جعبه و بسته بندی

خرید جعبه آماده کادویی

  • نویسنده: ریحانه یحیی
  •     
  • :تاریخ

خرید جعبه های کادویی یکی از پر مصرف ترین سفارشاتی هستند که در شرکت های تولید جعبه به ثبت می رسند. این رونق در خرید جعبه های کادویی به ایامی از سال اختصاص ندارد و علت این امر این است که جعبه های کادویی در تمامی مناسب ها توسط افراد و شرکت ها استفاده می شوند. همیشه افرادی وجود دارند که در مناسبت های خاص به اطرافیان خود هدیه بدهند. جعبه های کادویی علاوه بر افراد، در شرکت ها و مجموعه ها نیز کاربرد دارند و در زمینه تبلیغات و بسته بندی نیز این جعبه های کادویی کاربرد پیدا می کنند. از همین رو شرکت تبلیغاتی طرح هرم اقدام به طراحی و چاپ جعبه های کادویی آماده نموده تا بتواند در سریع ترین زمان ممکن نیاز مشتریان خود به جعبه ای شیک و با کیفیت را مرتفع سازد.

 

خرید جعبه آماده کادویی

 

در زمینه جعبه های کادویی نیز مانند دیگر جعبه، جعبه های آماده کاربرد فراوان دارد. در این مقاله در رابطه با جعبه های آماده کادویی، کاربردشان و ویژگی ها و مزیت استفاده از آن ها صحبت می کنیم.

جعبه های کادویی آماده مانند یک جعبه کادویی سفارشی دارای انواع مختلفی است، جعبه های آماده کادویی فانتزی، جعبه های آماده کادویی هارد باکس ، جعبه های کادویی آماده مقوایی، جعبه های کادویی آماده چوبی و ...، علاوه بر این موارد جعبه های کادویی آماده از لحاظ ابعاد، قیمت و کیفیت نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

به دلیل کاربرد فراوان جعبه های آماده کادویی، طراحی و تولید جعبه های کادویی و کیفیت در آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کیفیت طراحی و چاپ جعبه های آماده کادویی تا حدود زیادی اهمیت هدیه ای که داخل آن ها قرار می گیرد را چند برابر می کند.

 

خرید جعبه آماده کادویی

 

جعبه های کادویی فانتزی

از پرکاربردترین انواع جعبه های آماده کادویی می توان به جعبه های کادویی فانتزی اشاره نمود. جعبه های کادویی فانتزی بیش از دیگر جعبه های آماده دارای مخاطب هستند به همین دلیل  کیفیت طراحی و چاپ در این جعبه های فانتزی بسیار اهمیت دارد. اما به چه جعبه هایی جعبه کادویی آماده فانتزی می گویند؟ هر جعبه ی آماده کادویی که طراحی آن از حالت معمول و ساده خود خارج شود در اصطلاح به فانتزی معروف می شود. جعبه های آماده فانتزی کادویی نسبت به دیگر جعبه های کادویی دارای تنوع بالایی بوده و با اکثر سلیقه ها هم خوانی دارند. در طراحی و تولید جعبه های آماده کادویی فانتزی هیچ محدودیتی از لحاظ رنگ و طرح وجود نداشته اما ابعاد این جعبه های آماده به صورت خاص و فانتزی نیستند. جعبه های آماده کادویی فانتزی چون متناسب با تمامی سلیقه ها و کالاها باید تولید شوند ابعاد و شکل ظاهری‌شان معمولاً به صورت عمومی و از قالب های آماده است. این جعبه ها را اغلب مربع، مستطیل، مثلث، طراحی می کنند تا زمان خرید جعبه های آماده کادویی متناسب با هر کالا و سلیقه ای باشد.

 

خرید جعبه آماده کادویی

 

به طور کلی نه تنها در جعبه های آماده کادویی فانتزی بلکه در دیگر جعبه های آماده که برای هدیه استفاده می شوند استفاده از رنگ و طرح محدودیت ندارد. جعبه های آماده کادویی همان‌طور که در بالا توضیح دادیم در تمامی مناسبت ها استفاده می شوند به همین دلیل زمان خرید جعبه های آماده کادویی توجه به طرح متناسب با مناسبت های خاص اهمیت دارد به عنوان مثال در نزدیک سال نو جعبه های آماده کادویی با طرح مناسب سال نو طراحی و تولید می شوند.

