاربردهای جعبه های لباس آماده سهولت در حمل و نقل است. تولیدی های بزرگ لباس مسلماً برای یک شهر محصول تولید نمی کنند این تولیدی ها محصولات خود را حتی به قاره های دیگر نیز ارسال می کنند، خرید جعبه های آماده لباس به حمل نقل این تولیدی ها کمک می کنند. تولیدکنندگان لباس همیشه شرکت ها بزرگ و کارگاه های وسیع نیستند، تولیدی های کوچک نیز برای حمل و نقل پوشاک خود به خرید جعبه های آماده روی می آورند. علاوه بر حمل و نقل، جعبه های آماده تا حدود زیادی به انبارداری پوشاک کمک می کنند. شرکت های فروش آنلاین، مغازه داران و فروشگاه های بزرگ عرضه لباس، بیش از یک تولیدی در انبارهای خود لباس با برندهای مختلف دارند، انبارداری برای این فروشگاه ها بیش از هر چیزی اهمیت دارد. زیرا انبارداری در کیفیت لباس و کثیفی آن نقش زیادی دارد و اگر لباس ها با استفاده از جعبه های آماده ارزان قیمت انبار شوند صرفه اقتصادی زیادی را برای این شرکت ها به همراه دارند. از طرفی دیگر خرید جعبه های آماده لباس کمک می کند تا این فروشگاه ها بتوانند به مدت طولانی تری پوشاک را انبار کنند و از کیفیتشان کاسته نشود.

 

خرید جعبه آماده لباس

 

از طرفی دیگر در فروشگاه های اینترنتی لباس، ارسال لباس ها بسیار اهمیت دارد، خرید جعبه های آماده برای این فروشگاه ها هم حمل و نقل را آسان می کند هم لباس را از آسیب و کثیفی در حین حمل و نقل حفظ می کند و از همه مهتر لباس با ظاهری شکیل و زیبا به دست مخاطبانشان ارسال می شود در نتیجه مخاطب خاطره ای خوش از فروشگاه های اینترنتی و خرید از آن خواهد داشت.

با توجه به اینکه لباس و الیاف آن با پوست بدن در ارتباط هستند و امکان ایجاد حساسیت های پوستی وجود دارد بسته بندی با کمک جعبه های آماده علاوه بر تمامی کاربردی هایی که در بالا ذکر شد، به بهداشت و  سلامت پوست مخاطب نیز کمک می کند.