در طراحی های مناسبتی جعبه های آماده کادویی، گاهی از یک شی خاص برای زیبایی و خاص تر کردن جعبه استفاده می شود به عنوان مثال در مناسبتی مانند ولنتاین از نمادهایی چون قلب بروی جعبه استفاده می کنند که هم به مناسبت نزدیک است هم به زیبایی بیشتر جعبه کمک می کند.

تولید جعبه های آماده کادویی

در بالا توضیح دادیم که برای تولید جعبه های آماده کادویی از انواع متریال های مختلف استفاده می شود اما اکثر جعبه های کادویی را از مقوا می سازند. مقوایی که در ساخت جعبه های کادویی استفاده می شود اکثراً از کاغذ و کارتن سلولزی ساخته می شوند. همان‌طور که در مقالات دیگر هم توضیح دادیم یکی از ویژگی های مهم جعبه های آماده ارزان قیمت بودن آن ها است. جعبه های آماده مقوایی جزء جعبه های ارزان قیمت تر نسبت به دیگر جعبه ها نظیر هاردباکس و جعبه های چوبی به حساب می آیند. به طور کلی هنگام خرید جعبه های آماده کادویی فاکتور قیمت بسیار اهمیت دارد. جعبه های آماده کادویی مقوایی وزن پایینی دارند و چون قابلیت چاپ مقوا و چاپ انواع طرح ها بر روی مقوا آسان تر از دیگر متریال است، هزینه چاپ بروی روی جعبه های آماده کادویی نیز نسبت به دیگر متریال جعبه های کادویی قیمت پایینی دارند. به خاطر این ویژگی ها جعبه های آماده کادویی مقوایی بیش از دیگر جعبه مورد استقبال قرار گرفته اند. این استقبال به گونه ای است که برخی از شرکت های تولیدی از جعبه های آماده کادویی برای ارائه هدایا، محصولات خاص در سمینار و نمایشگاه ها استفاده می کنند.

 

خرید جعبه آماده کادویی

 

جعبه های سخت یا هاردباکس 

البته جعبه های کادویی آماده همیشه قرار نیست ارزان قیمت تمام شوند گاهی کیفیت جعبه آماده کادویی اهمیت ویژه دارد جعبه های سخت یا همان هاردباکس ها از نمونه جعبه های آماده کادویی هستند که خیلی ارزان قیمت نیز تمام نمی شوند. جعبه ها آماده کادویی سخت برای هدیه های خاص و گران قیمت تر نظر ساعت، طلا، جواهر، خودکارهای لوکس و ... استفاده می شوند. در واقع این جعبه های آماده کادویی به نوعی ارزش هدیه داخلشان را نشان می دهند و در بالا بردن ارزش آن نقش به سزایی دارند.

جعبه آماده برای هدایای تبلیغاتی 

از مهم ترین کاربرد های جعبه کادویی آماده، استفاده در صنعت تبلیغات است، در زمان هایی که شرکت ها زمان کافی برای تولید جعبه اختصاصی برای هدایا تبلیغاتی خود را ندارند یا از نظر اقتصادی این کار به صرفه نیست، جعبه های کادویی آماده گزینه بسیار مناسبی است، از جعبه های کادویی آماده برای انواع هدایای تبلیغاتی مانند ست های مدیریتی، انواع ست های سررسید و یادداشت، کیف جیبی و کمربند چرمی، خودکار تبلیغاتی و ... در کنار هم می توان استفاده نمود.

 

خرید جعبه آماده کادویی

 

جعبه آماده کادویی مقوایی

جعبه های آماده کادویی مقوایی برای اینکه کیفیت بالا داشته باشند در زمان ساخت از مقوا های با کیفیت برای ساختشان استفاده می شود. بیشترین مقوایی که در این جعبه های آماده کادویی استفاده می شود مقوایی گلاسه است. مقوای گلاسه در گرماژ های 200، 250 و 300 گرم بیشتر در ساخت جعبه های آماده استفاده می شود. البته هدایای که در جعبه های آماده کادویی قرار می گیرند همیشه شی نیستند گاهی برای هدیه از مواد خوراکی نظیر شکلات، شیرینی و ... استفاده می شود. برای این خوراکی ها از جعبه های آماده کادویی استفاده می شود که در ساخت آن ها از مقوا های بهداشتی استفاده می شود. جعبه های بهداشتی آماده کادویی از مقوا های اینبرد با گرماژهای ۲۵۰، ۲۷۵، ۳۰۰، ۳۵۰ و ۴۰۰ گرمی تولید می شوند.

 

خرید جعبه آماده کادویی

 

جعبه های آماده کادویی بهداشتی در زمان ساخت در قسمت مغزی آن از مواد بازیافتی (مانند مقوا پشت طوسی) استفاده می شود و در دو طرف دیگر آن  لایه پالپ سفید یا نخودی با درصد پالپ بیشتر استفاده می شود که هر چه این لایه ضخیم تر باشد ، درجه مرغوبیت جعبه آماده کادویی بالاتر خواهد بود. ساختار خاص مقوای اینبرد به دلیل بافت داخلی سفید رنگ و سطوح سفید رنگ در دو سمت مقوا دارای شرایط ایده آل جهت تولید جعبه های آماده کادویی در زمینه های مواد غذایی خاص، محصولات آرایشی , بهداشتی ، محصولات دارویی و محصولاتی که دارای حساسیت بالا از منظر بهداشت بسته بندی است فراهم می کند .

البته هدایایی که در تعداد پایین سفارش داده می شوند و یا برای مناسبت های خاص استفاده می شوند باید در همان مناسبت استفاده شوند به همین دلیل آماده شدن پیش از مناسبت در خرید جعبه های آماده کادویی اهمیت دارد.

جعبه های آماده کادویی برای زیبایی بیشتر در مدل های مختلف تولید می شوند انواع مدل ها در جعبه های آماده کادویی:

۱.جعبه درب دار از دو جهت

۲.جعبه کیبوردی

۳.جعبه کشویی

۴.جعبه تلسکوپی

۵.جعبه درب دار دارویی

۶.جعبه دسته دار دایکاتی

 

خرید جعبه آماده کادویی

 

تمامی این جعبه های کادویی تفاوتشان در نحوه طراحی درب جعبه و نحوه باز شدنشان می باشد. البته در جعبه های آماده کادویی با مدل های بالا آنچه که اهمیت پیدا می کند کیفیت است. کیفیت نه تنها در درب جعبه بلکه در متریال و نحوه ساخت هم باید دیده شود. مسلماً زمان خرید جعبه های آماده کادویی بعد از زیبایی، کیفیت در انتخاب جعبه آماده اهمیت دارد. کیفیت یک جعبه آماده کادویی به عوامل زیادی بستگی دارد، کیفیت مواد اولیه، کیفیت ساخت و کیفیت چاپ. مسلماً  هرچه که کیفیت مواد اولیه بیشتر باشد آن جعبه صاف تر، زیباتر و بادوام تر خواهد بود.  کیفیت چسب و کیفیت اتصال زوایای جعبه های آماده کادویی نیز تأثیر زیادی در کیفیت نهایی جعبه های آماده  دارد. علاوه بر زیبایی ظاهری و شکل نهایی جعبه آماده، چسب ها و کیفیت اتصال در ماندگاری جعبه آماده کادویی نیز تأثیر دارد. تفاوت قیمت و تفاوت شرکت های طراحی و تولید جعبه های کادویی نیز در انتخاب مواد اولیه و رعایت نکات ریزی است که کیفیت جعبه آماده کادویی را تعیین می کند. در زمان خرید جعبه آماده کادویی توجه به کیفیت و قیمت دو فاکتور مهم است. جعبه های آماده قیمت پایین تر از جعبه های سفارشی دارند که این مورد یکی مهم‌ترین عوامل در انتخاب جعبه آماده کادویی است. مسلماً  یک جعبه آماده کادویی با کیفیت نمی تواند با متریال ها و مواد ارزان قیمت و بی کیفیت ساخته شده باشد. البته در شرکت های تولید جعبه آماده کادویی تولید جعبه در ابعاد های مختلف و سایز های متنوع بسیار مهم است و در زمان خرید جعبه آماده کادویی به مخاطبان کمک می کند.